SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Łatwo być Bogiem

Pola dawno zapomnianych bitew Tom 1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Znakomita polska space opera wydana w USA z rekomendacjami największych mistrzów science fiction, wielokrotnie nominowana w plebiscycie Lubimy Czytać i wyróżniona nagrodą Best Audio w 2020 roku.
Prawdziwa uczta dla miłośników gatunku.
Połowa XXIV stulecia, ludzkość skolonizowała tysiące systemów gwiezdnych w Ramieniu Oriona, nie natrafiając na ślady innych zaawansowanych cywilizacji. Niemal sto lat po krwawej wojnie domowej, która powstrzymała na całe dekady dalszą kolonizację, załoga uprzątającego pola dawno zapomnianych bitew kolapsarowca natrafia na niezidentyfikowane wrakowisko. Znalezione na nim szczątki zaważą nie tylko na losach załogi, ale zmienią także bieg historii.
W tym samym czasie uwolniony warunkowo z kolonii karnej sierżant Henryan Święcki otrzymuje zadanie rozpracowania tajnej organizacji, która ingeruje w prowadzone przez naukowców obserwacje jedynych napotkanych do tej pory istot rozumnych, próbując zapobiec zagładzie prymitywnych Wojowników Kości, którzy przegrywają odwieczną wojnę z odmienną i tylko niewiele bardziej rozwiniętą rasą Gurdów zamieszkującą tę samą planetę.
Od wyborów dokonywanych przez Święckiego zależeć będzie znacznie więcej niż tylko przetrwanie okrutnych stworzeń, które nie są w stanie stworzyć wyższej kultury. Oto świat, w którym naprawdę łatwo zostać bogiem
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  Science-fiction,  obcy,  space opera,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 132x202
Liczba stron: 416
ISBN: 9788381883429
Wprowadzono: 19.08.2014

RECENZJE - książki - Łatwo być Bogiem, Pola dawno zapomnianych bitew Tom 1 - Robert J. Szmidt

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 19 ocen )
 • 5
  15
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Robert Woźniak

ilość recenzji:1001

brak oceny 4-04-2016 10:58

Robert J.Szmidt, znany jest czytelnikom z postapokaliptycznej powieści"Apokalipsa według Pana Jana"."Łatwo być Bogiem", całkowicie odbiega od tego tematu.

Początkowo, mamy wrażenie, że czytamy kolejną space operę, dodatkowo wzbogaconą o wątki militarne.Jak się dowiedziałem, początkowy tekst, publikowany był wcześniej w formie opowiadań, a w powieści został nieznacznie zmodyfikowany i dopasowany, że tak to ujmę do reszty.
Mamy tu grupę naukowców, którzy obserwują dwie prymitywne cywilizację obcych i ewentualne zaburzenie ich rozwoju, niespodziewanym pojawieniem się na ich ziemiach.Główny bohater jest tajemniczy, podczas lektury nie dowiadujemy się zbytnio dużo o nim, o jego wcześniejszym życiu.

Wszystko to skreślone jest ciekawie i wciągająco.Dwa teksty, które różnią się zdecydowanie między sobą, jednak nie odczuwamy, bynajmniej, że są to różne opowieści.Wszystko okraszone specyficzny poczuciem humoru autora, co jak dla mnie jest zdecydowanym plusem.Autor skąpi nam informacji o historii i miejscu człowieka, w tym wszechświecie, jednak, informacje które przekazuje, dają nam, nadzieję na przyszłość, na rozwinięcie w kolejnych częściach.

Czy recenzja była pomocna?

kod rabatowy LATO38 na książki z tej kategorii