SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Urodzony morderca

Hubert Meyer Tom 9

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Muza
Data wydania 2023
z serii Hubert Meyer
Oprawa miękka
Liczba stron 352

Opis produktu:

Kolejny tom serii Katarzyny Bondy z Hubertem Meyerem w roli głównej! Policja odnajduje w nadrzecznych chaszczach niemal doszczętnie pochłonięty przez ogień luksusowy samochód. Odkrycie okazuje się jeszcze bardziej makabryczne, kiedy w środku dostrzegają częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny. Ogień nie był jednak powodem śmierci ofiary. Znaleziony w samochodzie mężczyzna ma kilka ran postrzałowych brzucha, a jego głowa została szczelnie owinięta płaszczem. Choć zmasakrowane ciało wydaje się niemożliwe do zidentyfikowania, a na wyniki badań DNA jak zwykle trzeba długo czekać, wszystko wskazuje na to, że ofiarą tej makabrycznej zbrodni jest Rui Coelho Tavares de Souza - prężnie działający portugalski biznesmen. Wstępne poszlaki doprowadzają śledczych do współpracowników de Souzy, lecz krąg podejrzanych znacznie się poszerza, kiedy okazuje się, że biznesmen był uwikłany nie w kilka, a kilkadziesiąt bardzo bliskich relacji z zamężnymi kobietami. Spis cudzołożnic jest tak długi, że policja szybko dochodzi do wniosku, że sprawcą morderstwa mógł być zazdrosny mąż jednej z niewiernych kobiet. Ale której? O pomoc zostaje poproszony Hubert Meyer. Profiler nie ma wątpliwości, że zbrodnia wydarzyła się pod wpływem silnych emocji. Była osobistą vendettą. Czy naprawdę mąż jednej z kochanek biznesmena postanowił wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę? A może śledczy powinni podjąć zupełnie inny trop? Jakie tajemnice skrywa rodzina de Souzów? Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy podłożony ogień pożera kolejne ciało. Profiler jest pewny, że na jego oczach narodził się bezwzględny morderca, który nie poprzestanie, dopóki nie zwieńczy swego dzieła. Urodzony morderca to historia o zdradzie, zemście i manipulacji, które w zbyt dużej dawce okazały się zabójcze!

Katarzyna Bonda - seria Hubert Meyer. Urodzony morderca


Katarzyna Bonda to jedna z najpopularniejszych polskich autorek powieści kryminalnych. Urodziła się 26 sierpnia 1977 roku w Białymstoku. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenopisarstwo. Ma za sobą dekadę pracy w zawodzie dziennikarki, w redakcjach m.in. Super Ekspresu, Newsweeka czy Kuriera Podlaskiego. Wykłada w szkole kreatywnego pisania w warszawie, utworzyła również własną szkołę i portal o pisaniu. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, nominowaną do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jest to pierwsza część cyklu przygód Huberta Meyera, w który wpisuje się książka Urodzony morderca. Kryminały, wchodzące w skład tej serii to nowość na polskim rynku książki. Głównym bohaterem powieści jest psycholog, zajmujący się wykonywaniem portretów psychologicznych przestępców.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książki na prezent 🎁,  Dzień Matki - sensacje,  książki na wakacje
Kategoria: kryminał,  polskie kryminały,  książki na jesienne wieczory,  książki na jesień,  sensacja,  thriller
Wydawnictwo: Muza
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 130x205
Liczba stron: 352
ISBN: 9788328726567
Wprowadzono: 06.04.2023

RECENZJE - książki - Urodzony morderca, Hubert Meyer Tom 9 - Katarzyna Bonda

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 6 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

MrsBookBook

ilość recenzji:418

26-06-2023 11:27

Spłonął luksusowy samochodów, a w nim mężczyzna. Policja odnajduje zwęglone zwłoki, lecz by dowiedzieć się w stu procentach kim jest mężczyzna trzeba poczekać na wyniki badań DNA, jednak wszystko wskazuje na to, iż ciało należy do portugalskiego biznesmena. Oczywiście pierwsze kroki skierowane są do współpracowników. W ręce władz trafia spis cudzołożnic biznesmena.

