SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Przeżyłam. Lwów - Warszawa 1939-1946 - Audiobook mp3

  • mp3

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

audiobook mp3 do pobrania

Czas trwania 827:04:00
Wydawnictwo Fundacja Wolne Dźwięki
Data wydania 2023
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

Wspomnienia kobiety, która doświadczyła okrucieństwa obu totalitaryzmów targających Polską podczas i po II wojnie światowej.
Urodziłam się 28 IV 1912 roku w rodzinie ziemiańskiej, religijnej i patriotycznej. Nasze spokojne, dostatnie życie zmieniło się z dniem śmierci Ojca w 1925 r. Gdy zdałam maturę, postanowiłam skończyć szkołę pielęgniarstwa, aby móc pracować i zarabiać.
W 1939 roku we wrześniu zostałam powołana do czołówki chirurgicznej i następnie do 604 Szpitala Wojskowego we Lwowie. Przysięgę w Służbie Zwycięstwu Polski składałam w październiku 1939 r. W 1940 zostałam wysłana przez władze organizacji do Warszawy celem nawiązania łączności. W drodze powrotnej aresztowano mnie (NKWD - przypis redakcji) i osadzono w więzieniu. W 1941 podczas wojny niemiecko-rosyjskiej zostałam uwolniona przez ludność cywilną. W lipcu wysłano mnie z powrotem do Warszawy. Tam po wykonaniu rozkazów zostałam przydzielona do komórki `Stragan wywiadu ofensywnego ZWZ.
Aresztowana w sierpniu 1942 r. przez Gestapo z obciążającymi mnie dokumentami po bardzo trudnym śledztwie 17 I 1943 r. zostałam wysłana do obozu koncentracyjnego Majdanek z wyrokiem: dwa lata obozu i kara śmierci. Następny obóz to Oświęcim, który ewakuowano dzień przed wykonaniem wyroku. Potem Ravensbruck i Neustadt-Glewe. 2 IV 1945 r. oswobodzono obóz, zaś 23 maja byłam już w Warszawie. W październiku tego roku aresztowało mnie UB.
1 II 1946 podjęłam pracę w Klinice Ortopedycznej prof. Adama Grucy. W 1986 roku przeszłam na emeryturę po pięćdziesięciu latach pracy zawodowej.
W książce tej, tak niedoskonałej, przedstawiłam całą siebie, zarówno z ludzkimi słabościami jak i z wolą walki. Opiekę Pana, Jego obecność czułam stale, a wiara w Miłosierdzie i całkowite zaufanie Bogu pozwoliły wytrwać i wyjść z tych trudnych doświadczeń z poczuciem zwycięstwa. Długo czekałam i trudno było mi powziąć decyzję, aby zacząć opisywać wspomnienia ciężkie i czasem aż przerażające. Dzieje pięciu lat, które można uważać zarówno za wyrwane z życia, jak i lata wielkich zwycięstw nad sobą, szybkiego, a może nawet nigdy w normalnych warunkach nieosiągalnego, rozwoju ducha i myśli.
Audiobook powstał na podstawie wydania wydawnictwa WAM, Kraków 2009
 
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: biografie, wspomnienia,  wspomnienia,  historia,  II wojna światowa
Wydawnictwo: Fundacja Wolne Dźwięki
Rok publikacji: 2023
Czas trwania: 827:04:00
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

RECENZJE - eBook mp3 - Przeżyłam. Lwów - Warszawa 1939-1946 - Audiobook mp3

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: