Wybrane zagadnienia ze statystyki i matematyki - Agnieszka Baścik-Remisiewicz, Izabela Chincinska Uniwersytet Gdański - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wybrane zagadnienia ze statystyki i matematyki

podręcznik

Wybrane zagadnienia ze statystyki i matematyki - opis produktu:

Przewodnik do ćwiczeń skierowany jest przede wszystkim do studentów biologii Uniwersytetu Gdańskiego, a także innych uczelni wyższych, w których realizowane są przedmioty obejmujące zagadnienia związane ze statystyką i matematyką. Zagadnienia dotyczące statystyki zostały dobrane w ten sposób, aby student mógł poznać nie tylko podstawowe pojęcia używane w statystyce, ale też sposób planowania doświadczeń oraz wybrane metody analizy statystycznej uzyskanych wyników badań (np. testy t-Studenta czy jednoczynnikową analizę wariancji).

Część statystyczna obejmuje również tematy dotyczące rachunku prawdopodobieństwa i zmiennych losowych. W części matematycznej przewodnika zamieszczono podstawowe informacje na temat wybranych zagadnień z analizy matematycznej (ciągi liczbowe, szeregi liczbowe, pochodne funkcji, wybrane metody obliczania całek nieoznaczonych i oznaczonych). Każdy rozdział przewodnika zawiera wstęp teoretyczny, przykłady ze szczegółowym opisem ich rozwiązań oraz zadania do samodzielnego rozwiązania. Treści zadań w części statystycznej przewodnika dotyczą głównie problematyki z zakresu nauk biologicznych i medycznych, więc mogą być pomocne w prawidłowym opracowaniu statystycznym wyników badań naukowych. Na końcu przewodnika znajdują się odpowiedzi do zamieszczonych w książce zadań oraz tablice statystyczne i wzory matematyczne przydatne do ich rozwiązania. Z uwagi na to, że większość zadań ze statystyki należy rozwiązać wykorzystując tryb statystyczny kalkulatora naukowego, na końcu przewodnika zamieszczono przykładowe instrukcje obsługi, które ułatwią pracę z takimi kalkulatorami.

Wybrane zagadnienia ze statystyki i matematyki pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Gdański. Dedykowany jest do: Szkoły wyższe / Nauki społeczno-ekonomiczne / Ekonomia i finanse.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Wybrane zagadnienia ze statystyki i matematyki

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.