Jak mniej myśleć - Christel Petitcollin - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jak mniej myśleć (miękka)

Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

książka

Jak mniej myśleć, Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych - opis produktu:

- Za dużo myślę.
- Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań.
- W mojej głowie stale coś się kłębi - czasem marzę o tym, żeby wcisnąć wyłącznik umysłu.
- Mam wrażenie, że jestem z innej planety.
- Nie mogę sobie znaleźć miejsca.
- Czuję się niezrozumiany.

Czy chociaż jedno z tych zdań opisuje właśnie ciebie? Jeśli tak, prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie. Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg - właśnie ten, który myśli zbyt wiele - to prawdziwy skarb. Jego subtelność, złożoność i szybkość, z jaką działa, są naprawdę zdumiewające, a pod względem mocy można go porównać z silnikiem Formuły 1! Ale bolid wyścigowy nie jest zwykłym samochodem. Gdy prowadzi go jakiś niezdara, może się okazać kruchy i niebezpieczny. Potrzebuje kierowcy najwyższej klasy i toru na swoją miarę, by wykorzystać swój potencjał.
Do tej pory to mózg wiódł cię po wertepach. Czas jednak, abyś przejął stery, i to już od dziś. Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać niezwykłe możliwości swojego umysłu, który do tej pory wydawał się nie do ogarnięcia! A do tego poczujesz ulgę i wreszcie odetchniesz pełną piersią, akceptując siebie i swój fantastyczny umysł.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Jak mniej myśleć, Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
4.4/5 ( 7 ocen )
  5
  5
  4
  1
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Ewa

 • 19-07-2019
 • 21:01

recenzja nagrodzona 10.00pkt

Kupiłam tą książkę, przeczytałam jednym tchem i kupiłam następną, dla kogoś w prezencie. Dołączyłam taki list:
"Ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, tak duże, że mam zamiar trzymać ją na nocnym stoliku, przeczytać jeszcze raz dokładniej, podkreślać sobie co ważniejsze uwagi i stosować się do porad.
Książka ma kilka części. W zasadzie najważniejsza dla mnie była pierwsza, gdy zrozumiałam, że te uczucia, które we mnie buzują nie czynią ze mnie wariatki, jest w tej książce dosłowne stwierdzenie, że niektórzy psycholodzy starej daty zaliczają takie objawy do zaburzeń psychicznych. Po prostu fizjologia mózgu 10% ludzi odbiega od reszty i tyle. Jestem w tej grupie i mam wrażenie, że Ty też.
Przejmuję się byle czym, rozpamiętuję najmniejsze potknięcie towarzyskie sprzed lat, o którym już dawno nikt z wyjątkiem mnie nie pamięta, nie umiem wyłączyć myślenia, cały czas czymś się martwię ? dom, praca, rodzina, wszystko musi być pod kontrolą. Życie czasem mnie przytłacza. Szaleję z bezsilności jeżeli coś idzie nie po mojej myśli lub zdarzy się jakaś awaria, na którą nie mam wpływu, a do tego muszę czekać, aż ktoś inny łaskawie coś z tym zrobi. Jest o wiele więcej opisanych cech wspólnych ze mną, ale to są najważniejsze.
Ta książka pozwoliła mi zrozumieć problem z nadmiernym przejmowaniem się wszystkim, zrozumieć, że nie jestem z nim sama na świecie. Na razie nie udało mi się tego opanować, ale zamierzam uparcie nad tym pracować, zwolnić i wyluzować. Wiem, że się uda, bo zmieniłam już wiele rzeczy w tym, jak ludzie mnie postrzegają. Przezwyciężam nieśmiałość, introwertyzm i kilka innych nieciekawych cech tak skutecznie, że ludzie myślą, że jestem silna i arogancka, a to tylko klatka, którą sama zbudowałam wokół siebie, żeby się nie rozsypać. To również jest opisane w dalszej części książki jako sposób na przetrwanie dla takich jak ja.

Czego również Tobie życzę."
I Wam też życzę znalezienia w niej rozwiązania dla siebie.

Czy recenzja była pomocna?

Ewa

 • 20-07-2019
 • 09:59

Recenzja poszła bez oceny, książce należy się najwyższa nota :)

Czy recenzja była pomocna?