Książki - humor | Księgarnia Internetowa Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Popraw sobie nastrój książkami z humorem!

O teściowej, o mężu, o blondynkach, na wakacje, na wiosnę… Mowa oczywiście o dowcipach! Dla fanów humoru na Gandalf.com.pl znajdzie się coś na każdą okazję. Dla jednych wydają się stereotypowe, innych bawią do łez, bo przecież jakoś trzeba sobie umilić życie i dodać do niego trochę, nawet jeśli słabych, żartów. Gwarantujemy, że od dowcipów z książek z humorem na Gandalf.com.pl uniesie się kącik ust nawet tych najpoważniejszych i najzagorzalszych przeciwników żartów. Uśmiechnij się!

Uśmiechnij się! – książki z dowcipami

Najstarsza książka z dowcipami na świecie nosi tytuł Philogelos, co oznacza przyjaciel śmiechu. Została napisana przez dwóch greckich autorów między 250 a 270 rokiem n.e., co daje jej co najmniej 1660 lat. Dowcipy w niej zawarte są bardzo niepoprawne politycznie (jak na dzisiejsze standardy), ale są one również bardzo zabawne. Większość książek z dowcipami od XVII wieku była pełna sprośnych żartów. Popisywanie się swoim sprośnym poczuciem humoru było popularną formą chwalenia się wśród przyjaciół i rodziny, więc posiadanie książki z dowcipami stało się modne. Obecnie książki z humorem, zawierają dowcipy z różnych kategorii i w różnym stylu. Książki z dowcipami mogą zawierać żarty w różnych formatach i stylach, w tym: anegdoty, kalambury, zagadki, łamańce językowe czy dowcipy typu puk puk itp.

Złota myśl na dziś – książki z aforyzmami

Czym jest aforyzm? To tzw. złota myśl, która niesie ze sobą jakieś określone przesłanie, często filozoficzne lub moralizatorskie. Popularność aforyzmów w Polsce znacząco wzrosła w okresie baroku, kiedy to cytowanie złotych myśli było modne wśród społeczeństwa. Dzięki książkom z aforyzmami, tymi dawnymi oraz zupełnie nowymi, znajdziesz ciekawe i inspirujące myśli na każdą okazję i okoliczność. Równie inspirujące bywają cytaty znanych postaci, które możesz znaleźć w wersji książkowej w naszej kategorii książek z poezją, cytatami i aforyzmami. Może zainspirują Cię one do wymyślenia wyjątkowych i oryginalnych życzeń albo odnajdziesz w nich inspirację do działania. 

Książki z humorem rysunkowym

Dowcipy rysunkowe, w formie memów albo komiksów to ciekawa alternatywa dla zwykłych żartów. Przeważnie zawierają one niewiele tekstu, bo główny przekaz wynika z ilustracji. Zdarza się też, że dowcipy rysunkowe w ogóle nie zawierają tekstu, ani żadnego komentarza. Jeśli jesteś zwolennikiem takiego typu humoru, to książki z dowcipami rysunkowymi na Gandalf.com.pl  na pewno przypadną Ci do gustu. Mamy do wyboru szeroki zakres tematyczny, więc możesz być pewny, że tych dowcipów jeszcze nie widziałeś! 

Dowcipy, jak i wszystko inne, mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników – trudno się dziwić, ten rodzaj humoru jest dość specyficzny i często oparty na stereotypach. Warto traktować je jednak z przymrużeniem oka, bo zdarzają się sytuacje, w których książka z dowcipami może uratować atmosferę. Nudna impreza rodzinna albo nieudane wyjście ze znajomymi? Rozruszaj towarzystwo!  Książki z humorem są także ciekawą alternatywą na długą trasę albo na rozładowanie stresu.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - humor. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 164 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 93%.
z32
Zobacz więcej produktów