SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wykładnia in favorem libertatis jako wymóg konstytucyjny w świetle orzecznictwa (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Wolters Kluwer
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 476
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
  • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

W publikacji przedstawiona została konstrukcja wykładni in favorem libertatis (z łac. na korzyść wolności), czyli interpretacji przepisów w sposób przyjazny dla obywatela. Autor stawia tezę, że wykładnia na korzyść wolności jest nie tylko teoretycznym postulatem, lecz także obowiązkiem organów władzy publicznej wynikającym z Konstytucji RP.
Rozważania w niniejszej książce obejmują: - wyjaśnienie konstrukcji wykładni in favorem libertatis oraz omówienie wchodzących w jej skład dyrektyw interpretacyjnych - prymatu wykładni językowej oraz dyrektywy in dubio pro libertate, - praktyczne możliwości zastosowania wykładni in favorem libertatis do rozwiązywania konkretnych problemów prawnych występujących w życiu codziennym, w tym analizę licznych kazusów z orzecznictwa w sprawach gospodarczych, podatkowych, karnych, medycznych, administracyjnych i wyborczych.
Książka omawia konstrukcję powszechnie znaną wśród prawników, ale wciąż niewystarczająco opracowaną, będzie więc pomocna w ich pracy zawodowej. Uzupełnia istotną lukę w doktrynie, więc zainteresuje także osoby naukowo zajmujące się prezentowaną tematyką, zwłaszcza konstytucjonalistów.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Wolters Kluwer
Kategoria: Nauki społeczne,  Prawo,  Konstytucyjne,  książki na pierwszy rok prawa
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Oprawa: miękka
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2023
Wymiary: A5
Liczba stron: 476
ISBN: 978-83-8328-819-2
Wprowadzono: 08.09.2023

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Wykładnia in favorem libertatis jako wymóg konstytucyjny w świetle orzecznictwa - Janusz Roszkiewicz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: