SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Ostatnia arystokratka mobi,epub

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment odsłuchaj fragment

Opis produktu:

Chcesz podejrzeć osobliwy świat arystokracji, w którym bohaterowie są jak kukiełki zmagające się z rolami przypisanymi im przez złośliwą historię? Chcesz spędzić miło czas, śmiejąc się i śmiejąc?

Doskonale, czekamy właśnie na Ciebie, by zacząć przedstawienie. Witamy w Czechach i u Czechów, którym niezmiennie dopisuje dobry humor. Dowód? Ostatnia arystokratka Evzena Bocka.

Rodzina Kostków powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu - zamek Kostka. W zamku zastają dotychczasowych pracowników: kasztelana, ogrodnika oraz kucharkę. Jak nowi właściciele poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Jak odnajdą się w rolach dotychczas nieodgrywanych?

Przewrotny humor i galeria nietuzinkowych osobowości gwarantują dobrą zabawę. Obok historii opowiedzianej w taki sposób nie można przejść obojętnie. Mamy do czynienia z jedną z najzabawniejszych książek XXI wieku!

Czesi nie lubią szlachty. Niełatwo więc potomkom arystokratycznego rodu poczuć się w ojczystym kraju jak w domu. Bohaterowie zabawnej książki Evzena Bocka wracają do Czech z USA i odzyskują zamek. Teraz jeszcze muszą wymyślić, jak na nim zarobić...

Aleksander Kaczorowski

Ostatnią arystokratkę wydał mój kolega Martin Reiner, więc w przypadku przesadnych pochwał mógłbym zostać podejrzany o tendencyjność - lecz nie można chyba oskarżyć o tendencyjność niepodważalnej informacji, że ta książka odniosła w Czechach wielki sukces czytelniczy.

Michal Viewegh

Ostatnia arystokratka Evzena Bocka to pełna perypetii powieść w najlepszym czeskim stylu. Obiecuje kalejdoskop komicznych i często surrealistycznych sytuacji oraz galerię niezapomnianych postaci, a wszystko to widziane oczami ostatniej prawdziwej arytokratki, ostatniej pani na Kostce - młodziutkiej Marii.

Olga Kowalska z bloga WielkiBuk.com
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: literatura piękna,  powieść komediowa
Wydawnictwo: Stara Szkoła
Rok publikacji: 2016
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

Evzen Bocek - przeczytaj też

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Ostatnia arystokratka - mobi, epub

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 14 ocen )
 • 5
  10
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

CZECHYPOPOLSKU

ilość recenzji:6

brak oceny 16-05-2018 20:45

tychmiastowej hospitalizacji. Tu nic nie jest tak jak byście sobie myśleli, bo to nie jest normalna książka, normalny autor i normalna historia. Nie możecie tego przewidzieć, wyobrazić, poczynić jakichś założeń. Ta książka jest jak surrealistyczny arsenał atomowy, jak wojny których nie było, jak Ajatollah Chomeini grający przy wódce w rozbieranego pokera z prezydentem Zemanem, jak Ivan Trojan w polskiej telenoweli w roli braci Mroczków, jak Boguś Linda w Dirty Dancing w roli tej stetryczałej pary złodziei, jego, jej, nieważne, czy może nawet jak Burdż al-arab w Kazimierzu nad Wisłą. Tego po prostu nie było, bo dopiero teraz zgrały nam się w czasie, wyjątkowo zdebilała i dekadencka doba i autor, a zarazem Kasztelan jednego z czeskich zamków w jednej osobie, którego z racji nieprzewidywalności należałoby nazwać wielkim zderzaczem hadronów. Pił, ćpał, onanizował się na okrągło, świntuszył z połową personelu, niewykluczone że i wszystko naraz, powody będą dla mnie niejasne aż po grób. Ostatnia Arystokratka ostatecznie nie narodziła się w głowie człowieka stabilnego emocjonalnie.

Kot pod wpływem barbituranów zasypiający w trakcie?..no tak, Deniska, córka wierzyciela zamku i jednocześnie była ćpunka i aktualna anorektyczka, z gównem na twarzy(Pulp Fiction).

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Cherry

ilość recenzji:2

brak oceny 5-01-2017 16:44

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Drogi Potencjalny Czytelniku Ostatniej Arystokratki Evzen Bocek, jeśli masz tak ja, czyli czytasz w każdym miejscu i kiedy tylko możesz na przykład w środkach komunikacji miejskiej i nie przeszkadzają Ci nieco zdziwione spojrzenia współpasażerów, gdy czytając śmiejesz się w głos, to jest to książka dla Ciebie! Powieść oryginalna, zwariowana, rozgrzewająca swym humorem jak kubek gorącej czekolady w zimowy dzień.

Rodzina Kostków z Kostki wiodąca dotąd swoje zwykłe, a może nawet nieco nudne życie w Nowym Jorku, pewnego dnia odzyskuje, znajdujący się w Czechach, rodowy zamek Kostka, do którego postanawia się przeprowadzić, bo któż nie marzy, aby wieść bezproblemowe życie arystokraty i mieszkać we własnym zamku...Jednakże jak się okazuje życie to nie bajka, a rzeczywistość potrafi znacząco odbiegać od scenariusza pt. ?I Wszyscy żyli długo i szczęśliwie??. Trzeba, więc Państwu Kostkom przysłowiowo zakasać rękawy i wziąć się do pracy, aby zdobyć niezbędne środki do utrzymania zamku czy opłacenia pracowników, których ?odziedziczyli? wraz z rodową siedzibą. Pod skrzydła hrabiów Kostków trafia, bowiem wierna ?służba?, czyli stroniący od ludzi kasztelan Józef, ogrodnik Piękno - pasjonat gry na fortepianie oraz Pani Cicha niepodzielnie królująca w zamkowej kuchni, tudzież z zaangażowaniem oddająca się przyrządzaniu a zwłaszcza degustacji wyśmienitej, a na pewno mocnej, orzechówki.

Ja już na tym zamku byłam i świetnie się bawiłam, a jeśli i Ty chcesz dowiedzieć się jak poradzili sobie Państwo Kostkowie sięgnij po ?Ostatnią Arystokratkę? Evzen Bocek, nie zwlekaj!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

ilo99

ilość recenzji:2379

brak oceny 28-09-2016 11:23

?Ludzie zwiedzają zabytki, tylko dla zabicia czasu, bo telewizji nie da się oglądać przez cały dzień, a wytrzymanie z małymi dziećmi w trzypokojowym mieszkaniu przez cały weekend jest niewykonalne?. To zdanie kasztelana pałacu w Kostce, który odziedziczyła rodzina amerykańskich Kostków. I postanowiła się przeprowadzić do Czech. I zarobić na tym, że należą do arystokracji. Czy im się te zamysły powiodą? Jak będzie wyglądało zderzenie marzeń z rzeczywistością? Podpowiem używając tylko jednego słowa ? zabawnie. Dobrze określa ono zarówno treść, jak i formę książki. Nie jest to może powieść, która sprowadza na czytelnika paroksyzmy śmiechu, lecz zapewnia mu godziwą rozrywkę. Uśmiech wywołają sceny opisywane przez Marię, hrabiankę z rodu Kostków, fragmenty pamiętników poprzednich dziedziców, twórczość poetycka ogrodnika, a przede wszystkim z pozoru niewinne, lekką ręką rzucane przez autora tu i ówdzie komentarze. Ot, choćby taki: ?Po trzech miesiącach wciąż nie udało mi się rozszyfrować, czym właściwie oprócz czytania gazet i narzekania na turystów zajmuje się taki kasztelan (zamku)?. ?Godny uwagi jest też jego pogląd, że nie warto niczego naprawiać, bo i tak znów to się zepsuje?. Książkę zdecydowanie polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Ania

ilość recenzji:1

brak oceny 21-08-2016 20:02

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Najśmieszniejsza książka jaką kiedykolwiek czytałam. Będziecie płakać ze śmiechu.

Czy recenzja była pomocna?