SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Sztuka świadomego życia mobi,epub

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

ebook

Data wydania 2022
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

`Nie zawsze jest łatwo żyć świadomie. Ale - patrząc z perspektywy całego życia - rozwiązanie alternatywne jest o wiele bardziej koszmarne`.


Nathaniel Branden, autor bestsellera `6 filarów poczucia własnej wartości`, wybitny autorytet w zakresie psychologii poczucia własnej wartości, ukazuje nam świat, w którym umysł człowieka funkcjonuje w taki sposób, jakiego wymaga od nas prowadzenie wartościowego, celowego życia. Niewiele książek wyjaśnia równie klarownie, w czym przejawia się wysoki stopień świadomości w takich sferach życia jak:
- praca - co to znaczy pracować świadomie?
- romantyczna miłość - co to oznacza kochać świadomie?
- wychowanie dzieci - jak postępują świadomi rodzice?
- dążenie do osobistego rozwoju - w jaki sposób możemy świadomie uczestniczyć w procesie własnej ewolucji?

Im bardziej świadomi jesteśmy w dowolnej sytuacji, tym więcej zauważamy w niej możliwości, tym więcej otwiera się przed nami opcji, a tym samym stajemy się silniejsi i czerpiemy więcej satysfakcji z życia. Życie świadome oznacza staranie, by dostrzegać jak najwięcej czynników i okoliczności, które wpływają na nasze działania, cele, wartości i zamierzenia - a następnie by postępować w zgodzie z tym, co sobie uświadomimy
`Świadome życie nie jest obowiązkiem, jaki mamy w stosunku do innych ludzi, mimo że faktycznie będą oni często korzystać z tego, iż działamy na wyższym poziomie świadomości i wrażliwości. Świadome życie jest odpowiedzialnością, jaką mamy w stosunku do siebie samych. Jest aktem miłości do własnego pozytywnego potencjału. Jest aktem zaangażowania się w przekonanie o wartości człowieka, którego nosimy w sobie, i o wartości własnego życia`.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: nauki humanistyczne,  psychologia
Rok publikacji: 2022
Liczba stron: 328
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

Nathaniel Branden - przeczytaj też

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Sztuka świadomego życia - mobi, epub

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Jagoda z autorzy365

ilość recenzji:1

22-07-2022 22:00

Wiele jest tematów poruszanych przez Brandena w tej książce ? znaczenie rozumu, zaangażowanie w świadomość, problemy z unikaniem. Poprzez historie, sugerowane ćwiczenia i dyskusje autor zachęca nas nie tylko do zrozumienia jego stanowiska, ale do wejścia w stan umysłu, w którym jego zasady mają wpływ na nasze życie. Nie tylko opisuje wartościowe życie, zaprasza nas, abyśmy sami je odkryli.W tej książce Branden klarownie wyjaśnia, co oznacza uważność:? w miejscu pracy (co to znaczy pracować świadomie?)

? w obszarze relacji romantycznej (co to znaczy kochać świadomie?)

? w wychowaniu dzieci (co to znaczy być świadomym rodzicem?)

? w pogoni rozwoju osobistego (co to znaczy świadomie uczestniczyć w procesie własnej ewolucji?)

Jedną z najbardziej ekscytujących idei tej książki jest duchowość rozumu, która zachęca nas do ponownego przemyślenia naszych założeń dotyczących zarówno racjonalności, jak i duchowości. Praktyka świadomego życia zachęca nas do powtórnego rozważenia wielu naszych przekonań na temat naszych codziennych czynności, moralności, życia w epoce informacyjnej, również tej dotyczącej Boga. Wszyscy ludzie potrzebują poczucia podążania ważną duchową ścieżką, nieustannego dążenia do własnego rozwoju. Oczywiście ta koncepcja duchowości nie wymaga wiary w Boga, jak zakładałoby wielu ludzi. Nie pociąga też za sobą żadnej wiary w mistycyzm, chociaż, jak zauważa Branden, może równie dobrze obejmować pewne praktyki tradycyjnie kojarzone z mistykami, takie jak medytacja ? którą, jak zauważa, wielu ludzi podąża jako droga do ?zrozumienia siebie, zwiększona kreatywność, głębsze docenienie tego, co jest ważne w życiu, lepsze zrozumienie własnych procesów psychicznych, głębsze postrzeganie rzeczywistości i doświadczenie większego spokoju.

Przyznając silny, tradycyjny związek między duchowością a mistycyzmem, Branden silnie odróżnia swój pogląd na duchowość od poglądu na mistycyzm ? który definiuje jako twierdzenie, że istnieją aspekty egzystencji, które można poznać za pomocą unikalnej zdolności poznawczej, której osądy są ponad autorytetem zmysłowej obserwacji lub rozumu.

Dziś jesteśmy narażeni na bezprecedensową ilość informacji i niesłychaną liczbę opinii na temat każdego możliwego aspektu życia. Nie mamy nic, co nas przed tym chroni, poza jasnością naszego myślenia. Sztuka Świadomego Życia to instrukcja obsługi naszego podstawowego narzędzia przetrwania. To także wezwanie do tego, co w nas drzemie najlepszego.

W tej nowej książce Nathaniel Branden analizuje dogłębnie, co to znaczy żyć świadomie ? od najbardziej intymnych dziedzin życia, przez miejsce pracy, po sferę społeczną/polityczną. Jednym z najbardziej ekscytujących pomysłów, jakie wprowadza, jest duchowość rozumu. Jest w tej książce bardzo konkretna lekcja, o której wielu z nas słyszało ? to jest ? bądź miły dla siebie. Kiedy we wszystkim, co robisz, gonisz za perfekcjonizmem, masz skłonność do bycia wobec siebie bezwzględnym, karania siebie lub odkładania pewnej życzliwości, którą chciałeś sobie zafundować. Dlatego ważne jest, aby zrezygnować z perfekcjonizmu i skupić się na kochaniu tego, kim jesteś teraz (bo wszystko, co Ci się do tej pory przydarzyło, definiuje Cię) i być dla siebie miłym. Szczęście to doświadczenie wspinania się na szczyt.
...

Czy recenzja była pomocna?