SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Opodatkowanie pochodnych instrumentów finansowych pdf

  • pdf

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

ebook

Wydawnictwo Wolters Kluwer
Data wydania 2023
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

Monografia przedstawia zasady opodatkowania pochodnych instrumentów finansowych na gruncie pięciu rodzajów podatków: PIT, CIT, VAT, a także PCC oraz podatku od spadków i darowizn.

W książce czytelnik znajdzie odpowiedź na następujące pytania:
- jak na gruncie prawa podatkowego definiować poszczególne rodzaje pochodnych instrumentów finansowych?
- jakie cechy pochodnego instrumentu finansowego determinują zasady jego opodatkowania?
- jakie wydatki można uznać za związane z nabyciem pochodnych instrumentów finansowych i które z nich można zakwalifikować jako koszty uzyskania przychodu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,
- jaki wpływ na ustalenie zasad opodatkowania ma sposób wykonania pochodnego instrumentu finansowego,
- w jaki sposób ustalić miejsce wykonywania prawa majątkowego wynikającego z umowy pochodnego instrumentu finansowego na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i ustawy o podatku od spadków i darowizn,
- w jaki sposób ustalić podstawę opodatkowania w przypadku cesji wierzytelności wynikających z umowy pochodnego instrumentu finansowego na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilno-prawnych i ustawy o podatku od spadków i darowizn?
- w jaki sposób prowadzenie działalności gospodarczej wpływa na ustalenie zasad opodatkowania pochodnych instrumentów finansowych.

Publikacja jest przeznaczona dla doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych i sędziów. Zainteresuje również przedstawicieli administracji skarbowej, ekonomistów, księgowych oraz przedsiębiorców.

Poza walorami naukowymi (w szczególności usystematyzowanie terminologii i zasad opodatkowania instrumentów finansowych) Autor podjął próbę odpowiedzi na szereg wątpliwości praktycznych związanych z opodatkowaniem pochodnych instrumentów finansowych. Na uznanie zasługuje odniesienie się przez Autora do zagadnień problematycznych oraz nieunikanie kontrowersyjnych i trudnych przypadków i polemiki, np. w zakresie przeciwdziałania praktykom unikania opodatkowania, kosztów finansowania dłużnego czy transgranicznych struktur hybrydowych. Dr hab. Marcin Jamroży
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: prawo,  finansowe,  podatkowe
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Rok publikacji: 2023
Ilość stron: 400
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

Mateusz Lewandowski - przeczytaj też

RECENZJE - eBook pdf - Opodatkowanie pochodnych instrumentów finansowych - pdf

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: