Konwencje. Stereotypy. Złudzenia. - Monika Malessa-Drohomirecka - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Konwencje. Stereotypy. Złudzenia. (miękka)

Relacje kobiet i mężczyzn w prozie Josepha Conrada

książka

Konwencje. Stereotypy. Złudzenia., Relacje kobiet i mężczyzn w prozie Josepha Conrada - opis produktu:

Joseph Conrad wprowadza do swych utworów m.in. konwencję femme fatale, będącą literackim odpowiednikiem mizoginicznych poglądów epoki. Jednocześnie na sposób przedstawienia przez niego relacji między kobietami a mężczyznami miała także wpływ pełna sprzeczności postawa pisarza wobec świata i ludzkiej natury. Trwało w nim nieustanne napięcie między afirmacją a sceptycyzmem. Udziela się ono również bohaterom, utrudniając im wzajemne porozumienie. Światy kobiet i mężczyzn są odmienne, dalekie od siebie. Miłosne oczarowanie okazuje się być tylko złudzeniem. Uświadamia bohaterom dzielącą ich przepaść i pogłębia samotność.

Monika Malessa-Drohomirecka jest historykiem literatury, doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, członkiem Polskiego Towarzystwa Conradowskiego. Przez wiele lat związana współpracą z `Nowymi Książkami` i `Toposem`, publikowała również w `Midraszu`, `Tygodniku Powszechnym`, `Ruchu Literackim`, `Zeszytach Filozoficznych` i `Yearbook of Conrad Studiem (Poland)`. Jest autorką wykładów literackich poświęconych twórczości Josepha Conrada oraz pisarzom I poł. XX wieku. Wiele lat sprawowała funkcję kustosza w Ośrodku Dokumentacji i Badania Twórczości Josepha Conrada na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydała zbiór interpretacji wybranych utworów polskiej literatury XX wieku pt. W poszukiwaniu prawdy o człowieku.

Książka Konwencje. Stereotypy. Złudzenia. Relacje kobiet i mężczyzn w prozie Josepha Conrada, pochodzi z wydawnictwa Universitas. Autorem książki jest Monika Malessa-Drohomirecka. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka Konwencje. Stereotypy. Złudzenia. liczy 336 stron. Jej wymiary to 148x212. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Konwencje. Stereotypy. Złudzenia., Relacje kobiet i mężczyzn w prozie Josepha Conrada

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.