Hubert Meyer proszony jest o pomoc w sprawie, który nie ma żadnych wątpliwości, że zbrodnia została wykonana z zemsty. Jednak są też tacy, którzy twierdzą, iż było to samobójstwo.

Niebawem pojawia się kolejne spalone ciało w aucie.

Do kogo należy drugie ciało? Czy znajdzie się osoba, która z a tym wszystkim stoi? Czy Hubert Meyer rozwiąże kolejną zagadkę?Niedawno skończyłam wcześniejszy tom, więc byłam dosyć na bieżąco z tym, co się działo u Huberta w poprzedniej części. Tym razem profiler ma naprawdę ciężkie zadanie. Ktoś pali ciała w zemście, jednak kim on bądź ona jest? Sprawa do rozwiązania łatwa nie jest, bo Meyer zdany jest po części sam na siebie, a nawet są tacy, którzy za wszelką cenę będą starali się utrudniać mu pracę.

W tej części jak i w poprzednich autorka stawia nas przed trudnym wyzwaniem. Katarzyna Bonda uwielbia utrudniać rozszyfrowanie zagadki, stąd też spora ilość bohaterów, i wiele zamieszań. Wszystko to sprawia, że czytelnik naprawdę musi wnikliwie śledzić każdy krok po kroku by się nie pogubić. Ja właśnie to uwielbiam w książkach autorki, to że mogę odciąć się od rzeczywistości i całą uwagę poświęcić książce, lecz nie będę ukrywać, że przy dwójce dzieci bywa ciężko.

Cóż więcej mogę dodać, tę serię czytam od samego początku i na pewno będę sięgać po kolejne części, bo oczywiście mam nadzieję, że się pojawią.

Przez pewien czas jak miałam przerwę od książek autorki odnosiłam wrażenie, że ta seria mi się znudziła, bo ile można ciągnąć, co nowego może się wydarzyć. A jednak Hubert Meyer nigdy się nie nudzi.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

kazimierz ntonowicz.

ilość recenzji:4

25-04-2023 10:37

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

czytaj, czytaj i módl się aby się następny nie urodził

Czy recenzja była pomocna?

kas*************

ilość recenzji:200

23-04-2023 09:17

Przyznam się, że obawiałam się zmiany warty, po tym, że w poprzedniej części było tak mało profilera na kartach książki. Na szczęście wrócił, trochę chory, ale umysłowo sprawny? byłabym bardzo smutna, gdyby odszedł w stan spoczynku. Przyznaję, że nie każda część zajmuje mnie z taką samą intensywnością, bywają także słabsze momenty, ale poziom Autorka trzyma wysoki. Wprawdzie ja czytam tylko tę serię, inne próbowałam, ale nie wracam do nich, ponieważ co za dużo to niezdrowo; wystarczy mi Hubert i jego społeczne nieprzystosowanie. Morderca ujawnił się na pierwszej stronie, kręcił, mieszał, kombinował, a i tak się wydało. Jednak droga, którą czytelnik musiał przejść do wyjaśnienia bardzo mi się podobała. Dużo kobiet, a każda inna, mniej lub bardziej tajemnicza: indywidualistka w zderzeniu z infantylną młodością, zaspokojona i niepewna, kłamczucha i intrygantka ? wspaniały przekrój kobiecości. Wszystkie miały swoje tajemnice, ciemne strony, sprawki. Pani Kasia podała nam ciekawie opowiedzianą historię; uruchomiła wątki miłości, zazdrości i odwetu ? zbrodnia w afekcie i zasmakowanie w niej. Chorobliwe uczucie i wiara w nieomylność. Siadasz z książką i kawą, i pyk, przyjemny wieczór zaliczony. Jest zbrodnia, krew, mataczenia, ale w spokojnym stylu, bez paraliżu ze strachu, mrocznych wizji, ciarkach. Zabawne dialogi, obyczajowe wtrącenia, dopracowanie bohaterów. Przepis na sukces.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Zaczytana Archiwistka

ilość recenzji:603

14-04-2023 10:54

?Co sprawiło, że w chorym umyśle zrodził się plan zemsty? Dlaczego znany biznesmen musiał zginąć??

