SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Stefan Buszczyński Cierpliwość czy rewolucja

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej
Oprawa miękka
Ilość stron 560
  • Wysyłamy w 24h
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Wybór pism czołowego działacza politycznego i publicysty związanego ze środowiskami demokratycznymi i niepodległościowymi, odgrywającego dużą rolę w dyskusjach politycznych i ideowych w przededniu powstania styczniowego oraz w sporach toczących się po upadku insurekcji, w których zasłynął zwłaszcza jako nieprzejednany polemista i krytyk krakowskich `stańczyków`.

Wyboru dokonał, opracował, wstępem i przypisami opatrzył Krzysztof Karol Daszyk.

Stefan Buszczyński (1821-1892) - Stefan Buszczyński studia ukończył w Kijowie. W młodości związany był ze środowiskami radykalnymi i spiskowymi, z czasem przeszedł na pozycje bardziej zachowawcze, nie wierząc w powodzenie ruchu zbrojnego, czemu dał wyraz w ogłoszonej w 1862 r. w Paryżu broszurze `Cierpliwość czy rewolucja`. Niemniej po wybuchu powstania styczniowego zaangażował się w prace powstańcze na Ukrainie. Po powstaniu przez kilka lat przebywał na emigracji. Pod koniec lat 60. przeniósł się do Krakowa. Starał się o docenturę Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale jego kandydatura została zablokowana przez środowiska konserwatywne (zwłaszcza Józefa Szujskiego). Niepowodzenie skłoniło go do ponownego upuszczania kraju (mieszkał w Dreźnie i Grazu), do którego wrócił pod koniec życia. Buszczyński był autorem m.in.: `Podole, Wołyń i Ukraina. Prawa korony polskiej do tych krajów` (1862), `La decadence de l`Europe` (1867; głośne dzieło, którego czytelnikami byli m.in. Napoleon III i Wiktor Hugo), `Ameryka i Europa. Studium historyczne i finansowe z krytycznym na sprawy społeczne poglądem` (1876), `Rany Europy. Statystyczne fakta etnograficznemi i historycznemi notami objaśnione` (pierwodruk po niemiecku jako `Die Wunden Europa`s`, 1875).
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia
Wydawnictwo: Ośrodek Myśli Politycznej
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Ilość stron: 560
ISBN: 9788366112322
Wprowadzono: 14.02.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Stefan Buszczyński Cierpliwość czy rewolucja - Krzysztof K. Daszyk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: