Kierunek Zachód, przystanek emigracja - Magdalena Wnuk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Kierunek Zachód, przystanek emigracja (twarda)

Adaptacja polskich emigrantów w Austrii, Szwecji i we Włoszech

książka

Kierunek Zachód, przystanek emigracja, Adaptacja polskich emigrantów w Austrii, Szwecji i we Włoszech - opis produktu:

W ostatniej dekadzie PRL z Polski wyjechało na stałe ok. 1,3 mln Polek i Polaków. Wśród migrujących byli azylanci stanu wojennego, uchodźcy solidarnościowi, migranci zawodowi o bardzo różnych stopniach wykształcenia i kwalifikacji. Książka opisuje perypetie, jakie napotykali, usiłując wyjechać z PRL i osiedlić się za granicą. Relacjonuje trudne doświadczenia związane z pierwszymi miesiącami i latami pobytu w obcym kraju oraz ze zdobywaniem pozycji zawodowej i stabilności materialnej. Czytelnik towarzyszy bohaterom od lat 80. do współczesności. Publikacja jest uzupełnieniem dotychczasowych badań nad emigracją ostatniej dekady PRL. Analizuje wpływ wydarzeń historycznych, takich jak upadek żelaznej kurtyny czy akcesja Polski do UE, na biografie i tożsamości emigrantów. Autorka poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące strategii integracyjnych polskich imigrantów i ich poczucia przynależności do kultury polskiej i obcej. Główne źródło stanowią ustne relacje emigrantów, zebrane metodą wywiadu biograficznego i pogłębionego. Książka jest próbą zastosowania podejścia interdyscyplinarnego, ponieważ łączy antropologiczne badania terenowe i pytania badawcze z elementami warsztatu historyka - krytyczną analizą źródeł zastanych.

Książka Kierunek Zachód, przystanek emigracja Adaptacja polskich emigrantów w Austrii, Szwecji i we Włoszech, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Autorem książki jest Magdalena Wnuk. Należy do gatunków: nauki społeczne, socjologia. Książka Kierunek Zachód, przystanek emigracja liczy 466 stron. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Kierunek Zachód, przystanek emigracja, Adaptacja polskich emigrantów w Austrii, Szwecji i we Włoszech

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.