SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Prawnokarne aspekty bezpieczeństwa imprez masowych

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
 • Nowość
  image-nowość

książka

Wydawnictwo CeDeWu
Oprawa miękka
Liczba stron 227
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Książka podejmuje istotną dla wielu podmiotów kwestię odpowiedzialności karnej związanej z organizacją i przebiegiem imprez masowych. Imprezy masowe organizowane są niemal w każdej gminie, stąd potrzeba zapewnienia w związku z takimi wydarzeniami bezpieczeństwa i porządku publicznego ma wymiar ogólnospołeczny oraz dotyczy każdej osoby, która w nich uczestnicy. Naruszenia w tym zakresie mogą prowadzić do odpowiedzialności karnej zarówno za przestępstwa, jak i wykroczenia uregulowane w Ustawie z dnia 20 marca 200 r. o bezpieczeństwie imprez masowych.
Głównymi obszarami tematycznymi poruszonymi w opracowaniu są:
?Przemiany unormowań tworzących system bezpieczeństwa imprez masowych w Polsce;
?Analiza zakresu i źródeł obowiązków podmiotów zobowiązanych;
?Zakres penalizacji zachowań uczestników imprez masowych, służb porządkowych i informacyjnych, organizatorów imprez masowych oraz podmiotów zobowiązanych;
?Realne i potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego determinowane popełnieniem przestępstwa lub wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu imprezy masowej.
Opracowanie może być przydatne zarówno dla praktyków (policjantów, prokuratorów, sędziów, adwokatów, radców prawnych), jak i teoretyków prawa karnego. Adresatami książki , ze względu na jej multidyscyplinarny charakter, są również m.in. organizatorzy imprez masowych, zarządcy i pracownicy klubów sportowych, a także organy samorządu terytorialnego i administracji rządowej.
?Jako całość przygotowana monografia charakteryzuje się bardzo rozległym spojrzeniem. Wywody są szczegółowo argumentowane i dokumentowane w oparciu o sporą bazę normatywną, literaturę i orzecznictwo, nieograniczone do materiału współczesnego, ale i z kompetentnym wykorzystaniem dorobku oraz doświadczeń z przeszłości. Warto także podkreślić, że monografia autorstwa Cezarego Kąkola uwzględnia nie tylko osiągnięcia szeroko rozumianej dogmatyki prawa karnego, ale także dogmatyki prawa wykroczeń, prawa administracyjnego i kryminologii?.
Dr hab. Tomasz Kalisz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nowości
Wydawnictwo: CeDeWu
Oprawa: miękka
Wymiary: 160x230
Liczba stron: 227
ISBN: 9788381028462
Wprowadzono: 13.04.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Prawnokarne aspekty bezpieczeństwa imprez masowych - Cezary Kąkol

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: