SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Półksiężyc i gwiazda czerwona (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Ośrodek Myśli Politycznej
Data wydania 2020
Oprawa twarda
Ilość stron 392
  • Wysyłamy w 24h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Wybór pism autora, który jako jeden z pierwszych w Polsce zrozumiał zagrożenie, jakie stanowi komunizm w bolszewickim wydaniu polityczne, gospodarcze, kulturowe i duchowe. Rozkładowy i niszczycielski charakter bolszewizmu poznał jako mieszkaniec Rosji i świadek rewolucji bolszewickiej. Po osiedleniu się w Polsce w 1920 r. przez kilka lat ukazywał i analizował kolejne etapy instalowania się władzy bolszewików, ich walkę z przeciwnikami wewnętrznymi, zwłaszcza w czasie wojny domowej, i poczynania na arenie międzynarodowej. Przedstawiał też bolszewickie zagrożenie dla Polski jego zdaniem nie w pełni rozumiane nawet w czasie wojny Polski z bolszewikami, gdy zabrakło według niego pożądanej współpracy z białymi.

W tomie opublikowane zostały teksty zawarte w wydanej w 1930 r., trzy lata po śmierci Kozłowskiego, książce Półksiężyc i gwiazda czerwona, którą wstępem opatrzył bardzo go ceniący Marian Zdziechowski, a także inne artykuły Kozłowskiego o bolszewizmie, dopełniające prezentację dorobku tego niesłusznie zapomnianego autora.

Polska walcząca z bolszewizmem pod sztandarem wojny z Rosją była skazaną na mm osamotnienie wśród ludów Europy. Z jednej bowiem strony, walcząc z Rosją Sowiecką, bez względu na to, jak tę wojnę nazywała, miała przeciw sobie proletariat, którego sympatie były po stronie Sowietów, z drugiej zaś strony hasła wojny z Rosją zrażały ku Polsce te czynniki europejskie, które chciały walki tylko z bolszewizmem i w Polsce widziały wał ochronny przeciw bolszewizmowi. Polska idąc tą drogą, okazała się w lipcu zupełnie osamotnioną wśród ludów Europy. Znikąd nie było współczucia dla Polski, którą ze wszech stron oskarżano o imperializm`. (Rok wojny wschodniej)

Piotr nie tylko niszczył, ale i budował, Lenin tylko burzył. Piotr zbudował stolicę, którą mm nazwał swoim imieniem. Bolszewicy Petersburg nazwali Leningradem i nie tylko nowej stolicy dla swojej komuny nie zbudowali, ale i w starych miastach większą część do-mów zrujnowali i poniszczyli`. (Piotr Wielki i bolszewizm)


S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki humanistyczne,  nauki społeczne,  polityka,  Popularnonaukowe
Wydawnictwo: Ośrodek Myśli Politycznej
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2020
Wymiary: 150x210
Ilość stron: 392
ISBN: 9788366112216
Wprowadzono: 02.02.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Półksiężyc i gwiazda czerwona - Leon Kozłowski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: