Nowe przygody Mikołajka - Jean-Jacques Sempé - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nowe przygody Mikołajka (twarda)

 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Nowe przygody Mikołajka - opis produktu:

Wielki powrót Mikołajka!
Pierwsza porcja przygód Mikołajka to 80 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań zilustrowanych charakterystyczną kreską Sempego. Mały urwis z paczką swoich kumpli - Alcestem, który bez przerwy je, Gotfrydem, który ciągle ma nowe zabawki i Euzebiuszem, który lubi dawać chłopakom w nos - nie wiedzieć czemu, zawsze wkurzą swojego opiekuna, Rosoła. A przecież za każdym razem chcą jak najlepiej.

Arcydzieło duetu Goscinny-Sempe pokazuje, jak dorastać, żeby wciąż pozostać dzieckiem. Mikołajek to już klasyka, no bo co w końcu, kurczę blade!

`Kiedy w domu wydało się, że wypadłem najgorzej na klasówce z matematyki, zrobiła się straszna afera! Jakby to była moja wina, że Kleofas jest chory i nie było go na klasówce! No bo co w końcu, kurczę blade, ktoś musi być najgorszy, kiedy go nie ma!`

Pozostałe książki z serii Mikołajek

Książka Nowe przygody Mikołajka pochodzi z wydawnictwa Znak. Autorami książki są Jean-Jacques Sempé, Rene Goscinny. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura dziecięca. Książka Nowe przygody Mikołajka liczy 640 stron. Jej wymiary to 149x211. Oprawa jest twarda. Nowe przygody Mikołajka jest częścią serii Mikołajek. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Jean-Jacques Sempé, Rene Goscinny - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - Nowe przygody Mikołajka

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 45 ocen )
 • 5
  44
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

lenka

ilość recenzji:6

brak oceny 29-01-2008 17:35

Autorami książki o Mikołajku jest Rene Goscinny i Jean-Jacques Sempé.
R.Goscinny jest twórcą ilustracji, natomiast J.Sempé samej treści. Są to historie niepublikowane dotąd w gazecie. Bohater ”Mikołajek” to chłopczyk w wieku 8-10 lat. Akcje rozgrywają się we Francji w latach pięćdziesiątych, dwudziestego wieku. Opowiadania są niezwykle śmieszne, zabawne i interesujące. Jak każda książka powyższych autorów ma ukryty sens. Książka bawi, uczy i wciąga. Życie Mikołajka jest przyjemne, słodkie i bez problemów. Ma poczucie bezpieczeństwa. Świetnie się bawi w towarzystwie kolegów, choć niejeden raz udaje im się bić. Przeżywa przygody, tak jak każde małe dziecko. Zwykłe rzeczy są dla niego niesamowitym wyzwaniem i opisuje strach nawet przed zwykłym jedzeniem na stołówce. Książka dla małych i dużych, polecam!

Czy recenzja była pomocna?

ilo99

ilość recenzji:1871

8-04-2020 07:55

Bardzo jestem wdzięczna córce Rene Goscinnego, że wyjęła z szuflady te opowiadania. Szkoda by było, gdyby się w niej kurzyły. A tak mają swoje drugie życie, bawią kolejne moje dziecko, a i mnie przy okazji. Co prawda śmiejemy się w innych miejscach, lecz to nie przeszkadza. Spostrzeżenia też mamy inne. Progenitura zauważa, że te chłopaki ciągle się biją, ja jak ci rodzice wiecznie się kłócą, a mama prawie nie zajmuje się dzieckiem, za to wiecznie jest zajęta w kuchni. Co tam można robić tyle czasu?! Te urocze momenty, gdy Mikołaj usiłuje coś wynegocjować, te rozmowy o różnym natężeniu emocji. Ech, jak dobrze się to czyta, a jak nieprzyjemnie się w nich uczestniczy. Za to pozytywne jest to, że oni się zawsze godzą, zarówno dorośli, jak i dzieci, co więcej młodzi postrzegają rozróby jako świetną zabawę. Ech, to ożywcze spojrzenie młodego oka. Jednym słowem ? zabawa. Potrzebny wam dobry humor ? sięgnijcie po Mikołajka, nie zawiedzie waszych nadziei. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?

Jan

ilość recenzji:863

brak oceny 13-12-2016 16:50

Nowe przygody Mikołajka to książka, która została wydana w 2005 roku. To ponad 80 nieopublikowanych dotąd przygód niesfornego ucznia - Mikołajka. Pozycja ta została podzielona na 10 rozdziałów, z których każdy zawiera po 8 przezabawnych historyjek. Ponad 600 stron, dzięki którym wszyscy czytelnicy będą pękać ze śmiechu śledząc poczynania małego francuskiego urwisa oraz jego przyjaciół.

Książka nadaje się zarówno dla młodszych odbiorców, jak i dla starszych. Jest doskonałą rozrywką, dzięki której zły nastrój szybko zniknie. Nie można bowiem powstrzymać się od śmiechu, gdy czytamy dlaczego główny bohater nagle chce mieć starszą siostrę, jak wyglądała wycieczka Mikołaja i jego sąsiada - pana Blédurt do lasu, a także kto najlepiej bawił się w czasie spaceru do zoo. Znakomicie przedstawione zostały również rozdziały, w których mama Mikołajka zdawała egzamin na prawo jazdy oraz jak wyglądał uroczysty obiad w rodzinie głównego bohatera.

Czy recenzja była pomocna?