SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Maxima Culpa

Jan Paweł II wiedział

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Agora
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 504

Opis produktu:

Najboleśniejsze są działania papieża w sprawie molestowania nieletnich - lub ich brak - w świetle Ewangelii. To, że masz stanąć po stronie słabszych, jest chyba, obok nakazu miłości bliźniego, najważniejszym jej przykazaniem. A tu mamy potężną instytucję, która opiera się na Ewangelii, a jej lider działa w tej sprawie zupełnie wbrew. Zestawienie tych dwóch obliczy Jana Pawła II jest bolesne - mówi Ekke Overbeek, autor książki Maxima Culpa Jan Paweł II wiedział. Na długo zanim stał się papieżem, Karol Wojtyła nieraz spotykał się twarzą w twarz z duchownymi, którzy przyznawali się do molestowania dzieci. Jak mógł więc myśleć, że oskarżenia, którymi ich obarczano, są nieprawdziwe? Zezwolił na pozostanie duszpasterzem wielokrotnemu recydywiście Surgentowi, nie kwestionując nawet jego prawa do dalszego nauczania religii w szkołach. Podobnie było w przypadku Loranca, który wielokrotnie dopuścił się gwałtu. Bolesławowi Sadusiowi pomógł uniknąć odpowiedzialności, przenosząc za granicę, gdzie rozkwitła jego kariera. Każdy rozdział książki Maxima Culpa uświadamia czytelnikowi, że Karol Wojtyła, Święty Jan Paweł II wiedział. Miał świadomość, że dopuszcza do pełnienia służby pedofili, jeszcze zanim został papieżem. Pomagał im uniknąć odpowiedzialności. Ekke Overbeek, autor głośnej książki Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią, wprowadza nas za kulisy swojego śledztwa na temat odpowiedzialności metropolity krakowskiego za tuszowanie pedofilii wśród podległych mu duchownych. Dociera do dokumentów, które przetrwały w archiwach, odwiedza miejsca, w których miały miejsce głośne skandale sprzed lat. Rozmawia z ofiarami i opisuje zjawisko zbiorowej amnezji, która ich dotknęła.

Autor książki Maxima Culpa Jan Paweł II wiedział - Ekke Overbeek


Ekke Overbeek to urodzony w 1970 roku holenderski dziennikarz. Absolwent filozofii i romanistyki na Uniwersytecie w Groningen. Korespondent Europy Centralnej holenderskich dzienników Trouw i Het Financieele Dagblad oraz wydawanej w Belgii gazety w języku niderlandzkim De Tijd. Zadebiutował na rynku książki w 2013 roku. Wtedy ukazała się pozycja Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią. Rok później współtworzył film pod tytułem Silence of the Shadow of John Paul II. W 2023 roku przemówił ponownie, oddając w ręce czytelników książkę Maxima Culpa Jan Paweł II wiedział.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Książki na prezent 🎁,  wysyłka 24h
Wydawnictwa: Agora
Kategoria: literatura faktu, publicystyka,  Religie i mitologie,  religie,  katolicyzm
Wydawnictwo: Agora
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 135x210
Liczba stron: 504
ISBN: 9788326841088
Wprowadzono: 08.03.2023

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Maxima Culpa, Jan Paweł II wiedział - Ekke Overbeek

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: