SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dlaczego robisz mi na złość? (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Jedność
Data wydania 2021
Oprawa twarda
Liczba stron 36
  • Wysyłamy w 24h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Książka ta w przystępny sposób pokazuje dzieciom, czym różnią się żarty i kłótnia od robienia komuś na złość i nękania. Przedstawione sytuacje mogą przydarzyć się wszędzie i każdemu. Dlatego zawsze bardzo pomocne jest rozpoznanie, co się właściwie dzieje. Dzięki regułom opisanym w tej książce łatwiej będzie dziecku w mądry i bezpieczny sposób poradzić sobie z problemem dokuczania, zarówno gdy doświadczy go osobiście, jak i zauważy w swoim otoczeniu. Żywe i bliskie rzeczywistości ilustracje zachęcają dzieci do otwartej rozmowy o tej trudnej sytuacji.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: dla dzieci
Wydawnictwo: Jedność
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 213x270
Liczba stron: 36
ISBN: 9788381444392
Wprowadzono: 14.01.2021

RECENZJE - książki - Dlaczego robisz mi na złość? - Dagmar Geisler

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Czytelnicze Podwórko

ilość recenzji:258

30-03-2021 09:48

Dagmar Geisler w książce ?Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem? w bardzo przystępny i przyjazny dzieciom sposób pokazuje młodym czytelnikom dlaczego dokuczanie innym jest niewłaściwe. Bywa jednak, że maluchy nie potrafią odróżnić kłótni od złośliwego zachowania. Autorka na samym początku książki sięgnęła więc po proste scenki, które pokażą dzieciom różnicę pomiędzy tymi dwoma zachowaniami. Mali czytelnicy będą mogli dzięki temu zobaczyć, że kłótnia wynika głównie z różnicy poglądów i można jej zaradzić poprzez otwartą rozmowę. Gdy zaś ktoś robi nam na złość, intencją takiej osoby jest tylko i wyłącznie sprawienie nam przykrości.

?Dlaczego robisz mi na złość?? to książka, która nie tylko tłumaczy czym jest nękanie, ale także pokazuje różne sytuacje, które mogą być mylnie w ten sposób przez dzieci nazwane. W końcu bywa, że ktoś jest wobec nas złośliwy, ale jego zachowanie nie wynika z chęci zrobienia nam przykrości. Każdy może mieć gorszy dzień. Bywa, że ktoś z powodu różnych problemów wyładowuje swoje emocje na innych. I choć jest to przykre i niewłaściwe, to nie jest to nękaniem. Autorka radzi, co należy w takiej sytuacji zrobić i jak się zachować wobec kolegi czy koleżanki, który zachował się wobec nas nieładnie.

W dalszej części książki Dagmar Geisler tłumaczy małym czytelnikom dlaczego dokuczanie jest złe. Pokazuje jakie zagrożenia płyną z takiego zachowania i daje przykłady różnych sytuacji, w których możemy powiedzieć, że padliśmy ofiarą lub byliśmy świadkami nękania. Co jednak najważniejsze, autorka podkreśla, że absolutnie zawsze można w takiej sytuacji zwrócić się o pomoc. To istotne, by dzieci wiedziały, że poproszenie dorosłego o interwencję nie jest skarżeniem. Autorka zwraca także uwagę, że czasem w sytuacjach, w których dzieci stają się ofiarą dręczyciela, są zastraszane lub szantażowane, by bały się porozmawiać o swoich problemach z kimś zaufanym. Uważam, że to bardzo istotne, by nasze dzieci wiedziały, że o każdej tajemnicy, która wywołuje w nich lęk, brak poczucia bezpieczeństwa czy smutek, powinny nam powiedzieć. Wsparcie kogoś zaufanego jest w takiej sytuacji absolutnie niezbędne.

Cieszę się, że książka ?Dlaczego robisz mi na złość?? porusza temat nękania nie tylko z punktu widzenia ofiary, ale także dotyka tego zagadnienia, omawiając zachowania i uczucia dzieci, które są świadkami dręczenia. Często dzieci nie wiedzą, jak się zachować, gdy widzą, że ktoś dokucza ich kolegom czy koleżankom. Bierność może wynikać z wielu różnych czynników i im również autorka poświęca sporo uwagi. Dagmar Geisler pokazuje także punkt widzenia dziecka, które dokucza innym. Nie usprawiedliwia takiego zachowania, ale uświadamia małym czytelnikom, że za złośliwością zwykle kryje się jakiś nierozwiązany problem, o którym warto porozmawiać. Tak szerokie ujęcie tematu sprawia, że po książkę można sięgnąć zarówno wtedy, gdy nasze dziecko pada ofiarą dokuczliwego kolegi, jak i wtedy, gdy to ono jest złośliwe w stosunku do rówieśników.

Gorąco polecam książkę ?Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem? do rodzinnego czytania w sytuacji, gdy w grupie rówieśniczej Waszego dziecka pojawia się problem dokuczania. Zdecydowanie ułatwia ona prowadzenie rozmowy poprzez przyjazne ilustracje, wiele ciekawych scenek i pokazanie problemu nękania z każdej strony. Jestem pewna, że rozważania, przedstawione w książce będą zachętą do otwartej rozmowy i pomogą znaleźć bezpieczne rozwiązanie konfliktowych sytuacji.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?