Przeciwdziałanie nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych - Patrycja Dolniak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Przeciwdziałanie nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (miękka)

Komentarz

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 220
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Przeciwdziałanie nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych, Komentarz - opis produktu:

Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych ma stanowić kompleksowe rozwiązanie problemów związanych z zatorami płatniczymi w obrocie gospodarczym. Wprowadzone z dniem 1 stycznia 2020 r. zmiany, w szczególności w zakresie wzbogacającym ustawę o przepisy regulujące postępowanie w sprawie nadmiernego opóźniania się ze spełnianiem świadczeń pieniężnych, mają zapewnić bardziej efektywne narzędzie do walki z opóźnieniami w zapłacie.
W konsekwencji dokonanych zmian ustawa może być aktualnie podzielona na dwie części - cywilną i administracyjną, których wspólnym celem jest stosowanie krótszych terminów zapłaty, przy jednoczesnym objęciu szczególną ochroną przed opóźnieniami przedsiębiorców z sektora MŚP.
Autorka komentarza stawia sobie za cel nie tylko analizę przepisów, lecz także omówienie praktycznych zagadnień pojawiających się na gruncie ustawy. W szczególności będzie to miało miejsce w odniesieniu do przepisów wprowadzonych na podstawie nowelizacji ustawy z 19 lipca 2019 r., które nie były jeszcze przedmiotem opracowań naukowych ani podstawą rozstrzygnięć judykatury.
Publikacja uwzględnia zmiany wchodzące w życie w styczniu 2021 r.
   Adresaci:Książka skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców i prawników, których działalność zawodowa skupia się wokół spraw z zakresu obrotu gospodarczego. Ze względu na pogłębioną analizę przepisów administracyjnoprawnych zainteresuje również pracowników administracji.

Książka Przeciwdziałanie nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych Komentarz, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Patrycja Dolniak. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, handlowe i gospodarcze. Książka Przeciwdziałanie nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych liczy 220 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Przeciwdziałanie nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych, Komentarz

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.