?Urodzony morderca? autorstwa Katarzyny Bondy to już kolejny, dziewiąty tom serii przygód nieustraszonego psychologa śledczego, Huberta Meyera. Tym razem autorka podjęła się tematyki zdrady oraz jej skutków. Ta lektura sprawiła, że przez kilka minut po jej skończeniu, zaczęłam zastanawiać się, czy ja sama nie byłabym w stanie zabić z zazdrości...

W nadrzecznych chaszczach spłonął luksusowy samochód. W jego wraku policja znajduje częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny. Ofiara ma rany postrzałowe brzucha i głowę owiniętą płaszczem. Choć na wyniki badań DNA trzeba zaczekać, wszystko wskazuje na to, że z życiem pożegnał się Rui Coelho Tavares de Souza ? prężnie działający portugalski biznesmen.
Pierwsze tropy prowadzą do współpracowników de Souzy. Ale krąg podejrzanych znacznie się poszerza, gdy w ręce policji trafia ?spis cudzołożnic?, czyli lista kilkudziesięciu kobiet, które były uwikłane w bliskie relacje z biznesmenem.
Policja prosi o wsparcie Huberta Meyera. Profiler nie ma wątpliwości, że zbrodnia wydarzyła się pod wpływem silnych emocji. Była osobistą vendettą. Czy mąż jednej z kochanek wymierzył sprawiedliwość na własną rękę? Jakie jeszcze tajemnice skrywa rodzina de Souzów?
Wkrótce ogień trawi kolejne ciało. Profiler jest pewny, że na jego oczach narodził się bezwzględny morderca, który nie poprzestanie, dopóki nie zwieńczy swego dzieła?

Kochani, Hubert powrócił i to w zupełnie nowym, jednak dobrym stylu! Pewnie nie zaskoczę Was stwierdzeniem, że Katarzyna Bonda doskonale wie, jak rozpocząć swoją powieść z przytupem. Tym razem już na samym początku autorka serwuje nam na tacy mordercę oraz motyw jego postępowania. Czy ten zabieg zepsuł mi przygodę z tą lekturą? Zdecydowanie nie! Wręcz sprawił, że chciałam czytać dalej - intuicja podpowiadała mi, że Bonda wie, co robi i ten zabieg był celowy.

Przyznam, że 2023 to zdecydowanie rok przełomowy w twórczości Katarzyny Bondy! Już pod koniec zeszłego roku zauważyłam, że w jej twórczości doszło do pewnego przełomu - każda z kolejnych premier jest lepsza od poprzedniej, bardziej tajemnicza oraz pełna akcji.

Postać naszego mordercy jest wisienką na torcie tej pozycji. Autorka serwuje nam kilka retrospekcji z wizji czarnego charakteru, co powoduje ciarki oraz (z każdym kolejnym przeczytanym fragmentem) pobudza nasz apetyt na więcej.

Katarzyna Bonda bawi się w kotka i myszkę nie tylko ze swoim czytelnikiem, ale również z Meyerem... Każde kolejne przesłuchanie, zamiast pomóc w śledztwie, powodowało coraz więcej pytań oraz niewiadomych. Każda kolejna przesłuchiwana osoba udowadnia nam, jak zawiłą intrygę przygotowała dla nas ta autorka.

Pisarka prowadzi nas po nitce do kłębka, którym jest zaskakujący finał, który sprawi, że szczęka opadnie Wam na podłogę! Dla takiego zakończenia nie żałuję, że zarwałam dla tego tytułu nockę. Przyznam, że twórczość Bondy bardzo szybko uzależnia - nie wiem, jak ona to robi, ale z niecierpliwością wypatruję zapowiedzi najnowszej książki spod jej pióra!

Czy książkę polecam? ?Urodzony morderca? to pozycja, która zawiera w sobie wszystkie elementy, które powinien mieć idealny kryminał. Znajdziecie tutaj fragmenty pełne krwi, szaleństwa, czy też skrzętnie skrywanych tajemnic! Po raz kolejny Bonda przygotowała dla nas zawiłą historię, którą przeczytacie za jednym zamachem. Uwierzcie mi, w przypadku tego tytułu zasada ?jeszcze tylko jeden rozdział? nie ma racji bytu - ta powieść jest po prostu nieodkładalna!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

ver****************

ilość recenzji:302

13-04-2023 07:23

Głowa owinięta płaszczem.
Rany postrzałowe.
Zwęglona skóra.
Właśnie w takim stanie, w porzuconym wraku samochodu, odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Meyerowi przyjdzie zmierzyć się z brutalną zbrodnią, która tak naprawdę jest dopiero początkiem...

