SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie

Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Feeria
z serii Jak myśleć
Oprawa miękka
Liczba stron 230

Opis produktu:

Pewnego dnia Christel Petitcollin, autorka bestsellerowych książek o nadwydajności mentalnej, zadała swoim czytelnikom pytanie: `Gdyby ktoś mógł wam wyjaśnić, jak wygląda świat widziany oczami zwyczajnej, neurotypowej osoby, czego chcielibyście się o nim dowiedzieć i co pragnęlibyście w nim zobaczyć?“. Na podstawie ich odpowiedzi powstała ta książka.

- Czujesz czasem przytłoczenie lub frustrację ludźmi wokół siebie?
- Drażnią cię banalne rozmowy o niczym?
- Wydaje ci się, że wszyscy wokół wiedzą, o co chodzi w danej sytuacji i tylko ty się w niej nie odnajdujesz?
- Uważasz, że reguły, zgodnie z którymi zbudowany jest ten świat, są niesprawiedliwe, bezsensowne i zupełnie do ciebie nie pasują?
- Nie mieścisz się w żadnych schematach, w których zwykli ludzie wydają się tak dobrze funkcjonować?

Nic dziwnego! Wiele osób nadwydajnych mentalnie i wysoko wrażliwych zupełnie nie odnajduje się w neurotypowym świecie. Okazuje się jednak, że każdy z nas może w nim żyć szczęśliwie. Wystarczy nieco lepiej go poznać ...
Oto lektura wyjaśniająca schematy `normalnego“ myślenia. Dzięki wytłumaczeniu subtelnych różnic między światem osób wysoko wrażliwych i nadwydajnych mentalnie a światem ludzi zwyczajnych pomoże ona odnaleźć się w świecie każdemu, kto myśli zbyt wiele i czuje się często niezrozumiany. Jeśli chcesz w końcu zrozumieć komunikaty wysyłane przez otoczenie, zdobyć kod do rzeczywistości i poczuć się dobrze w towarzystwie osób neurotypowych, koniecznie ją przeczytaj.
`Często czuję się kompletnie niedopasowana do świata. W mojej głowie wciąż kłębi się tysiąc myśli i pytań. A w głowach innych? Jak myślą ci, którzy nie są nadwydajni mentalnie ani wysoko wrażliwi? Dzięki Christel Petitcollin wreszcie to zrozumiałam i dobrze się wśród nich poczułam. Co za ulga...`
Maja, 22 lata
`Wiem, że łatwo udzielają mi się nastroje innych i czasem wolałabym się od nich oddzielić, żeby nie brać tego bagażu na siebie. Jednocześnie czuję, że nikt mnie nie rozumie i trudno mi znaleźć prawdziwych przyjaciół. A przy tym wiem, że muszę się dostosować. To wszystko często odbiera mi radość z życia... Dlatego bardzo ucieszyła mnie ta książka. Stała się moim pasem bezpieczeństwa i przewodnikiem z dedykacją.`
Ania, 36 lat

Więcej książek z tej serii
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Książki na prezent 🎁
Kategoria: książki o związkach,  poradniki,  interpersonalne,  samodoskonalenie
Wydawnictwo: Feeria
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 143x205
Liczba stron: 230
ISBN: 9788382251098
Wprowadzono: 12.01.2022

RECENZJE - książki - Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie, Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych - Christel Petitcollin

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
  • 5
    1
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

bez************************

ilość recenzji:46

27-01-2022 16:36

Czasem nie rozumiemy samych siebie, jak miałby nas zrozumieć inny człowiek?


Jeśli macie wrażenie, że jesteście z innej planety, za dużo myślicie, nieustannie analizujecie, a umysł działa na pełnych obrotach (bo wszystkie myśli są ważne, i nie potraficie ich selekcjonować), odbieracie bodźce silniej niż inni, jesteście przeczuleni, czujecie się niezrozumiani, popełniacie gafy to ta pozycja jest dla was.

