Audiobooki MP3, CD dla dorosłych i dzieci. Książki audio | księgarnia Gandalf
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Audiobooki podróżnicze – świat na wyciągnięcie ręki

Kto nie lubi podróżować? Odpowiadając na to pytanie, zwykle wszyscy jesteśmy zgodni – uwielbiamy! Jednak w codziennym życiu często doskwiera nam brak czasu na regularne wyjazdy. Na szczęście na ratunek mogą przybyć audiobooki o podróżach. Nie ma wątpliwości, że stanowią idealną alternatywę dla rzeczywistego wyjeżdżania. Ciekawe historie z mniejszych i większych wypraw mogą pochłonąć bez reszty. Dzięki swojej wielowymiarowości sprawią, że poczujemy się jak bohaterowie przygód. Wejdziemy w ich buty i wyruszymy w niesamowitą podróż.  Audiobooki podróżnicze przenosząc nas w różne zakątki świata, prezentują życie ludności, typowe jedzenie, obyczaje, kulturę, historie i zabytki.

Audiobooki o podróżach – idealny odpoczynek

Mówi się, że podróże kształcą. Tak samo jest i w tym przypadku. Żeby tego doświadczyć, nie musisz nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że usiądziesz w wygodnym fotelu i włączysz odtwarzanie. Właśnie w tym momencie rozpoczynasz ekscytującą przygodę z audiobookiem podróżniczym działającym na wszystkie zmysły. W tym momencie możesz swobodnie zatracać się w historii. To idealny czas na relaks, na oderwanie myśli od rzeczywistości.

Audiobooki podróżnicze – korzyści płynące ze słuchania

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać – słuchanie audiobooków, nie jest gorsze od samodzielnego czytania książki papierowej, czy ebooka. To równie wartościowy sposób obcowania z literaturą – korzyści jest naprawdę wiele. Lektor, w profesjonalny sposób interpretuje historię. Oddaje charaktery postaci, ich stany emocjonalne. To właśnie sprawia, że tak dobrze zanurzamy się w świecie przedstawionym w wybranej przez nas lekturze w wersji audio. Słuchanie audiobooków trenuje naszą koncentrację i uważność. Co przy powszechnym dziś przebodźcowaniu jest działaniem na wagę złota. Umiejętność skupienia uwagi na jednej czynności przez dłuższy czas zaowocuje, będzie miało realny wpływ na codzienne życie. Już od pierwszego kontaktu audiobooki podróżnicze będą kojarzyły się nam z czasem rozrywki i relaksu. W przeciwieństwie do urządzeń z podświetlanymi ekranami mogą zagwarantować nam pełne wyciszenie, zrelaksowanie ciała i umysłu. Spokojne ciało i umysł, bez najmniejszego problemu będzie w tanie przenieść się do świata przedstawionego w audiobooku, zwłaszcza tym, który opowiada o podróży. Oczami swojej wyobraźni będziesz widzieć obrazy, słyszeć dźwięki, czuć – ciepło, zimno, odczuwać razem z bohaterami. Całkowicie zanurzysz się w historię. Audiobooki o podróżach mają jeszcze jedną ważną cechę – poszerzają naszą wiedzę. A to potrafi zmienić nasz punkt widzenia i patrzenia. Ponadto, mogą zainspirować do podróży, a także być szczególną pomocą w przygotowaniu się do wielkiej wyprawy, czy wakacyjnego wyjazdu. Aspekt edukacyjny jest więc wyraźnie obecny. Słuchanie lektury w formie audio to ciekawy sposób spędzania czasu w domowym zaciszu. Doskonale sprawdzi się też, na spacerze, w podróży – samochodem, pociągiem czy samolotem oraz na wakacjach.

Audiobooki o podróżach – jak ich słuchać?

Do słuchania audiobooków nie potrzebujemy wiele, wystarczy telefon lub komputer podłączony do internetu. Jak się często okazuje, nie jest to warunek konieczny - aby czerpać przyjemność z lektury, nie musimy być online. Dość często strony oferują możliwość ściągania plików w formie audiobooków mp3. Warto korzystać z wachlarza możliwości. Dać sobie czas na przyjemność. Dzięki temu możesz zabierać swoje ulubione historie i audiobooki podróżnicze gdzie tylko chcesz i kiedy chcesz!

Audiobooki o podróżach. Jak nauczyć dzieci ciekawości świata?

Audiobooki o podróżach to prosty sposób na przybliżenie dziecku odległych regionów świata, poszerzenie jego horyzontów i rozbudzenie chęci do eksplorowania. Ponadto, kontakt z opowieścią stymuluje wewnętrzny świat dziecka, a to pomaga w formowaniu jego zmysłów, empatii i zdolności do refleksji. Ciekawe opowieści o podróżach pełnych wrażeń mogą być niezwykle atrakcyjne dla naszych pociech. Zabiorą je w podróż wyobraźni, którą dzięki temu będą trenowały i rozwijały. Więcej ciekawych audiobooków dla maluchów, i nie tylko, znajdziesz w dziale audiobooków dla dzieci.


W tej kategorii znajdziesz audiobooki o tematyce: Audiobooki - audiobooki w podróży. Oferujemy szeroki wybór i łatwe zamawianie. Liczba produktów to: 93 - każdy w atrakcyjnej cenie! Książki audio kupisz w Gandalf.com.pl ze zniżkami nawet do 42%. Znajdziesz u nas m.in. Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa Audiobook CD MP3, Tomek w krainie kangurów Audiobook CD Audio, Dzieci z Bullerbyn Audiobook CD Audio.
image

Bestsellery - audiobooki w podróży

z5
1 - 5 z 103 ofert