SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Szalony eksperyment

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Novae Res
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 430

Opis produktu:

Czy w świecie ogarniętym przez chaos znajdzie się miejsce na miłość? Gdy świat opanowuje szaleństwo, ludzie tracą to, na czym zależy im najbardziej - bliskich, wolność, sens życia. Epidemia tajemniczej choroby powoduje, że ludzie odchodzą od zmysłów, a wszelkie normy moralne przestają mieć znaczenie. Niektórzy podejrzewają, że to nie przypadek - ktoś chce w wyrachowany sposób sterować ludzkimi umysłami W sam środek tego szaleństwa przypadkiem wplątuje się para nieznajomych: Diana i Daniel. Opętany wizją zawładnięcia ludzkością naukowiec zamierza wykorzystać ich oboje do swoich przerażających eksperymentów. Czy będą w stanie zachować przytomność umysłu i wyrwać się z matni chemicznych halucynacji? Czy wspólnymi siłami uda im się stworzyć coś, co przetrwa rozpad świata, jaki znamy?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  Science-fiction,  steampunk,  światy alternatywne,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Novae Res
Oprawa: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 130x210
Liczba stron: 430
ISBN: 9788383136172
Wprowadzono: 21.07.2023

RECENZJE - książki - Szalony eksperyment - Natalia Płatosz-Kisiel

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.8/5 ( 5 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

jus****************************

ilość recenzji:1

7-09-2023 17:02

Książka jest rewelacyjna, bardzo dobrze się ją czyta, gorąco polecam wszystkim ????

Czy recenzja była pomocna?

przyrodaz

ilość recenzji:684

27-08-2023 11:50

Zacznę od tego, że książkę czyta się niczym opowieść naszej koleżanki. Autorka ma tak lekki styl, jak lekka potrafi być rozmowa z samym sobą. Rozdziały są średniej długości, a dialogów jest bardzo dużo. Wspaniale i szczerze został pokazany świat wiejski i miastowy. Sama pochodzę z miasta, więc wiem jak wygląda tam życie, kiedy trzeba uważać na grupki młodych osób, które mają w głowach naprawdę wszystko, gdzie wydaje im się, że to ich należy słuchać, bo jeśli nie, to zdolni są do najpodlejszych rzeczy. Od dawna również mieszkam na wsi, więc i ten klimat znam. Mamy ukazane dawniejsze myślenie ludzi i przesąd, by kobieta rodziła się po to, by szybko wyjść za mąż, urodzić gromadkę dzieci i siedzieć w domu. Wierzcie lub nie, ale obecnie za wiele się w tej sprawie nie zmieniło. Dlatego każdy, kto czyta tą książkę, naprawdę może się z nią utożsamić. Znajdziemy tutaj wiele różnych postaci, które się polubi i o których czytając napną nam się wszystkie mięśnie. Ludzie i teraz lubią plotkować, ale faktycznie ten wiejski klimat z książki podkreśla to na każdym kierunku. Od razu zaznaczam, że tajemnicza choroba z książki nie ma nic wspólnego z tą, która przeszła przez świat, więc nie szufladkujcie jej do kręgu z tych, których macie dość. Bo czyta się ją w ogromnym przejęciu, bo takiego tematu jeszcze nie znałam. Przesłań z książki jest naprawdę dużo. Po pierwsze by nie gonić za pieniądzem na śmierć i życie, bo zawsze bliżej nam do pierwszej sfery. Po drugie, by nie poprawiać naszej urody na siłę, gdyż nieudanych poprawek jest więcej niż udanych. By zobaczyć, że jeśli coś zajmuje nam myśli każdego dnia przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, to nie jest to normalne. By nie ufać na ślepo nowym kosmetykom, które mają cudowne rezultaty, tylko nikt tego jeszcze nie stosował. By nie wierzyć ludziom o idealnej urodzie, którzy rozmową sprawiają, że wierzymy im w każde słowo, gdzie mówią wszystko, co byśmy chcieli usłyszeć. By nie zdradzać wam za dużo, podpowiem tylko, że spotkacie tu idealnego mężczyznę, kosmetyki, które niekoniecznie są takie, jakie być miały i walkę o marzenia, które warto spełniać, ale może nie za taką cenę. Ogromnie ją polecam!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Zaczytana Archiwistka

ilość recenzji:623

7-08-2023 16:30

?Czy w świecie ogarniętym przez chaos znajdzie się miejsce na miłość??

?Szalony eksperyment? autorstwa Natalii Płatosz-Kisiel to bardzo ciekawy debiut oraz kolejna pozycja, która zaraz po przeczytaniu zmusiła mnie do pewnych przemyśleń. Może i początek mojej przygody z tą książką nie należał do tych udanych, to jednak postanowiłam dać autorce drugą szansę. Czy żałuję, że to zrobiłam? Nie, jak wiemy, każdy debiut ma jakieś wady i jestem pewna, że kolejna powieść spod pióra tej autorki powali mnie na kolana. (Pani Natalio, widzę w Pani potencjał, proszę go tylko nie zmarnować i nie zrażać się moją opinią).

Gdy świat opanowuje szaleństwo, ludzie tracą to, na czym zależy im najbardziej ? bliskich, wolność, sens życia. Epidemia tajemniczej choroby powoduje, że ludzie odchodzą od zmysłów, a wszelkie normy moralne przestają mieć znaczenie. Niektórzy podejrzewają, że to nie przypadek ? ktoś chce w wyrachowany sposób sterować ludzkimi umysłami? W sam środek tego szaleństwa przypadkiem wplątuje się para nieznajomych: Diana i Daniel. Opętany wizją zawładnięcia ludzkością naukowiec zamierza wykorzystać ich oboje do swoich przerażających eksperymentów. Czy będą w stanie zachować przytomność umysłu i wyrwać się z matni chemicznych halucynacji? Czy wspólnymi siłami uda im się stworzyć coś, co przetrwa rozpad świata, jaki znamy?

Jak już wspomniałam, początek ?Szalonego eksperymentu? była dla mnie pewnego rodzaju wyznaniem. Czemu? Zbrakło mi w nim pewnej iskry/palnika, który popchnąłby akcję do przodu oraz sprawił, że zapomniałbym o otaczającym mnie świecie.

Im dalej w las, tym historia Daniela oraz Diany zaczęła ciekawić mnie coraz bardziej - mamy scenę porwania, udawanego narzeczeństwa oraz pandemia... Autorka bardzo dobrze poradziła sobie z przedstawieniem chaosu, który zapanował na świecie po epidemii tajemniczej choroby. Momentami miałam wrażenie jakbym cofnęła się do marca 2020 roku kiedy to w naszym kraju ogłoszono lockdown, a ludzie przed nieznanym zaczęli panikować. W ?Szalonym eksperymencie? czeka na Was ten sam scenariusz, który uwierzcie mi, warto jest przeżyć raz jeszcze, by zobaczyć, co strach jest w stanie zrobić z człowiekiem.

Jeśli chodzi o naszych głównych bohaterów, to zostali oni przedstawianie dość dobrze - nie są płytcy, za co autorce należy się spory plus, ponieważ nie wszyscy o tym pamiętają w trakcie pisania. Może i Daniel momentami był aż nadto irytujący, to jednak koniec końców udało mu się zdobyć moją sympatię.

Czy książkę polecam? Pomimo, że pierwsze sto stron tej pozycji nie zdobyło mojej sympatii, uważam, że warto jest zainteresować się debiutem pani Natalii. Jak wiemy, debiuty bywają różne i pomimo kilku niedociągnięć oraz fragmentami zbyt obszernych opisów, daję tej autorce za ten tytuł 4 z dużym plusikiem i czekam na więcej!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

kod rabatowy LATO38 na książki z tej kategorii