Apelacja w postępowaniu cywilnym - Małgorzata Manowska - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Apelacja w postępowaniu cywilnym

Komentarz Orzecznictwo

 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Wolters Kluwer
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Ilość stron 388

Apelacja w postępowaniu cywilnym, Komentarz Orzecznictwo - opis produktu:

W publikacji zaprezentowano całość zagadnień związanych z apelacją jako środkiem zaskarżenia z uwzględnieniem zarówno apelacji zwykłej, jak i apelacji uproszczonej oraz z postępowaniem apelacyjnym. Szczegółowo omówiono konstrukcję apelacji, jej wymagania formalne jako pisma procesowego oraz jako środka odwoławczego.

Komentarz proponuje rozwiązania wielu problemów praktycznych spotykanych na co dzień w postępowaniu apelacyjnym. Problematykę apelacji przedstawiono w sposób umożliwiający stopniowe opanowanie umiejętności potrzebnych do jej sporządzenia w sposób profesjonalny. Ponieważ komentarz przeznaczony jest przede wszystkim dla aplikantów, przedstawiona w nim konstrukcja apelacji jest modelem, który uwzględnia wszystkie elementy prawidłowo sporządzonego środka odwoławczego, niezależnie od tego, czy ich brak w praktyce uniemożliwiałby nadanie mu biegu bądź powodowałby nieskuteczność apelacji. Dotyczy to np. zarzutów naruszenia prawa materialnego, które sąd drugiej instancji ma przecież obowiązek wziąć pod uwagę z urzędu, czy też kolejności elementów apelacji, która w praktyce nie ma decydującego znaczenia.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza z nich zawiera:
- klasyczny podartykułowy komentarz do przepisów art. 367-391 i 5058-50513 k.p.c.,
-wybór najważniejszych orzeczeń ze wskazaniem dominującej linii orzeczniczej.

W drugiej części i suplemencie umieszczono:
- przykłady i kazusy wyjaśniające funkcjonowanie wielu instytucji z zakresu postępowania odwoławczego,
- przykłady konstruowania zarzutów i wniosków apelacji oraz wzory poszczególnych elementów apelacji,
- wzór prawidłowo napisanej apelacji opatrzony szczegółowym komentarzem,
- w wydaniu piątym przeniesiono z części pierwszej do suplementu schematy ułatwiające zrozumienie zasad postępowania apelacyjnego, - uwzględniające m.in. występowanie w tym postępowaniu współuczestnictwa procesowego.

Piąte wydanie książki uwzględnia aktualny stan prawny, obejmując zmiany uchwalone w latach 2017-2021. Szczególną uwagę poświecono skomentowaniu zmian wprowadzonych ustawą z 4.07.2019 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1469), która w sposób istotny znowelizowała postępowanie apelacyjne:

- przeniesiono badanie wymagań formalnych i dopuszczalność apelacji do II instancji;
- zniesiono, w ramach postępowania międzyinstancyjnego, wstępne badanie apelacji przed sądem pierwszej instancji, jako dublującego czynności kontrolne (art. 371-373 k.p.c.);
- przewidziano możliwość rozpoznania sprawy przez sąd drugiej instancji na posiedzeniu niejawnym (art. 374 i 375 k.p.c.);
- zmieniono skład sądu apelacyjnego, wymagania apelacji oraz terminy do jej wniesienia i oznaczenia początku jego biegu (art. 367â369 p.c.);
- skorygowano przepisy dotyczące powoływania nowych faktów i dowodów (art. 368 p.c.);
- wprowadzono apelację od wyroku stwierdzającego oczywistą bezzasadność powództwa i możliwość oddalenia na posiedzeniu niejawnym oczywiście bezzasadnego powództwa (art. 3911p.c.);

Wydanie zostało również uzupełnione o najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów powszechnych.

Publikacja jest przeznaczona dla pełnomocników procesowych, sędziów i wszystkich, którzy w swojej pracy zawodowej sporządzają apelacje i biorą udział w postępowaniu apelacyjnym. Stanowi nieodzowną pomoc dla aplikantów, w szczególności dla osób przystępujących do egzaminu zawodowego radcowskiego, adwokackiego i sędziowskiego.

Apelacja w postępowaniu cywilnym - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Apelacja w postępowaniu cywilnym, od Małgorzata Manowska. Apelacja w postępowaniu cywilnym spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Małgorzata Manowska. Nie będziesz żałował! Apelacja w postępowaniu cywilnym i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Apelacja w postępowaniu cywilnym Komentarz Orzecznictwo, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Małgorzata Manowska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, cywilne. Książka Apelacja w postępowaniu cywilnym liczy 388 stron. Jej wymiary to 148x210. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  cywilne
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 148x210
Ilość stron: 388
ISBN: 9788382861600
Wprowadzono: 29.04.2022

Małgorzata Manowska - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Apelacja w postępowaniu cywilnym, Komentarz Orzecznictwo - Małgorzata Manowska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 58 ocen )
 • 5
  39
 • 4
  6
 • 3
  7
 • 2
  3
 • 1
  3

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: