SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wąska droga między pragnieniami

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo REBIS
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 200
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
 • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Powrót do świata bestsellerowych `Kronik królobójcy`
Oto wspaniale ilustrowana historia Basta, najbardziej czarującej postaci cyklu `Kroniki królobójcy`.
Ta opowieść zachwyci zarówno nowych czytelników, jak i zagorzałych fanów twórczości Patricka Rothfussa.
Bast umie się targować.
Wymiana przysług jest dla niego równie naturalna jak oddychanie.
Obserwowanie go podczas negocjacji przypomina oglądanie artysty przy pracy.
Ale nawet mistrzowi przytrafiają się wpadki.
Towarzyszymy Bastowi przez jeden dzień, od świtu do północy, przyglądając się jego sprawdzonym sposobom działania.
Przemyślne plany i ukradkowe podchody zawsze są wirtuozerskim balansowaniem na granicy kłopotów, z których jednak zwykle udaje mu się wyślizgnąć z niespotykaną gracją.
W końcu jaki pożytek z ostrożności, jeśli trzyma z dala od niebezpieczeństw i spełniania pragnień?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 132x202
Liczba stron: 200
ISBN: 9788383381497
Wprowadzono: 22.02.2024

RECENZJE - książki - Wąska droga między pragnieniami - Partick Rothfuss, Nate Taylor

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

przyrodaz

ilość recenzji:599

17-02-2024 13:45

Ta książka była dla mnie totalnie oderwana od rzeczywistości i mądra jednocześnie. Nie czytałam Kronik Królobójcy, więc może dlatego ich zwieńczenie i osobna część jednocześnie, była dla mnie małym zaskoczeniem. Pomijając jednak wcześniejsze tomy, chcę zauważyć, że autor jest niezwykle pomysłową osobą. Do pewnego bowiem mężczyzny przybywali różni ludzie w potrzebie. Potrzebowali od niego dobrych kłamstw na własny użytek lub porad w jaki sposób mogliby komuś zrobić na złość. Chodziło tu o zemstę. Pomysły tego człowieka były niby zwyczajne, ale tak dobrze wkomponowane w każdą przedstawioną sytuację, że uzyskiwały niepodważalny dowód na niewinność sprawcy. On nie musiał nad nimi długo myśleć, jedynie prosił o skalę w jakiej dana osoba miałaby cierpieć. Oczywiście nie robił tego za darmo. Przybyli zawsze musieli dać mu coś w zamian. Podarki te miały być równowartością poddanego pomysłu. W międzyczasie lektury pojawiają się szkice ukazanych sytuacji, które nie zajmowały wiele ze strony, ale idealnie oddawały daną sytuację. Co obrazek, to rósł dla nich mój podziw. Następnie historia nieco się zmienia, gdyż zaczynamy widzieć jeden dzień głównego bohatera. W niczym nie przypomina on naszego dnia ze względu na fantastyczne wydarzenia i magiczne wstawniki. Gdyby każdy z nas tak się targował jak i on, to wszyscy byśmy byli bogaczami:-) Polecam wam zajrzeć do jego świata, bo to co tu się dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Rozdziały będą i krótkie i długie, a nawet po kilka linijek. Nie zabraknie tu drobnego humoru, a także naszych rozważań nad tym, co nam pokazuje. Moja wyobraźnia tutaj szalała, bo ukazywał on rzeczy magiczne w taki sposób, że ja rozważając te sytuacje, zastanawiałam się, czy aby nie mogą być prawdziwe. Pokazał też, że spokojem można przekonać ludzi do rzeczy na które wcześniej mogli nie mieć ochoty. Idealnie manipulował pewnymi sytuacjami, słowami i ludźmi. Tym właśnie pisarz zyskał mój szacunek. Może i nie zawiera tutaj ogromnych opisów i ozdobników, bo jest prosta sama w sobie, ale mądrości poutykanych ma całkiem sporo. Zresztą przekonajcie się sami:-)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?