SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Uwięzione wypuszczam żywioły

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Narodowe Centrum Kultury
Data wydania 2024
Oprawa miękka
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Autorzy artykułów przygotowanych specjalnie z okazji siedemdziesiątej rocznicy śmierci poety w zróżnicowany sposób prezentują barwny obraz jego dzieła.
Poszukują odpowiedzi na pytania, co jest miarą innowacyjności Kwiatów polskich, które teksty literackie należały do ulubionych lektur poety i miały wpływ na jego twórczość, jaki związek ma dziecięctwo z byciem poetą i dlaczego utwory Tuwima dla dzieci się nie starzeją.
Przyjrzenie się tym oraz wielu innym ciekawym zagadnieniom zawartym w nowym tomie z serii Jubileusze umożliwia odkrycie złożonego, ale niezmiennie frapującego obrazu artysty.
Tytułowa fraza `uwięzione wypuszczam żywioły` została zaczerpnięta z autotematycznego utworu Juliana Tuwima pochodzącego z tomu Biblia cygańska.
Wiersz - bo tak nazywa się ten liryk - dotyczy fundamentalnej kwestii tworzenia widzianej ze ściśle określonej, autorskiej perspektywy.
Dobór cytatu nie jest tu przypadkowy. Dobrze odpowiada on temu, co czytelnik może znaleźć w niniejszym tomie studiów poświęconych postaci i twórczości autora Kwiatów polskich. dr hab. Paweł Panas


S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki humanistyczne,  literaturoznawstwo
Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 170x240
ISBN: 9788379824748
Wprowadzono: 16.02.2024

RECENZJE - książki - Uwięzione wypuszczam żywioły - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: