PUS. Matematyka na starcie 1. Pierwsze zabawy matematyczne - Dorota Marcinkowska EPIDEIXIS - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

PUS. Matematyka na starcie 1. Pierwsze zabawy matematyczne

podręcznik

PUS. Matematyka na starcie 1. Pierwsze zabawy matematyczne - opis produktu:

PUS. Matematyka na starcie 1 zawiera zagadnienia takie jak:
- przeliczanie elementów,
- zapoznanie się z cyframi
- łączenie cyfry z odpowiadającą jej liczbą elementów,
- cyfry pisane,
- liczby i liczebniki główne,
- zastępowanie symbolu liczbą.

Matematyka na starcie 1
to książeczka PUS, adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym. Zawiera zagadki i ćwiczenia matematyczne, które w formie ciekawej zabawy pozwalają przedszkolakom wejść w świat zagadnień matematycznych.
Pierwsze zabawy matematyczne

Matematyka może być dla małego dziecka wspaniałą przygodą i ciekawą formą odkrywania świata, w którym matematykę spotyka się niemal na każdym kroku. Jeśli w atrakcyjny sposób pokażemy przedszkolakowi, że matematyka otacza nas zewsząd i że mamy z nią do czynienia każdego dnia, to on ją polubi. Przedszkolak przelicza podczas spaceru drzewa w parku i uzbierane kasztany; przelicza misie na swojej półce z zabawkami i kredki w pudełku; przelicza, a czasem nawet dodaje samochodziki we własnym zabawkowym garażu. Liczy, ile jabłek mama daje do ulubionej szarlotki, a także ile szklanek mąki do niej wsypuje. A to wszystko to matematyka.

Jeśli przedszkolak polubi takie zabawy, to wkrótce sam zacznie `bawić się` w matematykę. Temu właśnie celowi służy ta książeczka; ma pomóc najmłodszym zaprzyjaźnić się z matematyką i dostrzegać ją w realnym świecie.

Pierwsze zabawy matematyczne
Zauważ kiedy zaprzyjaźniony z matematyką przedszkolak staje się uczniem i rozpoczyna naukę w szkole, to jego naturalne zainteresowania matematyczne mogą się rozwijać i poszerzać, a jego matematyczne umiejętności mogą się pogłębiać.

PUS w edukacji matematycznej najmłodszych
System edukacji PUS pozwala dziecku przede wszystkim na dużą samodzielność w zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu własnych umiejętności. Rozwiązując zawarte w książeczkach zadania przy jednoczesnym układaniu klocków PUS w zestawie kontrolnym, dziecko jest zaciekawione, skoncentrowane i zaangażowane. Utworzony z klocków kolorowy kod pozwala mu po zakończeniu pracy samodzielnie sprawdzić, czy wszystkie zadania zostały rozwiązane poprawnie. To daje ogromną satysfakcję i motywuje do sięgania po kolejne, coraz trudniejsze ćwiczenia.

Materiał ćwiczeniowy zawarty w tej książeczce oparty jest na podstawie programowej w zakresie edukacji matematycznej na poziomie przedszkola. Może być wykorzystywany zarówno przez nauczycieli przedszkola, jak i przez rodziców uczących swoje dzieci w domu, czy choćby tylko pragnących zainteresować dzieci matematyką. Książeczkę można także stosować na zajęciach świetlicowych, wyrównawczych, jak też tych prowadzonych w ramach terapii pedagogicznej.

PUS. Matematyka na starcie 1. Pierwsze zabawy matematyczne pochodzi z wydawnictwa EPIDEIXIS. Dedykowany jest do: Nauczanie przedszkolne / 5-latki / 6-latki.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
PUS. Matematyka na starcie 1. Pierwsze zabawy matematyczne

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.