Publikację czyta się z przyjemnością, autorka sprawnie porusza się po temacie, bazuje nie tylko na swoich spostrzeżeniach, ale odwołuje się do innych źródeł, po niektóre z nich ma się ochotę sięgnąć i podrążyć temat samodzielnie. A także, jeśli jest to nasze pierwsze spotkanie z serią książek o nadwydajności mentalnej szybko sięgniemy po kolejne. To już piąta książka z tej serii. I myślę, że nie mniej wyczekiwana niż poprzednie.

Jeśli jesteście osobami nadwydajnymi, albo macie w swoim bliskim otoczeniu takie osoby (mąż, żona, dziecko) koniecznie przeczytajcie. Ta publikacja będzie też pomocna dla pedagogów, psychologów, psychoterapeutów, którzy prędzej czy później zetkną się z osobami, które za dużo myślą, mają ?chaos? myśli, popełniają gafy, kierują się głównie emocjami i nie potrafią się dostosować do tego świata. Sądzę, że robienie notatek będzie też dobrym pomysłem, i oczywiście odnoszenie tego co czytacie do własnych doświadczeń. Tego nie zastąpi żadna lektura, ale potrzebujecie najpierw zobaczyć różnice między wami a resztą świata. I w tym ta publikacja będzie niezastąpiona.

Być może część ze spostrzeżeń już wyłapaliście, ale może o części nie macie bladego pojęcia. Sposoby reagowania osób nadwydajnych są jakby ?wdrukowane?: to spontaniczność, otwartość, próba zaprzyjaźnienia się ze wszystkimi i mówienie o sobie za dużo. Podczas gdy większość ludzi chce tylko uprzejmej konwersacji o niczym, i naprawdę nie ma w tym nic złego. Wskazówki, które daje autorka są cenne i warto się nad nimi zastanowić i zastosować by ułatwić sobie życie. A tych porad i przykładów jest sporo. Dla nadwydajnych będzie to kopalnia wiedzy i źródło inspiracji do zmiany.

Chętnie przeczytałabym kolejną książkę z serii o osobach nadwydajnych. I pewnie nie będę w tym odosobniona. Nie był to ani odrobinę stracony czas, bo takie publikacje warto sobie przyswajać. Oczywiście nie musicie ze wszystkim się zgadzać, ale sprawdźcie czy nie warto poddać się regułom, funkcjonować według ram, dla własnego bezpieczeństwa nie wystawiać się na strzał dla manipulatorów.

Osoby nadwydajne i wysoko wrażliwe są w mniejszości, a reguły świata nie są urządzone pod osoby, które myślą za dużo, tylko pod osoby neurotypowe, które przestrzegają reguł. A żeby być częścią społeczności musicie poznać te reguły i ich przestrzegać. Ta publikacja może otworzyć oczy i pobudzić do bardziej świadomego zachowania i komunikacji jakiej oczekują neurotypowe osoby.

Christel Petitcollin w ośmiu rozdziałach porusza wiele tematów. Pisze m.in. o roli niezobowiązującej rozmowy (osobom nadwydajnym trudno pojąć, że to ma sens i nie są świadome jaki), rozwiązywaniu problemów (czy wszystkie problemy trzeba rozwiązywać?), o tym jak różne podejścia do radzenia sobie z lękami egzystencjalnymi (sensem życia, samotnością, śmiercią, wolnością) mają osoby neurotypowe i nadwydajne, i czy wszyscy chcą drążyć te tematy, czy tylko nadwydajni?, o jedności grupy za wszelką cenę, o dostosowaniu się do panującego dress code?u, o niebezpiecznym wychodzeniu poza ramy, o uwodzeniu, a także o nadwydajności z perspektywy neurotypowych.

Jestem świadoma, że po serię o osobach nadwydajnych mentalnie i wysoko wrażliwych sięgną jedynie osoby zainteresowane, ale to będzie dla was gratka i inspirująca podróż w głąb umysłu w czasie której zrozumiecie świat osób neurotypowych z jego regułami i kodami. I jakże innym podejściem do otaczającej rzeczywistości. Koniecznie przeczytajcie.

Czy recenzja była pomocna?