"Urodzony morderca" to dziewiąty tom serii z charakternym profilerem śledczym na czele. Przyznam szczerze, że zawsze wyczekuję nie tyle co samej nowej sprawy kryminalnej, co dalszych losów Huberta - już dawno nie zżyłam się tak z żadnym z bohaterów!

Tym razem historia napędzana jest niepohamowaną żądzą zemsty. Zemsty, która nie zna litości, która wręcz wylewa się z kartek papieru. I mimo iż fabularnie część ta nie porwała mnie tak jak chociażby genialna "Kobieta w walizce", to bez bicia mogę stwierdzić, że była to najbardziej zagmatwana i angażująca ze wszystkich książek autorki, jakie dane mi było przeczytać.

Teoretycznie Bonda stopniowo serwuje nam kolejne łączące się ze sobą fakty, jednak gdy wszystko wydaje się wręcz oczywiste, pojawiają się kolejne intrygi, które wprowadzają istny zamęt. I koniec końców prowadzą do drobiazgowo przemyślanego zakończenia. Natomiast wisienką w tej kryminalnej uczcie jest zgrabnie wpleciona w całość perspektywa mordercy - okrutnie dobrze siedziało mi się w jego umyśle!

"Urodzony morderca" to dogłębnie absorbujący kryminał, w którym główną rolę odgrywają duże pieniądze, krwawa zemsta i pragnienie władzy. Dla fanów serii jak i samego Meyera - pozycja obowiązkowa

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

BRUNETTE BOOKS

ilość recenzji:764

11-04-2023 14:39

"Urodzony morderca" to już dziewiąty tom o przygodach profilera i psychologa śledczego Huberta Meyera. Jeśli nie znacie poprzednich części nie martwcie się możecie śmiało czytać. Ja jednak namawiam Was na przeczytanie całej tej fenomenalnej serii kryminałów.
Profiler przebywa na zwolnieniu lekarskim gdy zostaje poproszony o konsultację. W chaszczach w Łomiankach spłonął luksusowy samochód z częściowo zwęglonym mężczyzną. Okazuje się, że jest to Rui Coelho Tavares se Souza, szanowany portugalski biznesmen. Czyżby to zemsta współpracowników biznesmena, a może to mąż kochanki portugalskiego biznesmena? Lista grzesznic jest długa, a kiedy dochodzi do kolejnego morderstwa to Hubert już wie, że ma do czynienia z bezwzględnym mordercą, który nie cofnie się przed niczym dopóki nie dokończy swojego dzieła.
Przekonajcie się sami, co takiego stało się, że w umyśle mordercy zrodził się plan zemsty...

Autorka kolejny raz wbiła mnie w fotel. Intrygująca i wciągająca fabuła. Już na samym początku poznajemy mordercę, ale nie wiadomo kim on jest i co planuje. Autorka idealnie buduje napięcie i trzyma w niepewności do samego końca powieści. Do akcji wkracza Hubert i towarzyszymy jemu podczas śledztwa. Morderca jest tuż obok i nie wiadomo kiedy wyskoczy z ukrycia i co jeszcze wymyśli. Mamy tutaj zdradę, która prowadzi do zemsty. Autorka manipuluje czytelnikiem i podsuwa mylne tropy. Mamy szerokie grono podejrzanych osób. Nie znajdziecie tutaj rozlewu krwi ani drastycznch opisów. Tajemnica goni tajemnicę. Na każdym kroku pełno kłamstw i intryg. Razem z Hubertem próbowałam rozwikłać zagadkę kryminalną i odgadnąć kto jest mordercą. Kiedy już mi się udało to autorka wymyśliła totalnie nieprzewidywalne zakończenie. Byłam w szoku. Bawiłam się znakomicie i będę z niecierpliwością wyczekiwała na kolejne przygody profilera Huberta. Uwielbiam tę serię i obiecuję, że Wy też będziecie zachwyceni. Nie będziecie nudzić się ani przez chwilę. Fani kryminałów będą zadowoleni. Każdą książkę autorki biorę w ciemno!
Rewelacja!

Gorąco polecam!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?