Kosmos Audiobook CD Audio - Carl Sagan - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kosmos Audiobook CD Audio

 • Promocja
  image-promocja
 • Zapowiedź
  image-zapowiedź

audiobook cd

Kosmos Audiobook CD Audio - opis produktu:

WSPANIAŁY PRZEGLĄD WIEDZY NAUKOWEJ.
AUTOR, STAWIAJĄC PROWOKACYJNE PYTANIA, ŁĄCZY NAUKĘ I FILOZOFIĘ W PRZEKONUJĄCY MODEL ROZUMIENIA ŚWIATA.
`Kosmos` jest opowieścią o długiej odkrywczej podróży ludzkości oraz o tych, którzy wywarli znaczący wpływ na postać współczesnej nauki. Carl Sagan z kosmicznej perspektywy spogląda na naszą planetę, przypominającą błękitny klejnot, zamieszkaną przez istoty, które właśnie zaczynają poznawać sens jedności z otaczającym światem i wyprawiać się na rozległy ocean kosmosu. Dzięki jego zdumiewającej umiejętności przedstawiania zagadnień naukowych w sposób zarówno zrozumiały, jak i ekscytujący powstała przejrzysta opowieść o tym, jak równocześnie rozwijały się i nauka, i cywilizacja. Autor omawia m.in. pochodzenie życia oraz materii, gwiazd i planet, podstawy teorii ewolucji, misje sond kosmicznych. Rozważa również najnowsze odkrycia dotyczące życia poza Ziemią i sposoby ewentualnego porozumiewania się z istotami zamieszkującymi inne planety.
Płyta zawiera dodatkowy plik PDF z materiałami nieprzeczytanymi w nagraniu.
***
`Carl Sagan jest astronomem, który jednym okiem wpatruje się w gwiazdy, a drugie ma skierowane ku historii, natomiast jego umysł jest głęboko zanurzony w problemach kondycji człowieka jako gatunku`.
`Newsday`
***
`Nie każdy, kto podbił serca i umysły jednej generacji, jest w stanie przekazać to zainteresowanie kolejnym pokoleniom. Nieprzerwany sukces Kosmosu, opus magnum Carla Sagana, to bez wątpienia zasługa uroku i inteligencji Carla. Odsłania on też drzemiący w każdym z nas głód poznania naszego miejsca we wszechświecie i zrozumienia, dlaczego to jest ważne intelektualnie, kulturowo i emocjonalnie. Te właśnie cechy odróżniają dzieło Carla Sagana i jego współpracowników od wszystkich innych prób popularyzacji nauki. (...) Napisanie ponadczasowego dzieła dotyczącego tak gwałtownie rozwijającej się dziedziny, jaką jest astrofizyka, wydawałoby się niemożliwe. Ale Kosmos nie skupia czytelnika wyłącznie na najnowszej nauce; ta pojawia się i znika. Zamiast tego Kosmos uświadamia czytelnikowi, czym dla Ziemi, dla naszego gatunku, dla ciebie jest epicka przygoda badań naukowych. Takie podejście sprawdza się zawsze, w każdym czasie, miejscu i dla każdego pokolenia`.
Neil deGrasse Tyson,
astrofizyk, prowadzący i współautor serialu `Cosmos: A Spacetime Odyssey`, emitowanego w 2014 roku przez telewizję FOX.

Audiobook cd Kosmos Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Heraclon International Sp. z o.o.. Autorem książki jest Carl Sagan. Należy do gatunków: literatura popularno-naukowa.
S
Szczegóły
Dział: Audiobooki na CD
Kategoria: literatura popularno-naukowa
Wydawnictwo: Heraclon International Sp. z o.o.
Oprawa: pudełko
Wymiary: 125x140
ISBN: 9788382024289
Lektor: Jacek Dragun

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Audiobook cd - Kosmos Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: