SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Injustice Bogowie pośród nas Rok drugi (twarda)

Tom 2

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Superman był największym ziemskim bohaterem. Nie mógł jednak ochronić domu, żony ani rodziców przed Jokerem. Postanowił, że jedyną drogą do zaprowadzenia pokoju na Ziemi będzie zakończenie wszystkich konfliktów. Zaczął od przebicia pięścią piersi Jokera. A później poszerzał skalę działań. Batman pozostaje wierny przekonaniu, że każdy zasługuje na uczciwy proces, niezależnie od rozmiaru popełnionych zbrodni. Obecnie prowadzi ruch oporu, który przeciwstawia się autorytarnym rządom byłego przyjaciela. Członkowie Korpusu Zielonych Latarni zauważyli drastyczne zmiany, jakie zaszły na Ziemi, i wyruszają na nią z zamiarem interwencji. Superman ma jednak ważne pytanie, które chce zadać ich przywódcom: dlaczego pozwolili na zagładę Kryptona? Komiks równie wypełniony akcją jak fenomenalna gra, która była inspiracją do jego powstania. `Injustice: Bogowie Pośród Nas - Rok Drugi` opowiada historię świata, w którym istoty o niemal boskich mocach próbują zaprowadzić porządek. Scenarzysta Tom Taylor (`DCeased`, `Suicide Squad: Zła Krew`) oraz rysownicy Bruno Redondo (`Batman: Arkham Unhinged`) i Mike S. Miller (`A Game of Thrones`) oraz cała rzesza znakomitych artystów zapraszają do lektury drugiego tomu bestellerowej serii.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: Komiks,  Dla dzieci,  superbohaterowie
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 170x260
Liczba stron: 312
ISBN: 9788328154957
Wprowadzono: 12.04.2022

Tom Taylor, Mike S. Miller, Bruno Redondo - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Injustice Bogowie pośród nas Rok drugi, Tom 2 - Tom Taylor, Mike S. Miller, Bruno Redondo

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:1155

24-05-2022 10:58

Album jak sam tytuł wskazuje, kontynuuje wydarzenia z poprzedniego tomu i ponownie stara się dostarczyć odbiorcy gargantuicznej dawki dobrej rozrywki. Czy tak właśnie jest? Już na początku recenzji śmiało można odpowiedzieć, że TAK!

Batman jako przywódca ruchu oporu, Korpus Zielonej Latarni bacznie przyglądający się wydarzeniom na Ziemi i gotowy w każdej chwili interweniować, Superman jako potężny dyktator, który nie uznaje żadnego sprzeciwu i każdy przejaw buntu miażdży z całą swoją mocą, znani komiksowi antagoniści, którzy nagle nie są tacy źli jak mogłoby się wydawać. Tego rodzaju szalonych treści w albumie można znaleźć całą masę. Tytuł w dużym uproszczeniu można określić mianem komiksowej wersji Gry o Tron. Historii, w której szaleństwo goni szaleństwo, ukazane wydarzenia zakłócają równowagę wszechświata, zdrady i intrygi są codziennością, a śmiertelność postaci jest na najwyższym możliwym poziomie.

Już ten krótki opis dosadnie pokazuje jak bardzo intrygująca jest historia, którą można znaleźć pod twardą oprawą komiksu. Duet Marguerite Benett i Tom Taylor wynoszą tu komiks superbohaterski na nowy poziom widowiskowości. Słowo ?akcja? jest tutaj odmieniane na wszystkie możliwe przypadki. Nie ma tutaj planszy, na której coś by się nie działo i niezależnie od tego, czy ktoś jest mniejszym, czy większym fanem DC, na pewno nie będzie narzekał na nudę. Historię czyta się z niekłamaną przyjemnością, pochłaniając kolejne strony w błyskawicznym tempie.

Nie wszystko w albumie jest jednak idealne. Na pewno nie jest to historia polecana komuś, kto oczekuje głębokiego i przemyślanego scenariusza, gdzie twórcy prezentują złożone obrazy znanych postaci. Niestety, ale tego rodzaju treści jest tu jak na lekarstwo. Scenarzyści wykorzystują przede wszystkim znane uniwersum do zapewnienia odbiorcy prostej rozrywki. Jeśli więc takiego rodzaju treści poszukujemy, to album znajdzie się na szczycie naszych ulubionych tytułów. Owszem pojawiają się tu jakieś ciekawie zarysowane dramaty i sytuacje wzbudzające różnorakie emocje. Wszystko to jest jednak jedynie dodatkiem do ?akcji? i nie odgrywa w opowieści żadnej kluczowej roli.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?