SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Meritum. Gospodarka finansowa jednostek samorządu terytorialnego pdf

  • pdf

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

ebook

Data wydania 2023
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

Publikacja zawiera niezbędną i praktyczną wiedzę z zakresu gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego (JST). Stanowi unikatowe połączenie komentarza do poszczególnych grup przepisów oraz przewodnika, który wskazuje na ich praktyczne zastosowanie w określonych sytuacjach.

Liczne przykłady, zestawienia i powołane orzecznictwo - w tym regionalnych izb obrachunkowych - ułatwiają zrozumienie omawianej problematyki. W newralgicznych dla JST zakresach gospodarowania finansami przedstawiono najczęściej pojawiające się w praktyce problemy oraz możliwe ich rozwiązania.

Czytelnicy odnajdą w tekście m.in.:- uporządkowaną prezentację zasad nadrzędnych i zasad szczególnych rachunkowości,- podstawowe informacje w zakresie ponoszenia odpowiedzialności z podaniem podstaw prawnych,- przykłady regulacji wewnętrznych,- usystematyzowanie zasad zaciągania zobowiązań (oceniane także przez RIO),- zasady prawidłowej konstrukcji budżetu i wieloletniej prognozy finansowej (WPF) oraz objaśnienie relacji pomiędzy tymi aktami,- omówienie możliwych do wykorzystania form realizacji zadań samorządowych, ułatwiające porównanie ich adekwatności do danego rodzaju zadań i uwarunkowań organizacyjnych.Książka jest przeznaczona dla pracowników działów finansowych i księgowych JST oraz ich jednostek organizacyjnych, pracowników JST zajmujących się kontrolą zarządczą i audytem, pracowników regionalnych izb obrachunkowych oraz członków regionalnych komisji orzekających w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: prawo,  finansowe,  handlowe i gospodarcze
Rok publikacji: 2023
Ilość stron: 420
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

RECENZJE - eBook pdf - Meritum. Gospodarka finansowa jednostek samorządu terytorialnego - pdf

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: