SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nieustające napomnienia

Współczesne medytacje stoickie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo PWN
Data wydania 2021
Oprawa miękka
Liczba stron 152

Opis produktu:

`Nieustające napomnienia` to współczesny dziennik osobistej praktyki stoickiej. Pod pewnym względem tekst stanowi odpowiedz na pytanie o to, jak wyglądałyby Rozmyślania Marka Aureliusza, gdyby powstały teraz, a wiec przy uwzględnieniu współczesnego języka, stanu wiedzy o świecie i człowieku oraz specyficznego zestawu wyzwań, przed jakimi staje dzisiejszy człowiek. Książka zawiera wiele antycznych technik stoickich, ale nierzadko przekształconych w taki sposób, żeby miały zastosowanie obecnie. Publikacja kierowana jest zarówno do tych, którzy zainteresowani są stoicyzmem, jak i tych, którzy po prostu chcieliby prowadzić bardziej refleksyjne życie.

Tomasz Mazur (ur. 1972 r. w Warszawie) jest współczesnym praktykującym stoikiem, trenerem rozwoju filozoficznego, nauczycielem i pisarzem. Od wielu lat zajmuje się popularyzowaniem praktyki stoickiej, w tym także stałą pracą nad podnoszeniem jej jakości, efektywności, aktualności i rozumienia. Prowadzi warsztaty i spotkania poświęcone realizacji tych celów. Jest autorem licznych tekstów popularyzujących filozofię, a w szczególności praktykę stoicką - miedzy innymi `Fiasko` (2012), `O stawaniu się stoikiem` (2014) czy `Zakazana historia filozofów` (2019). Od 2019 roku nagrywa podcast Ze stoickim spokojem.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: PWN
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 152
ISBN: 9788394248123
Wprowadzono: 24.11.2021

RECENZJE - książki - Nieustające napomnienia, Współczesne medytacje stoickie - Tomasz Mazur

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Ela

ilość recenzji:1

7-12-2021 12:35

Ciekawa propozycja - jak sam autor określił w podtytule - współczesnych medytacji stoickich. Nie ukrywa też, że inspiracją do napisania tej książki były "Rozmyślania" - Marka Aureliusza i chęć pokazania, jak dzisiaj mogłyby wyglądać zapisane, do samego siebie, przemyślenia. Jest to swojego rodzaju dziennik filozoficzny, nierzadko odsłaniający nie tylko myśl autora, ale również - dla lepszej jej ilustracji - scenki z jego osobistego życia. To niewątpliwa wartość tej publikacji, bowiem podpowiada czytelnikom, jak robić użytek ze zdarzeń codziennego życia, czego mogą nas nauczyć i co przy okazji odkryć. Tytuł książki trafnie oddaje ideał stoickiej praktyki, którym jest samodzielna praca nad sobą i , w związku z tym, nieustające napomnienia, będące na straży czujnej obserwacji tego co nam się zdarza i świadomego zarządzania sobą w odpowiedzi na te zdarzenia, czy raczej wyobrażenia na ich temat. Wszak - cytując motto książki - "Świat - to zmiana. Życie - to wyobrażenie". Książka adresowana jest, co prawda, do wszystkich, jednak pewne obycie stoickie bardzo ułatwia jej odbiór ponieważ zawarte w niej antyczne techniki są łatwiejsze w identyfikacji
.

Czy recenzja była pomocna?