SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Neal Shusterman - biografia

Neal Shusterman urodził się 12 listopada 1962 roku w Nowym Jorku, jest amerykańskim pisarzem specjalizującym się w literaturze młodzieżowej i science fiction. Autor otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym National Book Award for Young People's Literature za książkę Challenger Deep w 2015 roku oraz nagrodę Michaela L. Printza za powieść Scynthe dwa lata później. Neal Shusterman jest ojcem czwórki dzieci i aktualnie mieszka na Florydzie.

Młodość i kariera


Neal Shusterman w wieku 16 lat przeprowadził się wraz z rodziną z Brooklynu do Meksyku, gdzie ukończył szkołę średnią w American School Foundation. Następnie rozpoczął naukę na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine, gdzie studiował psychologię i teatr, należał również do uniwersyteckiej drużyny pływackiej. Po studiach Neal Shusterman pracował jako asystent w agencji talentów w Los Angeles, gdzie poznał swojego przyszłego agenta – Lloyda Segana. Niedługo później autor miał swój pierwszy kontrakt na książkę i pracował jako scenarzysta. Publikacje pisarza zyskały sławę i uznanie krytyków na całym świecie, jego powieści Downsiders i Full Tilt zdobyły ponad 20 nagród, natomiast Unwind  doczekało się łącznie 30 nagród i serialu telewizyjnego, tworzonego przy współpracy z Universal TV. Ponadto powieść Neala Shustermana zatytułowana Scythe również doczeka się ekranizacji w formie filmu fabularnego, nad którego produkcją pracuje studio Universal.

Neal Shusterman – książki


Na swoim koncie Neal Shusterman ma łącznie 34 książki dla dorosłych i młodzieży. Autor zadebiutował na rynku czytelniczym w 1992 roku, kiedy premierę miała jego pierwsza książka science fiction zatytułowana The Scorpion Shards. Do najsłynniejszych pozycji autora należą: pierwszy tom serii Żniwa Śmierci pt. Kosiarze – opowiadający o dwójce nastolatków próbujących odnaleźć się w dystopijnej przyszłości, książka Glębia Challengera – opowieść o chłopcu, który powoli pogrąża się w chorobie psychicznej i powieść ROXY, która przedstawia mrożące krew w żyłach spojrzenie na epidemię opioidów, napisana we współpracy z Jarrodem Shustermanem. Twórczość Shustermana jest inteligentna i angażująca, zdecydowanie wyróżnia się w gatunku literatury młodzieżowej. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 11 książek, których autorem jest: Neal Shusterman. Dostępne formaty: miękka, pakiet, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, fantastyka, Dla młodzieży, pakiety, okazje do -60%, dla dzieci i młodzieży, Książki na prezent 🎁, Książka Roku 2023, nowości, W.A.B..

Na książki autora Neal Shusterman mamy rabaty sięgające do 56%.
... ...