SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wiedźmin Zatarte wspomnienia (twarda)

Tom 5

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Geralt poszukuje nowego zajęcia. Wiedźmini zawsze mieli pod górkę, ale teraz wszystkie potwory jakby zapadły się pod ziemię, więc dla ich pogromców brakuje zajęcia. Niespodziewanie pani burmistrz pewnego miasteczka prosi Geralta o pomoc w pozbyciu się mglaków atakujących dzieci. Wiedźmin szybko wyczuwa, że pod pozornie prostym zleceniem kryje się poważniejsza sprawa. Zwłaszcza że w miasteczku rezyduje stary mag, który bez problemu powinien uporać się z mglakami. Tymczasem pani burmistrz okazuje się chętna do współpracy, ale tylko na swoich warunkach...

Autorem scenariusza jest Bartosz Sztybor (`Niezła draka, Drapak!`), a rysunki przygotował Amad Mir (`Zarathustra`).

Album zawiera zeszyty `Witcher: Fading Memories` #1-4.

Więcej książek z serii Wiedźmin
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: Komiks,  Fantasy
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 170x260
Liczba stron: 108
ISBN: 9788328198913
Wprowadzono: 15.06.2021

Bartosz Sztybor, Amad Mir - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Wiedźmin Zatarte wspomnienia, Tom 5 - Bartosz Sztybor, Amad Mir

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Hrosskar

ilość recenzji:227

17-07-2021 11:57

Wiedźmin. Zatarte wspomnienia to komiks, który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, choć różni się dość mocno od poprzednich czterech. Przede wszystkim Geralt jest przedstawiano jako samotnik, szukający dla siebie zajęcia, lecz nie mogący go znaleźć. Wiedźmin jest w tym komiksie wyjątkowo melancholijny, skłonny do przemyśleń, i wielokrotnie pokazuje swoje posępne oblicze. Znów też będzie musiał wybierać między mniejszym, a większym złem, zmagać się z trudnymi wyborami i ludzkimi dramatami. Ponadto, w Zatartych wspomnieniach jest bardzo mało walk z potworami, akcja nie jest zbyt dynamiczna, a sam komiks, pomimo niewielkiej objętości, jest bogaty w tekst. Wszystko to jednak ma bardzo mocny związek z historią, która pozostaje w pamięci na długo.

W komiksie przeplatają się teraźniejsze wydarzenia z tymi z przeszłości oraz wspomnieniami pewnej osoby. Poszczególne kadry różnią się kolorami, choć i tak trzeba uważnie czytać aby wychwycić wszystkie szczegóły i różne czasy akcji. Z tego właśnie powodu wiele osób może ten komiks uznać za chaotyczny, czy za źle napisany, a tak wcale nie jest. Dzięki takiemu przeplataniu się różnych wydarzeń cała historia nabiera wyjątkowej głębi. Ma to silny związek z tematem całej historii, czyli ucieczki od zła świata. W komiksie jest to związane z nieustanną presją na zachowanie człowieka, które miało miejsce w dzieciństwie. Prowadzi to do niebezpiecznych skutków, z którymi przyjdzie się zmierzyć Geraltowi. W tej historii Bartosz Sztybor pokazuje, że często w życiu nie chcemy zmierzyć się z bolesną prawdą, a zamiast tego wolimy żyć w iluzji, udając, że nie ma problemu. Bardzo ponadczasowe przesłanie.

Czytając komiks można zwrócić uwagę, że rysunkom brakuje szczegółów, są często uproszczone, czy nawet dość niezdarnie narysowane. W innym komiksie, z inną historią, można byłoby uznać to za wadę, ale w Zatartych wspomnieniach był to z pewnością celowy zabieg. Taki styl rysunków pozwala bowiem lepiej skupić się na historii i rozterkach bohatera, a ciemna tonacja nadaje całości dodatkowego posępnego charakteru.

Wiedźmin. Zatarte wspomnienia to bardzo dobry komiks o przygodach Geralta, skupiony na rozważaniach i rozterkach, a nie na walkach i zabijaniu potworów. Bartosz Sztybor stworzył interesującą i dającą do myślenia historię, która w mojej opinii jest jedną z najciekawszych ze wszystkich komiksowych przygód o Geralcie, jakie się ukazały do tej pory. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?