SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Sztuka elektroniki

Część 1-2

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

podręcznik

Wydawnictwo W.K.Ł.
ISBN 978-83-2061-992-8

     

  • Wysyłamy w 24h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Po dwudziestu pięciu latach nowe, gruntownie zmienione polskie wydanie cieszącej się ogromnym powodzeniem \`Sztuki elektroniki\`, powszechnie uznanej za najlepszy podręcznik, a zarazem vademecum projektowania analogowych i cyfrowych układów elektronicznych. Poprzednie wydania tej książki, przetłumaczono na osiem języków i trafiły do ponad miliona nabywców na całym świecie. Sztuki elektroniki autorzy uczą, pokazując metody stosowane w praktyce przez inżynierów projektantów układów elektronicznych. Połączenie podstawowych praw, zasad opartych na doświadczeniu oraz niematematycznego ujęcia tematu ułatwia Czytelnikom zrozumienie, dlaczego i jak dany układ działa.
Paul Horowitz jest profesorem fizyki i elektroniki na Uniwersytecie Harvarda. Tam w 1974 roku zapoczątkował kurs elektroniki laboratoryjnej, z którego wyłoniła się \`Sztuka elektroniki\`. Oprócz projektowania układów i przyrządów elektronicznych prowadzi badania w dziedzinie astrofizyki obserwacyjnej, mikroskopii rentgenowskiej oraz interferometrii optycznej. Jest jednym z pionierów poszukiwań inteligentnych form życia pozaziemskiego (projekt SETI). Napisał około 200 artykułów i sprawozdań naukowych, zaprojektował wiele przyrządów badawczych i fotograficznych, jest konsultantem licznych przedsiębiorstw przemysłowych oraz instytucji państwowych,
Winfield Hill to prawdziwy guru w dziedzinie projektowania układów elektronicznych. Po przerwaniu studiów na kierunku Fizyka chemiczna na Uniwersytecie Harvarda i uzyskaniu tytułu inżyniera elektryka rozpoczął karierę inżynierską w Centrum Projektowania Układów Elektronicznych na tym uniwersytecie. Po latach zgłębiania arkanów elektroniki na Harvardzie założył firmę Sea Data Corporation, w której projektował przyrządy na potrzeby oceanografii fizycznej. W 1988 rozpoczął pracę w Rowland Institute for Science, który w 2003 roku połączył się z Uniwersytetem Harvarda. Jako dyrektor Laboratorium Elektroniki tego instytutu zaprojektował około 500 przyrządów naukowych. Ostatnio zajmuje się między innymi układami wysokonapięciowymi, pracującymi w zakresie częstotliwości radiowych, silnoprądowymi układami impulsowymi, wzmacniaczami niskoszumowymi oraz generatorami impulsowymi z tranzystorami MOS.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: szkoły wyższe,  nauki ścisłe,  mechanika,  technika
Wydawnictwo: W.K.Ł.
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 165x240
Liczba stron: 1644

RECENZJE - Podręcznik - Sztuka elektroniki, Część 1-2

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 76 ocen )
  • 5
    54
  • 4
    13
  • 3
    3
  • 2
    2
  • 1
    4

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Marcin G.

ilość recenzji:3

18-01-2021 23:40

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Świetny zestaw! Przystępnie podana wiedza. Ogrom wiedzy. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?

Lucyna

ilość recenzji:1

14-12-2020 20:05

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Wszystko idealnie. Bardzo szybka wysyłka. Polecam????

Czy recenzja była pomocna?

Marcin

ilość recenzji:1

brak oceny 10-02-2017 20:56

Pewne rzeczy się zmieniają szybciej, inne wolniej. Ta oczywistość dotyczy również elektroniki. Na przykład, metody projektowania typowych układów lampowych nie zmieniły się od mniej więcej 30 lat. Z kolei to, w jaki sposób projektujemy układy analogowe wykorzystujące elementy półprzewodnikowe zmieniło się w stopniu nieco większym w tym samym przedziale czasu. Wprawdzie teoria wygląda niemal tak samo, ale pojawiły się zupełnie nowe elementy, o lepszych parametrach i niższej cenie. Jeszcze inaczej jest z układami cyfrowymi, a szczególnie mikroprocesorowymi - tu upływ czasu był bezwzględny, bo zmieniło się niemal wszystko - metody projektowania, elementy które dostępne są projektantowi, narzędzia projektowe, ceny elementów... Oryginał recenzowanej książki wydrukowany został w 1993 r., i to niestety rzuca się w oczy, gdy bierzemy tę książkę do ręki w roku 2017. O lampach w niej nie ma nic (może szkoda), część poświęcona układom analogowym jest interesująca i niesie wiele cennych informacji, ale czytając rozdziały poświęcone mikroprocesorom można się poczuć jak na filmie "Powrót do przeszłości". Ech, Motorola 68008, to były czasy!!! Podobnie niektórzy poczują powiew młodości, gdy zagłębią się w lekturze rozdziału poświęconego projektowaniu obwodów drukowanych. Niestety, dziś taki sposób projektowania obwodów drukowanych zainteresować mógłby kustosza muzeum techniki. Pomimo takich drobnych niedociągnięć książka jest kopalnią rzetelnej wiedzy i pomysłów, a szczególnie ciekawe są schematy, (są one w książce specjalnie oznaczone), przedstawiające układy które nie mają szansy na poprawne działanie.
Książkę tę można polecić wszystkim pasjonatom elektroniki, jak i tym, którzy elektroniką zajmują się zawodowo.

Czy recenzja była pomocna?