SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Chrześcijaństwo Amoralna religia (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania 2023
Oprawa twarda
Liczba stron 424
  • Wysyłamy w 24h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

`Chrześcijaństwo. Amoralna religia` to opowieść o Jezusie, jakiego nie znacie.

Plemienność, język nienawiści, pogarda wobec kobiet, wreszcie uwielbienie Boga posyłającego go na okrutną śmierć - to tylko niektóre aspekty planu `zbawiciela`, których spadkobiercą jest współczesny Kościół.
To nie przypadek, że centralnym punktem Ewangelii jest ślepe posłuszeństwo.
Chrześcijanie od początku bali się wolności, dlatego narzucili światu przemocowy program Jezusa. Stąd nienawiść do Ewy, która miała odwagę przekroczyć granicę niewoli, uwielbienie Marii, będącej niewolnicą Pana, oraz lęk, żeby żadna owca nie oddaliła się od stada.

Jak twierdzą autorzy, to nie chrześcijaństwo jest wzorcem do oceny naszego postępowania moralnego, lecz odwrotnie - to religia chrześcijańska wraz z głoszonymi przez nią zasadami życia powinna być poddawana ciągłej ocenie moralnej.

Artur Nowak (ur. 174) - adwokat, publicysta i pisarz, m.in. współautor - wraz z profesorem Stanisławem Obirkiem - bestsellerowych reportaży: `Babilon. Kryminalna historia Kościoła` oraz `Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele`.
Napisał też `Kroniki opętanej` - powieść, w której przedstawił opartą na faktach historię nastolatki molestowanej przez egzorcystów.
Jest również autorem reportażu `Adwokaci. Zraniony zapał`. Współautor podcastu `Kryminalna historia Kościoła`, nagrodzonego bestsellerem Empiku za 2022 rok. Kolejny sezon tego podcastu otrzymał w roku 2023 nagrodę Best Audio. Od 2021 roku na kanale Sekielski Brothers Studio prowadzi autorski podcast `Wysłuchanie`.Ireneusz Ziemiński (ur. 165) - filozof, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, aktualnie zatrudniony na Uniwersytecie Szczecińskim.
Autor ponad dwustu publikacji z zakresu szeroko pojętej filozofii religii i filozofii człowieka. Dwukrotny stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (program `Start` oraz `Kolumb`, w ramach którego odbył staż na Uniwersytecie Oksfordzkim pod kierunkiem Richarda Swinburnea). Za książkę `Zagadnienie śmierci w filozofii analitycznej` (1) otrzymał Nagrodę Ministra Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Sportu, a za książkę `Eschatologia filozoficzna` (2017) - Nagrodę im. Józefa Tischnera.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Prószyński
Kategoria: Religie i mitologie,  religie
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 216x140
Liczba stron: 424
ISBN: 9788383521442
Wprowadzono: 06.11.2023

Artur Nowak - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Chrześcijaństwo Amoralna religia - Artur Nowak

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.7/5 ( 3 oceny )
  • 5
    0
  • 4
    2
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

