Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony - Ewa Pyłka-Gutowska, Ryszard Kozik, Władysław Zamachowski, Ewa Jastrzębska, Renata Matuszewska, Marek Guzik NOWA ERA -
Ulubione
Kategorie

Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony

po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

podręcznik

Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum - opis produktu:

Zawiera treści ułożone w sposób systematyczno-procesowy. Liczne tabele, schematy i wykresy ułatwiają przyswajanie wiedzy, a obserwacje i doświadczenia pozwalają rozwijać umiejętności sprawdzane na maturze.
  * Zawiera informacje podane w przystępny sposób
  * Pomaga w powtórzeniach dużych partii materiału dzięki podsumowaniom w formie tabel i schematów
  * Uczy planowania i przeprowadzania badań zgodnie z metodologią naukową
  * Umożliwia rozwiązywanie zadań typu maturalnego
(Test maturalny, To było na maturze!)
  * Wzbudza zainteresowanie biologią dzięki przeglądom systematycznym i ciekawostkom

Podręcznik dostosowano do wymogów znowelizowanej ustawy o systemie oświaty oraz rozporządzenia MEN z dnia 8 lipca 2014r. w sprawie dopuszczenia do użytku szkolnego podręczników. Publikacja wpisana na listę podręczników MEN dostosowanych do wieloletniego użytku.

Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum, pochodzi z wydawnictwa NOWA ERA. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po gimnazjum / Biologia. Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony jest częścią serii Biologia na czasie. Numer dopuszczenia podręcznika to: 564/1/2012/2015.
S
Szczegóły

Tego samego autora

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Biologia na czasie 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres rozszerzony, po gimnazjum - 3-letnie liceum i 4-letnie technikum

4.7/5 ( 52 oceny )
 • 5
  46
 • 4
  1
 • 3
  2
 • 2
  1
 • 1
  2

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

J@cob

7-09-2020 20:46

Książka jak po nazwie widać przeznaczona jest dla szkoły średniej. Nie skorzystają z niej wszyscy, ponieważ zainteresują się ją zdający maturę. Biologia jest przedmiotem trudnym, z jednej strony trzeba mieć doskonale opanowany i wyuczony materiał tzw. pamięciówka, z drugiej strony należy przerobić ogromną ilość zadań, aby umieć wykorzystać nauczony materiał i wpasować się w klucz na maturze, który najbardziej dręczy maturzystów, zdających ten przedmiot. Powyższa książka jest więc idealna na zdobycie wiedzy teoretycznej. W 1 części dowiadujemy się o związkach organicznych, budowie komórki, roślinach, zwierzętach. Na końcu każdego działu znajdują się podsumowania tematów zawartych w danym dziale. Polecenia kontrolne idealnie potrafią sprawdzić wiedzę z danego tematu. Wiele ciekawostek czyni tą książkę bardziej interesującą.
Polecam tą książkę każdemu, kto zdaję maturę z biologii na poziomie rozszerzonym.

Czy recenzja była pomocna?