Wiedźmin komiksy. Wszystkie tomy książek | księgarnia Gandalf
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wiedźmin komiksy

Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie – pisał Andrzej Sapkowski w Mieczu Przeznaczenia. Sprawdź, jakie wrażenie zrobią na Tobie komiksy o Wiedźminie Geralcie! Przemierzaj królestwa i księstwa, poznaj elfy, driady i krasnoludy. Zmierz się z potworami, które często bywają jednak mniej groźne niż ludzie… A może Jaskier zaśpiewa Ci jedną ze swoich słynnych ballad?

Wiedźmin komiks – serie

Dotychczas wydano trzy serie komiksów Wiedźmin, opartych na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Pierwsza z nich ukazywała się w Polsce w latach 1993-1995. Kolejną niewielką serię opublikowało wydawnictwo Egmont w roku 2011. Najnowsza seria komiksów Witcher wydawana jest przez Dark Horse Comics od 2014 roku. Licencji udziela CD Projekt Red, producent gry komputerowej Wiedźmin.

Pierwszy komiks Wiedźmin

W latach 1993-1995 ukazało się w Polsce 6 komiksów Wiedźmin, opartych na opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego. Wydane zostały przez Prószyński i S-ka w magazynie Komiks. Za scenariusz odpowiadał Maciej Parowski, a za ilustracje Bogusław Polch. Kolejność tych komiksów o Wiedźminie Geralcie była następująca:

- Droga bez powrotu,

- Geralt,

- Mniejsze zło,

- Ostatnie życzenie,

- Granica możliwości,

- Zdrada.

Jedynie komiks Zdrada był zupełnie autorskim projektem, nawiązującym tylko do twórczości Sapkowskiego. W 2001 roku wszystkie tytuły zebrano w 2 tomy i wydano w twardej oprawie. W 2015 roku ukazały się w jednym tomie, w którym ujednolicono litery i poprawiono kolorystykę.  

Wiedźmin Geralt – komiksy w oparciu o grę

Od 2011 roku nowe komiksy Wiedźmin są wydawane jako franczyza CD Projekt Red. Przedstawienia Geralta i innych postaci oparte są na grach wideo Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon i autoryzowane przez ich producenta. Nie nawiązują w żaden sposób do wcześniejszej serii. W 2011 roku Egmont wydał 2-częściowy komiks The Witcher: Reasons of State (Racja stanu), który nie jest oparty na żadnej powieści ani opowiadaniu. Opowiada o zupełnie nowej przygodzie Wiedźmina Geralta. Komiks napisał Michał Gałek, zilustrował Arkadiusz Klimek, a pokolorował Łukasz Poller. Akcja rozgrywa się w baronii Creigiau w Malleore w 1262 roku, po I Wojnie Północnej. Pod koniec 2015 r. CD Projekt Red wydał osobny komiks, który rozwinął fabułę drugiej części gry. The Witcher: Matters of Conscience (Rachunek sumienia) napisał znów Michał Gałek, ilustrował Arkadiusz Klimek, a kolorował Nikodem Cabała.

Witcher – komiks Dark Horse Comics

Kolejną serię komiksów Witcher publikuje marka Dark Horse Comics, od roku 2015. Składa się ona z 4 tomów. Pierwszy z nich – Dom ze szkła – to historia oryginalna, której autorem jest Paul Tobin. Za ilustracje odpowiadał Joe Querio. Tom drugi, Dzieci lisicy stanowi adaptację jednego z rozdziałów powieści Sezon burz. Kolejny komiks Wiedźmin z tej serii, Klątwa kruków, jest dziełem Paula Tobina i polskiego ilustratora Piotra Kowalskiego. Tom 4, zatytułowany Córka płomienia, przygotowały dwie Polki: Aleksandra Motyka (scenariusz) oraz Marianna Strychowska (ilustracje). Wszystkie tytuły w polskiej wersji językowej wydaje wydawnictwo Egmont. W 2015 roku Dark Horse Comics przygotował także specjalny komiks Wiedźmin: Jak zabijać potwory. W niektórych krajach świata towarzyszył on premierze gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jego autorami są wspomniani już Paul Tobin i Joe Querio. Fani komiksów Witcher nawiązujących do gry z pewnością mogą liczyć na pojawienie się wkrótce kolejnych tytułów.

Dlaczego warto sięgnąć po komiksy Wiedźmin?

Nie da się ukryć, że komiksy o Wiedźminie Geralcie mają więcej wspólnego z grami komputerowymi niż z książkami. Nie oznacza to jednak, że fani prozy powinni omijać je szerokim łukiem. Wszystkie postacie w formie rysunkowej przedstawiono z poszanowaniem ich pierwowzorów i uwypuklono znane z książek cechy. Poznawanie przygód Białego Wilka to czysta przyjemność – droga, z której się nie wraca i ciągle chce więcej. Dlatego warto sięgnąć także po komiks Wiedźmin. Przygotuj się na literacką podróż, która nie ma końca!


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - Wiedźmin. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 5 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 39%. W ofercie mamy między innymi Wiedźmin Dom ze szkła, Wiedźmin Klątwa kruków, Andrzej Sapkowski przedstawia. Wiedźmin. Szpony i kły.
z1