Atlas geograficzny. Szkoła podstawowa 5-8 klasa - PRACA ZBIOROWA Demart - Podręczniki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Atlas geograficzny. Szkoła podstawowa 5-8 klasa

Nowa podstawa programowa - wyd. 2019


podręcznik

 • Wydawnictwo Demart
 •  

 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Atlas geograficzny. Szkoła podstawowa 5-8 klasa, Nowa podstawa programowa - wyd. 2019 - opis produktu:

Geograficzny atlas do szkoły podstawowej ma wiele zadań. Po pierwsze musi nauczyć ucznia czytania i pracy z mapą. To dlatego powstał oddzielny, liczący 48 stron, atlas do klasy 5. Są w nim wyjaśnienia: jak powstaje mapa i plan, jak korzystać ze skali, jakimi metodami prezentuje się dane na mapach i wykresach. W tym atlasie mapy Polski i świata są dostosowane do potrzeb młodszego ucznia. Atlas do klasy 5 to kartograficzny elementarz, bez poznania którego trudno pójść dalej.

Dla starszego ucznia obytego z mapami przeznaczony jest drugi 160-stronicowy atlas do klas 6 - 8. Starszy uczeń będzie poznawał wiele zagadnień w skali globalnej oraz na podstawie map poszczególnych kontynentów i krajów. Tym mapom towarzyszą odpowiednio sformułowane pytania pomagające zarówno poprawnie odczytać podstawowe treści mapy jak i wysnuć wnioski z analizy przestrzennego rozmieszczenia różnych zjawisk. W atlasie do klas 6-8 wiele tematów dotyczy Polski i regionów Polski.

Pakiet jest zgodny z nową podstawą programową oraz przyjazny dla ucznia. Dzięki podzieleniu treści na dwa atlasy pozwala na zastosowanie rozwiązań o różnym stopniu trudności

Atlas geograficzny. Szkoła podstawowa 5-8 klasa Nowa podstawa programowa - wyd. 2019, pochodzi z wydawnictwa Demart. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 5 / Geografia.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Atlas geograficzny. Szkoła podstawowa 5-8 klasa, Nowa podstawa programowa - wyd. 2019

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Erni2015

ilość recenzji:312

7-06-2020 17:10

W zestawie otrzymujemy dwa atlasy w miękkiej okładce. Pierwszy z nich, liczący 48 stron, przeznaczony jest dla uczniów klasy piątej szkoły podstawowej. Jest to swego rodzaju wstępniak wprowadzający uczniów w świat map. Znaleźć można tu podstawowe informacje na temat ruchu obrotowego Ziemi, tworzenia planów budynków i okolicy, skali, zdjęć lotniczych, współrzędnych geograficznych, siatki kartograficznej itd. Wszystkie te informacje zilustrowane są kolorowymi grafikami i na pewno pozwolą uczniom poznać podstawowe zagadnienia związane z orientowaniem się w terenie i czytaniem map.

Dalej ta część atlasu traktuje o Polsce. Jest tu mowa o krajobrazach, ukształtowanie powierzchni oraz szczegółach dotyczących ważniejszych regionów naszego kraju. Ostatni rozdział to zdecydowane poszerzenie horyzontu - od wielkich odkryć geograficznych po wizualizację stref klimatycznych i ukształtowanie terenu całej Ziemi. A na końcu atlasu quiz: "W 100 pytań dookoła świata".

Druga część, licząca sobie 160 stron, to szczegółowy zbiór przeróżnych tematycznie map świata i Polski. Klimat, krajobrazy, geologia, tektonika, rodzaj gleb, ukształtowanie powierzchni, podział polityczny, wody, przemysł, gospodarka, ludność, problemy społeczne, transport, zdrowie... i co tam jeszcze dusza zapragnie, by uzyskać szczegółowy obraz naszego globu. Informacji jest naprawdę sporo, ale obszerny skorowidz nazw i spis treści nie pozwolą się w tym gąszczu zgubić żadnemu uczniowi.

Atlas jest bardzo kolorowy, czytelnie posegregowany tematycznie i wykonany z dobrej jakości papieru. Bardzo fajnym ułatwieniem jest odchylana zakładka tuż przy okładce, a na niej objaśnienia wszystkich znaków zamieszczonych na mapach.

Moja ocena - oczywiście pięć gwiazdek :)

Czy recenzja była pomocna?