Zaginiona córka / Gill Paul | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Zaginiona córka (miękka)

książka

 • Wydawnictwo WAM
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 456
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Zaginiona córka - opis produktu:

Rodzinna tragedia. Różne oblicza miłości. I długo skrywany sekret.

Lato 1918. Życiu Romanowów zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo.
Osiemnastoletnia księżna Maria jest więziona wraz z resztą rodziny w ponurym domu w Jekaterynburgu. Jej jedyną rozrywką są tajemne spotkania ze strażnikami, które stają się czymś więcej niż tylko niewinnym flirtem. Maria nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie ważą się jej losy...

55 lat później. Kiedy Val słyszy ostatnie słowa swojego ojca: "Nie chciałem jej zabić", jest oszołomiona. Zaczyna poszukiwać prawdy o przeszłości. To, co odkrywa, stawia ją przed jedną z wielkich tajemnic historii... Czy znajdzie odwagę, by dowiedzieć się, co zdarzyło się naprawdę?

Zaginiona córka to niezwykle wzruszająca historia o prawdziwej miłości i ogromnej tragedii.

Czy uda się rozwikłać tajemnicę, która łączy dwie rodziny?

Gill Paul mieszka w Londynie. Jest autorką bestsellerowych powieści historyczno-obyczajowych i literatury faktu. Pisząc swoje książki, zawsze sięga do źródeł historycznych.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
Uśmiech losu

Katarzyna Michalak

miękka
25,20 zł 39.99
 • -44%
Tylko raz w roku

Agnieszka Lingas-Łoniewska

miękka
22,34 zł 39.90
 • -41%
Szczęście przy kominku

Gabriela Gargaś

miękka
21,77 zł 36.90
 • -41%
Słuchaj głosu serca

Natalia Sońska

miękka
21,77 zł 36.90
 • -41%
To będą piękne święta

Karolina Wilczyńska

miękka
21,72 zł 36.81
 • -44%
Świąteczny sekret

Krystyna Mirek

miękka
22,34 zł 39.90

Gill Paul - przeczytaj też

 • -6%
Sekret Tatiany

Gill Paul

miękka
37,42 zł 39.81
 • -6%
Sekret Tatiany

Gill Paul

miękka
37,42 zł 39.81

Zobacz również

 • -39%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
42,54 zł 69.73
 • -39%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
30,36 zł 49.77
 • -39%
Opowiadania bizarne, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
23,12 zł 37.91
 • -37%
Nieświęty Mikołaj

Magdalena Kordel

miękka
25,20 zł 39.99
 • -44%
Znajdź mnie

André Aciman

miękka
19,59 zł 34.99
 • RRecenzje
 • Książka
 • Zaginiona córka
4.8/5 ( 8 ocen )
  5
  6
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Z herbatą wśród książek

 • 15-05-2019
 • 16:23

Gill Paul w ubiegłym roku zasłynęła w Polsce za sprawą swojej powieści ?Sekret Tatiany?, inspirowanej historią carskiej rodziny Romanowów, zamordowanej w 1918. Przez długie lata po tym wydarzeniu spekulowano, że któraś z czterech córek cara Mikołaja mogła przeżyć rzeź, co skłoniło autorkę do próby odpowiedzenia na pytanie: co by było gdyby? Pierwszą powieść poświęciła Tatianie, natomiast w drugiej skupiła się na Marii, łącząc fikcję z rzeczywistością i pokazując, jak mogłoby wyglądać życie młodej księżnej, gdyby nie zginęła razem z resztą rodziny.

Akcja powieści rozpoczyna się w 1918 roku, kiedy car Mikołaj z rodziną więziony był w domu Ipatiewa w Jekaterynburgu. Niespełna 19-letnia Maria - ładna, otwarta, życzliwa dziewczyna, zabija czas zaprzyjaźniając się ze strażnikami. Jej dobre serce i skłonność do niewinnego flirtu przysparzają jej popularności wśród pilnujących jej rodziny mężczyzn, a w konsekwencji ratują jej życie, kiedy jeden z życzliwych strażników wykrada ciężko ranną Marię z wozu pełnego zwłok i porzuca całe swoje dotychczasowe życie, aby ją ochronić. Od tej pory Maria musi zapomnieć o wygodzie i przepychu, w jakich dorastała - jeśli chce przeżyć, nikt nie może dowiedzieć się, kim naprawdę jest, musi więc przyjąć nową tożsamość i odnaleźć dla siebie miejsce w nowej, komunistycznej rzeczywistości.

