SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Księstwo Różanego Krzyża

Psy Pana Tom 2

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo SQN Sine Qua Non
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 336

Opis produktu:

KONTYNUACJA BRAWUROWYCH PSÓW PANA!

Determinacja jest kobietą. Przygoda. Magia. Przyjaźń. Tajemnica. Śmierć.

Rok 1633. Niemiecka szlachcianka Katarzyna von Besserer, która straciła zarówno rodzinę, jak i ziemię, znajduje schronienie na uniwersytecie w Lejdzie, gdzie rozpoczyna naukę w dziedzinie magii zwanej eteromancją. Znudzona teorią, ale uzdolniona w czarodziejskich praktykach dziewczyna poznaje wpływowych ludzi, którzy mogą jej pomóc odzyskać utracone dziedzictwo. Zdeterminowana, nie ma pojęcia, że jest obserwowana przez kogoś, kto od dłuższego czasu jej poszukiwał
Równolegle przebywający w Schweinfurcie najemnik Schenk, oddelegowany do sił specjalnych księcia Wilhelma Heskiego, bada sprawę tajemniczej bariery, która pojawiła się w rejonie środkowych Niemiec, otaczając kawał tamtejszych ziem.
W wyniku śledztwa Schenk natrafia na ludzi skłonnych go przez barierę przeprowadzić. Podróż ta okaże się początkiem koszmaru. W Księstwie Różanego Krzyża Marcin Świątkowski kontynuuje swoją opowieść o ludziach, którym nie w smak są role ofiar ewoluującej na ich oczach wielkiej historii.

Czasem utrata wszystkiego może być początkiem wielkiej przygody.

Przygoda z reguły niesie ze sobą niebezpieczeństwo.

Bywa, że śmiertelne.

Marcin Świątkowski z impetem wprowadza nas w kontynuację Psów Pana, gdzie wraz z Katarzyną zgłębiamy tajniki eteromancji. Księstwo Różanego Krzyża zawiera więcej magii i mocniejsze intrygi, a przede wszystkim odpowiedzi na nurtujące po pierwszym tomie pytania. To także solidny research prawdziwego pasjonata. Polecam!

Agnieszka Włoka, `Nowa Fantastyka`

Dominikanie, politycy i kobieta obdarzona tajemniczą mocą - to istna mieszanka wybuchowa, która porywa czytelnika w świat ogarniętego wojną cesarstwa niemieckiego. Z każdą stroną powieści napięcie rośnie, a stawka okazuje się coraz wyższa.

Michał Oziębły, twórca internetowy

BIOGRAM

Marcin Świątkowski

Mieszka i pracuje w Krakowie, zawodowo zajmuje się grafiką komputerową. W liceum zafascynowała go XVII-wieczna historia, ale bardzo szybko zrozumiał, że bardziej od tego kocha historie opowiadać. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Współzałożyciel kwartalnika i wydawnictwa KONTENT. Jest wielkim fanem Lema i Ursuli Le Guin oraz swoich kotów i lotnictwa. W 2023 r. nakładem Wydawnictwa SQN ukazała się jego pierwsza książka Psy Pana.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: SQN Sine Qua Non
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 140x205
Liczba stron: 336
ISBN: 9788383303512
Wprowadzono: 05.02.2024

RECENZJE - książki - Księstwo Różanego Krzyża, Psy Pana Tom 2 - Marcin Świątkowski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

szc*************************

ilość recenzji:7

20-03-2024 18:25

"Księstwo różanego krzyża" to drugi tom serii "Psy Pana" i jest bezpośrednią kontynuacją przygód bohaterów. Katarzyna znalazła schronienie w Lejdzie gdzie rozwija swoje zdolności. Schenk służy Wilhelmowi Heskiemu i na jego rozkaz bada tajemniczą barierę, która niespodziewanie pojawiła się w Niemczech. Dominik na zlecenie swojego zwierzchnika przemierza Europę w poszukiwaniu Katarzyny.
Drugi tom czytało mi się zdecydowanie lepiej. Myślę, że to po części zasługa tego, iż mamy wykrystalizowanych głównych bohaterów a liczba postaci pobocznych a trudnych niderlandzkich i niemieckich nazwiskach nie jest już tak duża.
Katarzyna jest obecnie moją ulubioną bohaterką kobiecą. Świetnie ewoluowała z przestraszonej i nieświadomej nastolatki stałą się kobietą ambitną i świadomą swej wartości. Trochę podstępną i sprytną na miarę czasów, w których żyje. Dużą sympatią darzę również Dominika, który wydaje mi się postacią po części tragiczną. Jeśli chodzi o Schenka to, mimo iż nie zaskarbił sobie mojej sympatii, czekam na kontynuację jego wątku.
Tło historyczne jest dość mocno podkreślone, natomiast nie tak nachalnie jak w pierwszym tomie.
Autor ma bardzo przyjemne pióro, język oddaje klimat tamtych czasów co pozwala zanurzyć się w historii.
Jestem bardzo ciekawa w jakim kierunku potoczą się losy bohaterów w trzeciej części.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

mommy_and_books

ilość recenzji:690

19-02-2024 12:18

" [...] Żeby prowadzić jakiekolwiek działania wojenne trzeba mieć armię, pieniądze, sojuszników, pozycję polityczną! [...]"

Po przeczytaniu debiutanckiej książki Marcina Świątkowskiego, pod tytułem "Psy Pana", musiałam przeczytać kolejny tom. Na szczęście długo nie czekałam na "Księstwo Różanego Krzyża". Ten tom jest ciut lepszy od poprzedniego. Fabuła wciągnęła mnie od samego początku. Akcja była na odpowiednim poziomie. Bohaterowie tej historii mnie nie zawiedli.
Marcin Świątkowski ponownie przeniósł mnie do siedemnastowiecznej Europy. Przyznam szczerze, że w szkole na historii nie lubiłam tego okresu. Teraz, dzięki autorowi chętnie przeniosłam się w tamte czasy.
Czy wiecie, co to jest eteromancja? Nie, to świetnie. Dzięki tej książce dowiecie się, co to jest i jakie są jej tajniki. Warto się jej przyjrzeć z bliska.
W "Księstwie Różanego Krzyża" będziecie światkami mnóstwa intryg i konfliktów. Jak w tym wszystkim odnajdzie się moja ulubienica Katarzyna von Besserer? Tego niestety wam nie powiem. Z całego serca zachęcam was do poznania jej dalszej historii.
Ta książka pachnie magią i historią.
Czy jesteście gotowi poznać "Księstwo Różanego Krzyża"? Nie wiem, jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać kolejnego tomu.
Podoba mi się klimat tej historii. Cieszę się, że autor tak to wszystko opisał, że oczami wyobraźni przeniosłam się do tamtego świata. Dziękuję za emocje, które towarzyszyły mi podczas czytania tej książki. Nie podobała mi się jedna scena, w której uczestniczył książę Henryk Orański. Mam nadzieję, że w przyszłości Marcin Świątkowski się lepiej postara, tworząc podobne sceny.
Ta historia jest napisana językiem zrozumiałym dla dorosłego czytelnika.
Tutaj znajdziecie szesnaście ciekawych rozdziałów. Każdy z nich jest warty uwagi. Ten autor dba o swoich czytelników i na końcu zostawił dla nich kilka słów.
Jeżeli lubicie książki, które czyta się od deski do deski, to idealnie trafiliście.
Takie powieści jak ta, utwierdzają mnie w przekonaniu, że z fantastyką jest mi po drodze.
Może dzięki "Księstwu Różanego Krzyża" i wy polubicie ten gatunek.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?