Polityka mieszkaniowa a segregacja społeczna - Anna Grzegorczyk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Polityka mieszkaniowa a segregacja społeczna (miękka)

Przykład Warszawy, Berlina i Paryża

książka

Polityka mieszkaniowa a segregacja społeczna, Przykład Warszawy, Berlina i Paryża - opis produktu:

Prezentacja stopnia zaawansowania segregacji demograficznej, społecznej i etnicznej w Warszawie, Berlinie i Paryżu wraz z ich obszarami metropolitalnymi w kontekście zmieniającej się polityki mieszkaniowej. Autorzy, odwołując się do wyników wielowymiarowej analizy wykorzystującej mierniki segregacji oraz własnych obserwacji terenowych, omawiają hierarchizację kategorii ludności w największym stopniu podlegających procesowi segregacji na badanych obszarach. Badanie przeprowadzono w trzech skalach przestrzennych: obszaru metropolitalnego, miasta oraz wybranych dzielnic, ta ostatnia zaś posłużyła do zaprezentowania mikrosegregacji mieszkaniowej. Publikacja, dzięki zaprezentowaniu dobrych praktyk wykorzystywanych w przeciwdziałaniu skrajnym formom segregacji, zawiera rekomendacje dla polskiej polityki mieszkaniowej.
Książka polecana badaczom miejskim, decydentom i praktykom odpowiedzialnym za prowadzenie polityki mieszkaniowej i społecznej oraz za przestrzeń miast, a także studentom kierunków społecznych i przestrzennych.

Książka Polityka mieszkaniowa a segregacja społeczna Przykład Warszawy, Berlina i Paryża, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Warszawski. Autorem książki jest Anna Grzegorczyk. Należy do gatunków: nauki przyrodnicze, geografia. Książka Polityka mieszkaniowa a segregacja społeczna liczy 376 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Anna Grzegorczyk - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Polityka mieszkaniowa a segregacja społeczna, Przykład Warszawy, Berlina i Paryża

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.