SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kid i inne dzieciaki

Lucky Luke Kid Lucky Tom 5

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
 • Nowość
  image-nowość

Opis produktu:

Piąty album z krótkimi historyjkami o dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu.
Lucky Luke już jako parolatek rozumiał, że prawo nie równa się sprawiedliwości, dzięki czemu ocalił życie pewnemu sympatycznemu koniokradowi.
Czy jako parolatek zajmował się tylko tak poważnymi sprawami?
Na szczęście nie!
W Nothing Gulch nie brakowało dzieci, więc nasz bohater się nie nudził.
A że jego rówieśnicy mieli tak samo postrzelone pomysły jak mały Luke, nie było mowy, aby w miasteczku panował spokój.
Przed nami kolejne wyczyny Kida Luckyego i jego szurniętej paczki!
Cykl o Lucky Lukeu był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Achdas, pomysłodawca serii przygód małego Lukea, jest współtwórcą kilkunastu opowieści humorystycznych takich jak Big Twin czy Esmeralda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nowości
Kategoria: komiks,  dla dzieci
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 216x285
Liczba stron: 48
ISBN: 9788328160293
Wprowadzono: 08.04.2024

RECENZJE - książki - Kid i inne dzieciaki, Lucky Luke Kid Lucky Tom 5 - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:1111

8-05-2024 10:49

Kid Lucky tom 5 podobnie jak poprzednio wydane tytuły jest zbiorem krótkich jednostronicowych historyjek, w których mamy okazję zobaczyć drobne wycinki z życia małego Lucky Luke?a. Cała zaserwowana tu akcja toczy się w miasteczku Nothing Gulch, w którym to mieszka wielu rówieśników tytułowego bohatera, z którymi uwielbia on się bawić i przy okazji psocić.

Fabuła poszczególnych opowieści jest naprawdę różna. Od epizodu ze Świętym Mikołajem przez kulturę zachowania się przy stole kończąc na pewnej wizycie u dentysty. Zgodnie z tytułem albumu obok dzielnego małego kowboja, swoje pięć minut ma tutaj również cała plejada innych mniej lub bardziej znanych postaci (oczywiście w swojej odmłodzonej wersji).

Częścią składową każdej z historii jest humor. Scenarzysta celuje tu głównie w żarty sytuacyjne, wykorzystując slapstickowe gagi i dodając do tego kilka zabawnych dialogów. Humorystyczne sceny przeplatają się tu z odrobiną bardziej wartkiej westernowej akcji, doskonale znanej z przygód dorosłej wersji LL.

Humor i przygoda to jedno, autor w naprawdę ciekawy sposób pokazuje czytelnikowi również zalążki cech, które ukształtują słynnego rewolwerowca. Mały Luke uświadamia sobie bowiem czym jest sprawiedliwość i że warto o nią walczyć.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?