Aspiracje edukacyjne dorosłych w świetle Społeczeństwa 5.0 - Beata Pituła - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Aspiracje edukacyjne dorosłych w świetle Społeczeństwa 5.0 (miękka)

(na przykładzie studentów Politechniki Śląskiej)

książka

  • Wydawnictwo Adam Marszałek
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 185
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Aspiracje edukacyjne dorosłych w świetle Społeczeństwa 5.0, (na przykładzie studentów Politechniki Śląskiej) - opis produktu:

W opracowaniu podjęto próbę opisu i analizy aspiracji życiowych i edukacyjnych studentów Politechniki Śląskiej. Mimo że większość badanych stanowili studenci I roku, których marzenia i plany u progu dorosłości ograniczać mogłaby jedynie ich własna wyobraźnia, zadeklarowane przez nich aspiracje życiowe ogniskują się de facto wokół klasycznej, tradycyjnej triady: rodzina-praca-stabilizacja finansowa. Nikt spośród badanych nie nakreślił bardziej odważnej wizji swojej przyszłości, np. spędzenia życia na dalekich podróżach, tak aktualnej dzisiaj walce o czystość klimatu, kreowaniu projektów zmieniających świat czy pracy na rzecz rozwiązywania globalnych problemów społecznych. Ten zachowawczy i bardzo praktyczny wymiar deklarowanych aspiracji u tak młodych ludzi skłania do zastanowienia się, na ile źródła takiego zjawiska tkwią w wyniesionej z rodzinnego domu hierarchii wartości, a na ile wypływają np. z preferowanego przez system edukacji modelu pragmatycznego przystosowania do wymagań środowiska społecznego. Na to i inne, równie interesujące pytania próbują znaleźć odpowiedź autorzy prezentowanego opracowania.

Książka Aspiracje edukacyjne dorosłych w świetle Społeczeństwa 5.0 (na przykładzie studentów Politechniki Śląskiej), pochodzi z wydawnictwa Adam Marszałek. Autorami książki są Beata Pituła, Barbara Grzyb, Jerzy Wolny, Paweł Wawrzała. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, nauki społeczne, socjologia. Książka Aspiracje edukacyjne dorosłych w świetle Społeczeństwa 5.0 liczy 185 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Aspiracje edukacyjne dorosłych w świetle Społeczeństwa 5.0, (na przykładzie studentów Politechniki Śląskiej)

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.