SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Norman Davies - biografia

Norman Davies urodził się 8 czerwca 1939 roku w Bolton. Obecnie mieszka w Londynie wraz z żoną - Polką, z którą ma dwóch synów. Jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Oksfordzkim, w Perugii, w Grenoble oraz na University of Sussex. W 1973 roku ukończył doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1971 roku wykłada na uczelniach, a od 1985 roku został profesorem zwyczajnym w Szkole Studiów Słowiańskich i Wschodnioeuropejskich University College London. Norman Davies jest członkiem Akademii Brytyjskiej, Polskiej Akademii Umiejętności, Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, a także kawalerem Orderu Orła Białego. Wcześniej przeszedł na emeryturę i zajął się pisaniem. Jest twórcą prac o tematyce historycznej, poruszającej zagadnienia dotyczące Wysp Brytyjskich, Polski i ogólnie Europy. Norman Davies uzyskał wiele odznaczeń. W 1998 roku otrzymał Krzyż Wielki Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, w 2001 roku Order św. Michała i św. Jerzego, a w 2014 roku - polskie obywatelstwo. Ponadto uzyskał także Order Odrodzenia Polski, a także Medal Polonia Mater Nostra Est.

Norman Davies – książki podróżnicze z historią w tle


Norman Davies książki pisze głównie z gatunku powieści historycznych, reportaży, literatury popularnonaukowej oraz biografii. Należy do nich, między innymi, publikacja pod tytułem Na krańce świata. Podróż historyka przez historię. Ukazała się w twardej oprawie w 2022 roku nakładem wydawnictwa Znak. Liczy prawie dziewięćset stron. Na okładce znajdują się żaglówki na wodzie, zaś na lądzie - ludzie ubrani według mody sprzed lat. Normana Daviesa książki poruszają zagadnienia historyczne dotyczące następujących krajów: Singapuru, Nowej Zelandii, Azerbejdżanu, Mauritiusu, Madery, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Tasmanii, Frankfurtu, Kuala Lumpur, Nowego Jorku oraz Teksasu. Normana Daviesa książki opisują zatem wyjątkowe podróże autora, które są pełne fascynujących opowieści o wydarzeniach sprzed lat. Dzięki nim czytelnik może odkryć historię, której nie znajdzie nigdzie indziej. A jeśli szukasz także innych lektur historycznych, znajdziesz je na Gandalf.com.pl.

Książki Normana Daviesa, które rzucają nowe światło na powstanie warszawskie


Książki Normana Daviesa to także publikacja zatytułowana Powstanie 44. Została wydana w twardej oprawie w 2022 roku przez wydawnictwo Znak. Liczy prawie tysiąc stron. Na okładce znajduje się czerwony tytułowy napis na szarym tle. Książki Normana Daviesa poruszają zagadnienie powstania warszawskiego. Stanowią głębokie studium nad tym okresem historycznym. Autor w swojej publikacji zauważa, że skutki ówczesnych wydarzeń możemy obserwować również w dzisiejszych czasach. Książki Normana Daviesa stawiają innowacyjne pytanie dotyczące bynajmniej nie tego, dlaczego powstanie upadło, lecz tego, dlaczego alianci w porę nie zorganizowali odpowiedniej pomocy.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 26 książek, których autorem jest: Norman Davies. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, biografie i wspomnienia, Popularnonaukowe, nagrody literackie, social sciences, historia, Książki na prezent 🎁, bestsellery, wysyłka 24h, Znak.

Na książki autora Norman Davies mamy rabaty sięgające do 29%.
... ...