pat***************

ilość recenzji:127

4-12-2023 09:39

Czytacie książki na temat religii? Ja dotąd nie miałam okazji sięgnąć po tego typu pozycję. Artur Nowak, który jest prawnikiem i publicystą wraz z profesorem filozofii Ireneuszem Ziemińskim swoją książką przełamali pewne tabu na polskim rynku wydawniczym. Ba! Można nawet powiedzieć, że tabu społeczne. Mam wrażenie, że religia chrześcijańska znajdowała się dotąd pod parasolem ochronnym. Lepiej było o niej nie mówić wcale, niż wypowiedzieć się w sposób krytyczny. Wynika to z tego, że nie potrafimy rozmawiać na temat religii. Mam wrażenie, że osoby wierzące personalnie odbierają każdą opinię, która stoi w sprzeczności z ich wyobrażeniem na temat wiary. Zastanawiam się często na ile wynika to z tego co zostało im wpojone, a faktyczną znajomością Pisma świętego i jego analizą. Autorzy książki beznamiętnie, krok po kroku odzierali chrześcijaństwo z lukru. W swoich rozważaniach wykazali się głęboką znajomością źródeł. Wykazali, że postępowanie dostojników kościelnych od zarania wieków stoi w sprzeczności z głoszonymi przez nich hasłami. Nowak i Ziemiński sporo miejsca poświęcili tematowi, który mnie od zawsze bardzo ciekawił, czyli stosunkowi kościoła do kobiet i wszelkiej maści mniejszości. Niewątpliwie jest to książka ciekawa, analityczna i napisana prostym, zrozumiałym językiem. Bez wątpienia przeznaczona dla ludzi o otwartych umysłach, którzy potrafią oddzielić kwestie wiary od analizy źródeł i nie poczują się dotknięci krytycznym podejściem do wyznawanej przez siebie religii. Książka posiada jeden potężny minus dla uważnych czytelników, który może być plusem dla tych niepotrafiących skupić uwagi - w tekście znajdują się liczne powtórzenia. Z przyjemnością oddałam się lekturze tej pozycji. Byłam jej niezwykle ciekawa po tym jak na wiele dni przez premierą była obrzucana błotem na wielu stronach czytelniczych i nie zawiodłam się.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

mommy_and_books

ilość recenzji:690

29-11-2023 13:56

" [...] Ten rzekomo miłosierny Bóg już w Starym Testamencie dokonuje zakładu z szatanem o duszę Hioba, w którym chodziło wystawienie jego wierności Bogu na próbę. [...]"

"Chrześcijaństwo. Amoralna religia" autorstwa pisarza Artura Nowaka i filozofa Ireneusza Ziemińskiego naszpikowana jest bardzo negatywnymi emocjami. Panowie prześwietlają Stary i Nowy Testament, oczywiście krytykując Chrześcijaństwo. Oberwało się również papieżom. Jest to pierwsze ich wspólne dzieło. Jestem ciekawa, czy byliby tak odważni, krytykując inną religię.
Przykro się czyta, gdy autorzy piszą, że za śmierć sześciu milionów Żydów odpowiada antysemityzm chrześcijański. Za ich śmierć drodzy panowie odpowiada Hitler i jego chore pomysły z czystością rasy.
W książce znalazłam również odnoszenie Boga do kobiet i homoseksualistów.
Czytając tę książkę, można myśleć, że Bóg nas nie kocha, ale my musimy być mu posłuszni i robić dokładnie to, co mówi, bo inaczej grozi nam potępienie.
Nie wiem, co autorzy tej książki chcieli nią osiągnąć. Czy chodziło im o to, żeby odejść od tego, w co wierzymy? Czy raczej zacząć patrzeć na Boga tak jak oni:

" [...] Według mnie Bóg chrześcijański jest Bogiem wyjątkowo okrutnym i między innymi dlatego właśnie ta religia moralnie się wyczerpała. [...]"

Religia moralnie się nie wyczerpała, to ludzie swoje życie oddają uciechą, ponieważ słuchają podszeptów szatana. Zapominają o Bogu. Szukają Go jedynie, gdy znajdują się w tragicznej sytuacji. Jak trwoga, to do Boga, a gdzie byli, gdy u nich panował chwilowy dobrobyt. Czy wtedy dziękowali za to Bogu?
Autorzy przedstawiają Kościół jako wiecznego manipulanta. Może młodzi ludzie za tym pójdą. Mnie niestety nie przekonują ich wywody.
Biorąc do ręki książkę "Chrześcijaństwo. Amoralna religia" otrzymacie rozmowę dwóch panów, którzy filozofują na temat katolicyzmu.
Jeżeli lubicie krytykę Chrześcijaństwa, to ta książka powinna przypaść wam do gustu. W innym wypadku możecie niepotrzebnie się zdenerwować.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?