SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

O stawaniu się stoikiem

Czy jesteście gotowi na sukces?

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo PWN
Data wydania 2014
Oprawa miękka
Liczba stron 312

Opis produktu:

Eryk, biznesmen w średnim wieku, ma żonę, z którą coraz trudniej mu się dogadać, trójkę dzieci, które przestaje rozumieć, niewielu przyjaciół i sporo znajomych, którzy zaczynają go często irytować. Niejedno już przeżył i z różnych powodów czuje się nieszczęśliwy. Żeby przezwyciężyć kłopoty stał się stoikiem.

Jak rozpoznać współczesnego stoika? Czy łatwo nim zostać w XXI wieku? Czy dzisiaj stoicyzm ma w ogóle jakiś sens i w czym może ci pomóc?

Jeżeli nie radzisz sobie z silnymi emocjami, które utrudniają ci życie - stań się stoikiem. Jeżeli właściwa organizacja czasu i hierarchia celów cię przerastają, a na dodatek zapominasz, co jest naprawdę ważne - stań się stoikiem. Jeżeli masz problemy z ludźmi w relacjach zawodowych czy prywatnych - stań się stoikiem. Jeżeli w twoim życiu brakuje pogody ducha i wewnętrznej harmonii - stań się stoikiem.
Nie jest to proste i nie dzieje się nagle, ale jest możliwe. Sprawdź jak to osiągnąć.

Tomasz Mazur - współczesny praktykujący stoik, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel Centrum Praktyki Stoickiej, organizator publicznych warsztatów i seminariów stoickich, ojciec trójki dzieci. Jest autorem książek: Zbawienie przez filozofię. Interpretacja twórczości Henryka Elzenberga (2003), Kapryśni bogowie Sokratesa (2008), Kamyk filozoficzny. Nowożytność. Podręcznik filozofii do szkół ponadgimnazjalnych (2010), Fiasko. Poradnik nieudanej egzystencji (2012).
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: PWN
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2014
Wymiary: 128x200
Liczba stron: 312
ISBN: 978-83-7705-513-7
Wprowadzono: 05.04.2014

RECENZJE - książki - O stawaniu się stoikiem, Czy jesteście gotowi na sukces? - Tomasz Mazur

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 7 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mopsik

ilość recenzji:14

brak oceny 13-01-2019 21:43

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

To książka przedstawiająca stoicyzm w praktyce. Autor na przykładzie wymyślonej postaci - Eryka, opisuje zmagania i bolączki zwykłego człowieka. Pokazuje jak stoicyzm pomaga w walce ze stresem, negatywnymi emocjami, złością i codziennymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Książka jest dość podstawowa jeśli chodzi o filozofię stoicką. Nie wymaga żadnej wiedzy filozoficznej. Jest dobrym wprowadzeniem a przede wszystkim walczy ze stereotypem jakoby filozofia była nie praktyczna. Nic bardziej mylnego! Stoicyzm jest na wskroś praktyczny i wcielony w codzienność może zmienić czyjś światopogląd i pośrednio życie. Przeczytajcie a zrozumiecie!

Czy recenzja była pomocna?