SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Listy Świętego Mikołaja

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

ebook

Wydawnictwo Zysk I S-Ka
Data wydania 2023
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy
 • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Idealny prezent świąteczny dla miłośników Tolkiena w każdym wieku! Co roku w grudniu do dzieci autora Władcy Pierścieni przychodziła koperta ze znaczkiem z Bieguna Północnego. Wewnątrz znajdował się list napisany dziwnym trzęsącym się charakterem pisma i piękny kolorowy rysunek lub kilka szkiców. Listy pochodziły od Świętego Mikołaja i opowiadały wspaniałe historie: o tym jak Niedźwiedź Polarny wspiął się na sam szczyt Bieguna i spadł przez dach domu do jadalni, jak Człowiek z Księżyca zjadł prawie wszystkie świąteczne czekoladki, zanim zaczął naprawiać gwiazdy, no i o wojnach z kłopotliwą hordą goblinów. Czasami Niedźwiedź Polarny gryzmolił notatkę, a innym razem elf Ilbereth dopisywał coś swoim eleganckim pismem, dodając opowieściom jeszcze więcej życia i humoru. Od pierwszej wiadomości do najstarszego syna z 1920 roku aż po ostatni wzruszający list do córki z 1943 roku książka ta gromadzi wszystkie niezwykłe listy i rysunki w jednym fantastycznym wydaniu. Żaden czytelnik, ani młody, ani stary, nie oprze się pomysłowości Tolkiena, który przez ponad 20 lat wcielał się w rolę Świętego Mikołaja. `Przypadnie do gustu każdemu dziecku, którego ciekawość poznania nowych magicznych światów nie została jeszcze osłabiona przez współczesną oświeconą edukację`.
Terry Pratchett, autor Świata dysku
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Rok publikacji: 2023
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

RECENZJE - eBook - Listy Świętego Mikołaja

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Czar książek

ilość recenzji:208

15-01-2024 12:16

"Miło mi donieść, że znów mamy jasne święta - w tym roku zorza polarna świeci wyjątkowo ładnie. Mam Wam wiele do opowiedzenia. Słyszeliście już, że wielki Niedźwiedź Polarny przy wycinaniu choinek skaleczył się w łapę, i to w prawą, nie w lewą. Nie powinien był tego robić. Wielka szkoda. Przez całe lato uczył się ładnie pisać, by pomóc mi przy zimowej korespondencji."

Dzieci J.R.R Tolkiena, każdego roku nie tylko pisały listy do św. Mikołaja, ale i same dostawały od niego korespondencję. Czasem zdarzało się, że w jego imieniu musiał odpisać elf Ilbereth, a nierzadko kilka słów wtrącił Niedźwiedź Polarny, niezawodny pomocnik Mikołaja. Z listów pisanych drżącą ręką, dzieci poznawały życie na Biegunie, przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, nieustanne, zabawne przygody Niedźwiedzia, choć czasami wręcz katastrofalne w skutkach. Opis wielkiej bitwy z goblinami, z pewnością przyprawił małych adresatów o drżenie serca, a psoty niedźwiadków przywołały ciepły uśmiech na twarzy.

"Listy Świętego Mikołaja" to książka, która zauroczyła mnie przede wszystkim okładką i przecudownymi, unikatowymi ilustracjami. Są one wykonane przez autora i ozdabiają każdy list. Już sam pomysł Tolkiena, by stworzyć dla swych pociech ten niezwykły świat Mikołaja i jego towarzyszy skradł moje serce. Cóż za radość musiała towarzyszyć jego synom i córce, za każdym razem, gdy znajdowały list ze znaczkiem z Bieguna Północnego, napisany trzęsącą się dłonią, charakterystycznym pismem i jeszcze dodatkowo ubogacony takimi obrazkami!! Jestem pod wrażeniem pomysłowości autora, tych historii, które stworzył w każdym kolejnym liście, a które czytałam z zapartym tchem, wracając do marzeń lat dziecięcych.

Już wiem, że ta książka będzie mi towarzyszyć każdego roku w okresie przedświątecznym. Czytanie każdego dnia jednego listu, będzie piękną przygodą w zimowe wieczory.

Polecam wam "Listy Świętego Mikołaja", bo to książka obok której nie można przejść obojętnie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?