SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Srebrna bransoletka

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Filia
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 336

Opis produktu:

PIĘKNA OPOWIEŚĆ O TRZECH POKOLENIACH KOBIET, ICH WALCE O WŁASNE SZCZĘŚCIE, TAJEMNICACH Z PRZESZŁOŚCI I MIŁOŚCI, KTÓRA ZAWSZE JEST NAJWAŻNIEJSZA.Maryla zmaga się z postępującą chorobą, a Nastka stara się opiekować matką i jednocześnie rozwijać własną restaurację. Czy młodej dziewczynie uda się pogodzić dwie tak wymagające role życiowe? Czy chłopak Nastki stanie na wysokości zadania? Co na to jej wspólnik? I czy babcia Anastazja zdecyduje się wkroczyć w życie córki i wnuczki? A może chęć ucieczki od przeszłości okaże się silniejsza?Wróć do sklepiku ze wspomnieniami i poznaj pochodzenie srebrnej bransoletki, którą matka podaruje Nastce.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery
Wydawnictwa: Filia
Kategoria: Literatura piękna,  Dla kobiet,  Powieść historyczna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  książki dla starszych pań
Wydawnictwo: Filia
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 205x135
Liczba stron: 336
ISBN: 9788382808865
Wprowadzono: 31.08.2023

Karolina Wilczyńska - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Srebrna bransoletka - Karolina Wilczyńska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

przyrodaz

ilość recenzji:601

24-09-2023 13:35

Jak miło było wrócić do bohaterów z części pierwszej. Już na wstępie nie mamy takiego jakby początku od którego można zacząć opowieść, tylko wydarzenia biegną dalszym ciągiem. I pierwsza strona już rozpoczyna się nieco smutnie, bo Nastka nie potrafi się skupić na niczym, gdyż wciąż w głowie ma chorobę mamy. My wiemy i jej przyjaciółki też, że na świecie ma tylko ją. Niby czują się odsunięte od niej, bo nadal nie powiedziała im, że jej mama jest śmiertelnie chora, tylko same do tego doszły, a raczej jedna przekazała drugiej. Bardzo chcą jej pomóc, gdyż widzą, że jej chłopak nie bardzo przejmuje się stanem zdrowia jej matki. Wciąż ma pretensje, że nie mianowała go swoim współwłaścicielem restauracji, tylko kogoś innego. Jest nim bardzo dobry kucharz, który wyłożył dużą sumę pieniędzy, by lokal przetrwał, ale do chłopaka Nastki to nie dociera. Miałam wrażenie, że każdy z książki widzi więcej niż sama Nastka. Jej brakowało wsparcia, pomocy ze strony bliskich, gdyż to wrażliwa kobieta, która nie potrafi myśleć o sobie, tylko o innych. Jej miłość do matki potrafiła wzruszyć. Być może fakt, że nie potrafiła rozmawiać o jej chorobie sprawiał, że gubiła się we własnym świecie. Współwłaściciel restauracji starał się pokrzepić ją rozmową i dobrym jedzeniem, które testowali, by zobaczyć co smakowało by innym. Niby zbywała go często i udawała jak mogła, że jest szczęśliwa, to jednak on wcale jej nie wierzył. Widzimy też perspektywę jej matki, która bez leków nie potrafi funkcjonować. Nie chce też trapić innych swoimi dolegliwościami, i tu widzimy jak bardzo podobny z córką mają charakter. Niestety im dalej, tym bardziej widzimy, że z matką jest coraz gorzej. Wciąż wciska wszystkim drobne wymówki, nawet sąsiadowi, który również się o nią martwi. Szuka pretekstów, by nie być dla nikogo balastem. Uwierzcie jednak, że naprawdę warto poznać tą opowieść, gdyż przygotuje nas emocjonalnie do odejścia bliskich nam osób. Nikt nie chce myśleć o tym, że to kiedyś nastanie, jednak tak jak dzień dobiega końca i nocą zamykają nam się powieki, tak i ostatni oddech czeka również każdego człowieka na świecie. Przepiękna opowieść, której bohaterów pokocha się całym sercem. Tajemnice z przeszłości, sekrety, zatajenie prawdy, szczera pomoc i uczucie głębsze niż dno oceanu zdobią tą powieść. Bardzo ją polecam!
Zdradzę wam sekret, będzie część trzecia:-)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?