SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Prószyński i S-ka

Oficyna powstała w 1990 roku, a jej założycielami byli Mieczysław Prószyński, Grzegorz Lindenberg, Jacek Herman-Iżycki, Zbigniew Sykulski i Tadeusz Winkowski. Dziś jest imprintem wydawnictwa Prószyński Media. Specjalnością Prószyński i Ska są książki i czasopisma. Najbardziej znanymi tytułami, które powstały z inicjatywy oficyny były Poradnik Domowy i Cztery Kąty.

Oferta Prószyński i Ska


Każdego roku nakładem Wydawnictwa Prószyński na księgarniane półki trafia ok. 200 nowych tytułów. Dedykowane są czytelnikom w każdym wieku, o różnych zainteresowaniach. W ofercie znajdziesz zarówno literaturę polską, jak i światową. Prószyński Wydawnictwo publikuje klasykę oraz nowości: powieści obyczajowe, fantastykę, kryminały, romanse, literaturę faktu, biografie, komiksy, poradniki, encyklopedie, książki popularnonaukowe, kucharskie, a także dla dzieci i młodzieży. Nakładem oficyny ukazało się już przeszło tysiąc książek kilkuset autorów (w wersjach papierowej i elektronicznej). Marka jest też wydawcą kilku czasopism: Nowa Fantastyka, Świat Nauki oraz Wiedza i życie.

Prószyński Wydawnictwo – autorzy i serie


Prószyński i Ska współpracuje z najbardziej znanymi pisarzami z kraju i ze świata. W Gandalfie znajdziesz książki cenionych przez czytelników autorów, takich jak Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Krystyna Janda, Paulina Młynarska, Maria Nurowska, Katarzyna Puzyńska, Maria Ulatowska. Jeśli chodzi o literaturę światową, Wydawnictwo Prószyński publikuje dzieła m.in. Stephena Kinga, Jodi Picoult, Ursuli K. Le Guin, Terry’ego Pratchetta, Nory Roberts, Johna Irvinga czy Johna Steinbecka. Sięgając po książki tej oficyny można też odkryć ciekawych, debiutujących pisarzy. Czytelnicy doceniają również kultowe już serie Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Do najbardziej popularnych należą Oblicza zła, Encyklopedia Gotowania, Kobiety to czytają!, Biblioteczka pod różą, Historyjki dla ciekawskich dzieci.

Komiksy Wydawnictwa Prószyński


Wyjątkowy element oferty Wydawnictwa Prószyński stanowią komiksy. Od 1990 roku marka publikuje kultową serię autorstwa Papcia Chmiela (czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego) o Tytusie, Romku i A’Tomku. To najdłużej ukazujący się polski cykl komiksowy, który uwielbiają kolejne pokolenia czytelników. Prószyński i Ska proponuje też ciekawe komiksy z serii Comanche, Krucjata, Funky Koval oraz Wiedźmin.

Wydawnictwo Prószyński i Ska – zapowiedzi


Nie chcesz przegapić żadnej nowej publikacji swojej ulubionej oficyny? Koniecznie zaglądaj regularnie do gandalfowej zakładki Zapowiedzi. Wydawnictwo Prószyński i Ska wydaje rocznie nawet kilkadziesiąt nowych tytułów. Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Wspólnie odliczajmy dni do zbliżającej się premiery. Zapowiedzi Wydawnictwa Prószyński i Ska możesz zamówić u nas w przedsprzedaży. Oferujemy Ci bardzo korzystne ceny, które nie nadwyrężą Twojego portfela, by nie zepsuć przyjemności z nowej lektury.
... ...
Zobacz więcej produktów