Gill Paul specjalizuje się w książkach historycznych, zarówno fikcji jak i literaturze faktu, więc tworząc swoje powieści opiera się na faktach, uzupełniając je owocami swojej wyobraźni. Całość jest jednak bardzo mocno osadzona w realiach epoki, którą opisuje, a inwencja twórcza autorki nigdy nie stoi w sprzeczności z rzeczywistymi wydarzeniami historycznymi - pomijając oczywiście tragiczny fakt śmierci Tatiany i Marii, którym dała szansę na drugie życie na kartach swoich powieści. Postać Marii oparta jest o to, czego można dowiedzieć się o jej charakterze ze źródeł historycznych, takich jak listy, pamiętniki czy wspomnienia osób, które ją znały. Paul spróbowała odpowiedzieć na pytanie, jak ta silna, pełna życia dziewczyna mogłaby poradzić sobie w trudnych czasach bolszewickich rządów terroru i drugiej wojny światowej, kiedy do oblężonego Leningradu nie docierało zaopatrzenie, przez co głód i mróz spowodowały śmierć setek tysięcy ludzi. Czy Wielka Księżna, dorastająca wśród wielkich bogactw, potrafiłaby odnaleźć się wśród ciężko pracującej klasy robotniczej? Czy zachowałaby życzliwość i pogodę ducha w czasach, kiedy nie można było nikomu ufać, bo jedno niewłaściwe słowo mogło skutkować zesłaniem do łagru? Jaką byłaby żoną i matką? Choć tak naprawdę nigdy nie poznamy odpowiedzi na te pytania, wersja Gill Paul brzmi bardzo prawdopodobnie, a do tego przybliża czytelnikom prawdę o tym czarnym (choć bardziej pasowałoby: czerwonym) okresie w historii Rosji, o tragediach zamiatanych pod dywan, o okrutnych rządach Stalina, czystkach, aresztowaniach i zesłaniach, o codziennych dramatach milionów ludzi, pozbawionych poczucia bezpieczeństwa we własnej ojczyźnie.

?Zaginiona córka? to jednak nie tylko historia Marii - podobnie jak w ?Sekrecie Tatiany? autorka lawiruje pomiędzy epokami, przedstawiając losy dwóch pozornie niezwiązanych ze sobą kobiet, powoli odkrywając tajemnice, które je łączą. Tym razem Paul powołała do życia postać Valerie - urodzonej w Australii córki rosyjskiego emigranta, od siedemnastu lat nieutrzymującej kontaktów ze swoim surowym ojcem i tkwiącej w toksycznym małżeństwie z brutalnym i kontrolującym mężczyzną. Jej historia rozpoczyna się w 1973, kiedy poproszona przez dom opieki przyjeżdża odwiedzić ojca i słyszy z jego ust niepokojące słowa: ?Nie chciałem jej zabić?. Wkrótce mężczyzna umiera, zabierając do grobu prawdę o swojej przeszłości, jednak Val chce dowiedzieć się, kim tak naprawdę był jej ojciec, co uczyniło go tak zimnym i surowym człowiekiem i co właściwie stało się z jej matką, która zniknęła ponad dwadzieścia lat wcześniej. Zagłębiając się w przeszłość, Val odkrywa w sobie siłę, aby zawalczyć o lepszą przyszłość dla siebie i swojej córki. Gill Paul ma niezaprzeczalny talent do tworzenia pełnowymiarowych postaci kobiecych, doskonale zarysowanych pod względem psychologicznym i przechodzących wiarygodne przemiany.

Powieści nie można nic zarzucić zarówno pod względem historycznym, jak i literackim. Jest pięknie napisana i doskonale skonstruowana - trzyma czytelnika w napięciu, stopniowo ujawniając nowe informacje, prowadzące do rozwiązania tajemnicy, ale też porusza do głębi ogromem ludzkich tragedii, które opisuje. Jest to także piękna - choć trudna - opowieść o drugich szansach i nowych początkach, oraz o różnych obliczach miłości: tej romantycznej, nadającej życiu sens, matczynej, gotowej na wszelkie poświęcenia, ale też obsesyjnej, zaślepiającej, nieodróżniającej pragnień od rzeczywistości.

Uważam, że Gill Paul ma duże szanse trafić do grona najpoczytniejszych autorów powieści historycznych na świecie. Z pewnością jest to nazwisko, które miłośnicy tego typu literatury i po prostu dobrych książek powinni mieć na uwadze, wybierając kolejną lekturę.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Barbara

 • 14-04-2019
 • 13:07

Kiedy zagłada postępuje ratujesz co tylko się da, przede wszystkim życie, bo dawne się kończy bezpowrotnie, ale ciągle próbujesz przetrwać. Kiedy czytałam świat nie tyle zwolnił, co stanął w miejscu, bo byłam tylko ja i moja książka.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Atena

 • 11-04-2019
 • 10:17

Po takiej powieści nie obawiam się górnolotności słów, typu wybitna! Książce należą się takie pochwały! Dla mnie prywatnie to arcydzieło i ponadczasowa opowieść, którą powinna poznać każda osoba kochająca książki.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Patrycja

 • 9-04-2019
 • 14:22

Znakomita! Wzrusza do łez!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Magda

 • 8-04-2019
 • 10:34

Polecam z całego serca, jedna z ciekawszych pozycji, którą ostatnio dane mi było przeczytać.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Anna

 • 7-04-2019
 • 18:07

Dynastia Romanowów fascynuje historyków, ale i zwykłych czytelników. Los rodziny cara Mikołaja nie do koca został wyjaśniony, a przez szereg lat mnóstwo ludzi wskazywało na siebie jako na zaginione dzieci Romanowów. Powszechnie wiadomo, że rodzina cara została rozstrzelana w domu Ipatiewa w Jekatierynburgu, gdzie zostali przewiezieni, jednak krążą informacje, że nie wszyscy członkowie rodziny carskiej zostali zamordowani...
Temat tej rodziny jest niezwykle intrygujący i często pojawia się w literaturze. Sięgam po takie pozycje z zaintrygowaniem, czego dowiem się tm razem. Książką, która obudziła moją fascynację Romanowami były Cztery siostry autorstwa Helen Rappaport, która stanowiła również dla Gill Paul inspirację.

Zaginiona córka to powieść, która opisuje losy Marii, córki cara Mikołaja Romanowa w czasie wojny domowej w Rosji oraz dalszych represji bolszewickich po czasy wyzwolenia po wojnie. Jej losy splatają się z losami Australijki, Valerie Scott, która poszukuje swoich korzeni po śmierci ojca.

Latem 1918 roku rodzinie Romanowów groziło niebezpieczeństwo związane z rozruchami w kraju i wojną domową w Rosji. Zostali oni przewiezieni do Jekaterynburga i umieszczeni pod strażą w domu Ipatiewa. Nie wolno im było wychodzić poza budynek, byli uwięzieni wewnątrz budynku. Ich córka Maria była bardzo otwartą i towarzyską osobą, która rozmawiała ze strażą, nawiązywała znajomości i to podczas rzezi na rodzinie carskiej uratowało jej życie. Jeden ze strażników, zabrał ranną Marię i uciekł z nią do lasu. Opiekował się nią, pomógł wyzdrowieć, a w efekcie został jej ukochanym, mężem i ojcem jej dzieci. Była to bardzo oddana sobie para, która całe życie wzajemnie się ochraniała i kochała i żyła w tajemnicy, nigdy nie zdradzając pochodzenia Marii. Książka Gill Paul opowiada ich perypetie życiowe od ucieczki z Jekaterynburga do śmierci, która ich jeszcze mocniej połączyła.
W powieści znajdziecie nie tylko lody Marii Romanow, ale również potomków jednego ze strażników, który mocno naznaczył carewnę. W latach 70-tych w Australii, Val Scott dowiaduje się o swoim pochodzeniu z dokumentów, które zostawił po śmierci jej ojciec. Idąc jego śladami, odwiedza Rosję i odkrywa ciemne strony historii swojej rodziny, a ślady prowadzą bezpośrednio do Romanowów.

Powieść Zaginiona córka to napisana z polotem i pasją saga historyczna, która porywa czytelnika już od pierwszych stron. Jest napisana pięknym i plastycznym językiem, z dużą znajomością historii, co sprawia, ze opowieść jest niezwykle realna i prawdziwa. Przedstawiona przez Autorkę postać Marii Romanow jest mocno zarysowana i pokazuje nam arystokratkę, która żyła życiem zwykłych ludzi, całe życie chroniąc swoją tajemnicę i ochraniając własne dzieci. Była niezwykle mocną i rodzinną kobietą, dla której miłość i rodzina były wartościami nadrzędnymi, a przy tym bezinteresownie pomagała innym. Powieść jest porywająca i pochłania czytelnika bez reszty. Mnie zachwyciła i polecam ją gorąco!


Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Sabina

 • 4-04-2019
 • 11:53

Rewelacyjny przekład, ludzie zazwyczaj nie doceniają roli tłumacza w książkowych zmaganiach. Ja mam inaczej, ponieważ przechodziłam przez cykl, gdzie styl podupadł. Tej książce to jednak nie grozi - po prostu, perfekcja.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -30%
Demony czasu pokoju tom 4 Cykl Wojenny

Adam Przechrzta

miękka
29,33 zł 41.90
 • -41%
Ziarno światła Przebudzenie

Nikolas Razmuk

miękka
28,83 zł 48.87
 • -41%
Wybrana przez bogów

Magdalena Dzieżyk-Socha

miękka
15,89 zł 26.92
 • -34%
Moby Dick tom 1-2 / Billy Budd / Taipi

Herman Melville

pakiet
78,99 zł 119.69
 • -33%
Podzwonne dla Instytutu

Bartosz Popadiak

miękka
26,67 zł 39.81
 • -45%
Baśń o Bezimiennej Księżnej

Alina Radzik-Piskaczek

miękka
13,71 zł 24.94

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 49.90 zł
  42.41 zł

  Niezwykła książka składająca się z dwóch przeplatających się opowieści. Jedna to współczesny komiks Nikoli Kucharskiej. Druga pochodzi z XIX wieku i ma formę naukowo-badawczego dziennika Alojzego Rzepy. Co łączy oboje twórców? Tytułowa zaginiona wyspa... `Klimat jest tu ciepły, a wokół plaży...

 • 24.94 zł
  23.45 zł

  Sen uwalnia tylko na niedługo. Do jawy, do pamięci, do wspomnienia - krótkie przepustki. Potem wraca się z ciekawością i niepokojem. Przychodzą pasje błądzenia. Tu i na wyspach. Nawet w miejscach, gdzie nas nie było i dokąd nie zamierzaliśmy się udać. Czasem nie wiadomo, czego doświadczyliśmy...

 • 34.82 zł
  32.73 zł

  Agentka specjalna Nikki Boyd nie jest zazwyczaj wzywana w przypadku popełnienia morderstwa; jej domenę stanowią śledztwa w sprawie osób zaginionych. Kiedy jednak w domu położonym na spokojnych przedmieściach Nashville dochodzi do podwójnego zabójstwa, a właściciele posesji znikają w niewyjaśnionych...

 • 38.81 zł
  38.42 zł

  Dla psychologa kryminalnego, byłego pracownika FBI Pierce`a Quincy`ego zaczyna się niewyobrażalna tragedia. Wszystko wskazuje, że jego żona, Rainie Conner, zaginęła, nie pozostawiwszy żadnych wskazówek mogących naprowadzić na jej ślad. Na pustej drodze, nieopodal autostrady w stanie Oregon, policja...

 • 34.42 zł
  32.35 zł

   `Zaginiona` to dziewiąta książka o Myronie Bolitarze, agencie sportowym i detektywie, ulubionym bohaterze pisarza.  Mron Bolitar nie miał kontaktu z dawną kochanką, Therese Collins, od ponad siedmiu lat. Niespodziewanie kobieta dzwoni do niego z prośbą o pomoc. Mąż Therese, Rick, o którym Myron...

 • Nigdy nie wiesz, co masz, póki tego nie stracisz... poszukiwania `niezwykłej Amy` trwają. `Zaginiona dziewczyna` w reżyserii Davida Finchera i oparta na światowym bestsellerze Gillian Flynn - ujawnia tajemnice skrywane przez współczesne małżeństwo. W dniu piątej rocznicy ślubu, Nick Dunne (Ben...