SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

LF Cyrano de Bergerac książka + audio online A2

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
 • Nowość
  image-nowość

podręcznik

   

 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Przekaż punkty na drzewa

Opis produktu:

Poziom zaawansowania 2: (800 mots) A2.

Treść:
Tytuł tej klasycznej i znanej sztuki Edmonda Rostanda pochodzi od jej głównego bohatera. Cyrano de Bergerac to nieporównywalny z nikim orator, poeta, bohaterski i nieustraszony żołnierz. Zakochuje się w swej pięknej kuzynce Roxanie, jednak kompleks związany z ogromnym nosem nie pozwala mu wyznać jej swojego uczucia. Kiedy młody żołnierz Christian także zakochuje się w dziewczynie i w swej nieśmiałości prosi Cyrano o radę, ten pisze za niego listy miłosne i pod jej balkonem, podając się za Christiana, wygłasza natchnioną mowę miłosną. Roxana jednak dowiaduje się w końcu o jego uczuciu dopiero w kilka chwil przed jego śmiercią...Struktura:
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją ActivitĂŠs de prĂŠ-lecture zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki.
W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.
Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja ActivitĂŠs de post-lecture podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania.


W końcowej części książki znajduje się sześciostronicowa sekcja Grand angle prezentująca ciekawe informacje związane z życiem i twórczością Voltairea, powstaniem książki oraz dodatkowymi informacjami dotyczącymi tła historycznego.
Książkę zamyka sekcja Bilan sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Contenus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.

Książka stanowi narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: językowe,  francuski
Promocje: nowości
Oprawa: miękka

RECENZJE - Podręcznik - LF Cyrano de Bergerac książka + audio online A2

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: