Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony z dostępem do e-testów - Ewa Pyłka-Gutowska, Ryszard Kozik, Władysław Zamachowski, Ewa Jastrzębska,
Ulubione
Kategorie

Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony z dostępem do e-testów

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

podręcznik

Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony z dostępem do e-testów, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Zawiera treści ułożone w sposób systematyczno-procesowy. Liczne tabele, schematy i wykresy ułatwiają przyswajanie wiedzy, a obserwacje i doświadczenia pozwalają rozwijać umiejętności sprawdzane na maturze.
  * Zawiera informacje podane w przystępny sposób
  * Pomaga w powtórzeniach dużych partii materiału dzięki podsumowaniom w formie tabel i schematów
  * Uczy planowania i przeprowadzania badań zgodnie z metodologią naukową
  * Umożliwia rozwiązywanie zadań typu maturalnego
(Test maturalny, To było na maturze!)
  * Wzbudza zainteresowanie biologią dzięki przeglądom systematycznym i ciekawostkom

Podręcznik dostosowano do wymogów znowelizowanej ustawy o systemie oświaty oraz rozporządzenia MEN z dnia 8 lipca 2014r. w sprawie dopuszczenia do użytku szkolnego podręczników. Publikacja wpisana na listę podręczników MEN dostosowanych do wieloletniego użytku.
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Podręcznik
 • Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum Zakres rozszerzony z dostępem do e-testów, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum
4.7/5 ( 51 ocen )
  5
  45
  4
  1
  3
  2
  2
  1
  1
  2

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

enalar

 • 3-08-2013
 • 09:53

Matura stanowi obecnie punkt wyjścia w drodze do podjęcia nauki na wymarzonych studiach. To jej wynik zadecyduje o tym czy dostaniemy się na daną uczelnię i konkretny kierunek. Wbrew pozorom nie ogólny wynik maturalny jest najważniejszy, tylko poszczególne przedmioty. Biologia to jeden z najchętniej zdawanych przedmiotów maturalnych. Jest to świetny wybór ponieważ otwiera on drogę do rekrutacji na studia na wielu prestiżowych uczelniach. Mam na myśli zarówno uczelnie rolnicze, politechniki jak również te najbardziej oblegane przez abiturientów czyli medyczne. Przedmiot jakim jest biologia stanowi swego rodzaju pas transmisyjny pomiędzy szkołą średnią a dobrą uczelnią i w dalszej kolejności dobrą pracą. Solidny wynik na maturze z biologii daje możliwość podjęcia studiów na takich kierunkach jak: biotechnologia, medycyna, analityka medyczna, neurobiologia itd. Nauki medyczne są obecnie w centrum zainteresowań naukowców na całym świecie a poprzez nich także naszym. Codziennie słyszymy i czytamy o nowych osiągnięciach, które w niedalekiej przyszłości mają nam ułatwić życie. Czytamy o spersonalizowanej medycynie transplantacyjnej czy terapiach genowych. To właśnie nauka stanowi trzon nowoczesnej, globalnej gospodarki i to kraje, które łożą na innowacje są dziś w czołówce światowych potęg. ?Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony (2012)?, stanowi znakomite kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy chcą zdawać maturę z biologii na poziomie rozszerzonym. Podręcznik jest przejrzysty i czytelny. Wiele jest zdjęć mikroskopowych świetnej jakości, które dodatkowo uprzyjemniają lekturę. To na co należy zwrócić szczególną uwagę to fakt, że podręcznik posiada dodatkowe podrozdziały ?To było na maturze!? oraz ?Test maturalny?, które stanowią nowatorskie rozwiązanie w szkolnych podręcznikach. Są to podrozdziały, które znajdują się na końcu danego tematu. Mają na celu sprawdzić wiedzę ucznia i ją usystematyzować. ?To było na maturze!? stanowi wybór zadań z wcześniejszych matur, których tematyka obejmuje zakres materiału w danym rozdziale książki. Jest to bardzo trafny pomysł gdyż pozwala zaznajomić się uczniowi ze specyfiką zadań maturalnych i ocenić czy na podstawie wiadomości z podręcznika jest w stanie rozwiązać zadania maturalne. ?Test maturalny? to już autorskie zadania autorów podręcznika. Są one napisane pod kątem matury, zatem uczeń, który chce bardzo dobrze się do niej przygotować może dodatkowo na nich poćwiczyć. Książka jest bogata w tekst i ilustracje, są w niej przykłady doświadczeń takich jakie występują na maturze co łącząc z tym co zostało napisane wcześniej tworzy znakomitą, kompletną pozycję do nauki biologii.

Czy recenzja była pomocna?