Porta Latina Nova. Zeszyt ćwiczeń do języka łacińskiego i kultury antycznej - Ewa Pobiedzińska, Stanisław Wilczyński, Ewa Jaworska Szkolne PWN - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Porta Latina Nova. Zeszyt ćwiczeń do języka łacińskiego i kultury antycznej

 • Promocja
  image-promocja

Porta Latina Nova. Zeszyt ćwiczeń do języka łacińskiego i kultury antycznej - opis produktu:

Exercitationes. Zeszyt ćwiczeń zawiera obfity materiał utrwalający i sprawdzający poznane zagadnienia gramatyczne oraz słownikowe w ramach każdej lekcji. Różnorodne ćwiczenia można wykorzystać podczas godziny lekcyjnej, jako samodzielne zadanie domowe lub jako materiał do sprawdzianów.

Od Lekcji VI w rubryce `Sztuka słowa` dodawane są zadania z kultury grecko-rzymskiej i opartej na niej tradycji europejskiej (zwłaszcza polskiej). Są one powiązane są z tematami, z jakimi uczeń styka się na lekcji języka polskiego, historii, wiedzy
o społeczeństwie, filozofii, religii i innych przedmiotach. Mają one na celu kształcenie wypowiedzi pisemnej, z myślą
o przygotowaniu do egzaminu dojrzałości a także o wyrobieniu i podniesieniu kultury słowa.
W zeszycie ćwiczeń znajdują się teksty i zwroty w języku angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, francuskim, które wprost pochodzą z języka łacińskiego. Tłumaczenie takich tekstów (Łacina w angielskim, włoskim, hiszpańskim; Przysłowia łacińskie w językach europejskich), nawet bez znajomości tych języków, ale przy orientacji w słownictwie łacińskim, przyniesie uczniowi dużo satysfakcji.

Zawarte w Zeszycie ćwiczeń ilustracje, stanowiące uzupełnienie materiału literackiego, pełnią rolę pomocniczą w opracowaniu danego tematu.

Porta Latina Nova. Zeszyt ćwiczeń do języka łacińskiego i kultury antycznej przygotowano w wydawnictwie Szkolne PWN. Pomaga w nauce języka łacińskiego0. Porta Latina Nova. Zeszyt ćwiczeń do języka łacińskiego i kultury antycznej jest częścią serii Porta Latina.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Porta Latina Nova. Zeszyt ćwiczeń do języka łacińskiego i kultury antycznej

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 14 ocen )
 • 5
  11
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: