SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Ekke Overbeek - biografia

Ekke Overbeek urodził się w Holandii w 1970 roku. Jest dziennikarzem, pisarzem literatury faktu i współtwórcą filmów dla telewizji holenderskiej. Od 1999 roku pracuje jako korespondent dla różnych holenderskich mediów w Europie Centralnej. Obecnie pełni rolę korespondenta dla holenderskich gazet Trouw i Het Financieele Dagblad, z naciskiem na Europę Centralną i Polskę oraz dla belgijskiej gazety w języku niderlandzkim De Tijd. Przez lata zainteresowania Overbeeka skupiały się na tematach antysemityzmu i rusofobii w Polsce, jednak to jego praca dotycząca wykorzystywania seksualnego dzieci w polskim kościele zyskała największy rozgłos i popularność.

Ekke Overbeek - książki 


W 2013 roku Ekke Overbeek wydał książkę Lękajcie się; ofiary pedofilii w polskim kościele mówią, która stała się bestsellerem. Ta książka składa się z dwunastu świadectw polskich katolików, którzy jako dzieci padli ofiarą księży pedofilów. Opowiadają o cierpieniu, samotności i strachu przed reakcją ze strony otoczenia, rodziny i Kościoła. Te relacje przeczą przekonaniu, że problem pedofilii nie występuje w polskim Kościele. W 2023 roku Ekke Overbeek opublikował swoją najnowszą książkę Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział, która wywołała szeroką debatę w Polsce. Książka ta dotyczy wiedzy Jana Pawła II na temat wykorzystywania seksualnego w Kościele katolickim, w tym wykorzystywania dzieci. Publikacja ta spotkała się jednak z krytyką ze strony wielu mediów oraz biskupów i innych duchownych, którzy zarzucili autorowi książki nierzetelność i błędy metodologiczne. Pomimo tych kontrowersji, holenderski pisarz nadal broni swojej pracy i twierdzi, że materiały wykorzystane do napisania książki stanowią główny zasób archiwalny IPN i są materiałem źródłowym do badań historycznych.

Ekke Overbeek - autor filmu o wykorzystywaniu dzieci 


Wraz z Markiem Lisińskim, prezesem Fundacji Nie lękajcie się, Ekke Overbeek podjął współpracę nad filmem Silence in the shadow of John Paul II, pierwszym filmem na temat wykorzystywania seksualnego dzieci w polskim kościele. Overbeek był również bohaterem reportażu telewizyjnego Franciszkańska autorstwa Marcina Gutowskiego. Ekke Overbeek to dziennikarz, który zawsze był gotów podjąć trudne i kontrowersyjne tematy. Jego publikacje są często poruszające i intrygujące, a jednocześnie ważne dla debaty publicznej w Polsce i Europie.    

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 4 książek, których autorem jest: Ekke Overbeek. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: Religie i mitologie, literatura faktu, publicystyka, literatura faktu i reportaż, religie, Książki na prezent 🎁, wysyłka 24h, Bestsellery.

Na książki autora Ekke Overbeek mamy rabaty sięgające do 28%.
... ...